Top 9 seriali na HBO GO, które musisz zobaczyć

Top 9 seriali na HBO GO, które musisz zobaczyć

Wielkie kłamstewka

Producentem serialu jest Reese Witherspoon. W obsadzie znalazły się również Nicole Kidman i Meryl Steep. Akcja rozgrywa się w Monterey, pięknym kalifornijskim miasteczku. Wygląda pięknie. Mili ludzie. Przyjaźnie. Piękne domy. Kalifornia. Czego więcej można chcieć? Produkcja porusza ważne kwestie społeczne. Przemoc domowa (zarówno psychiczna, jak i fizyczna) jest istotnym problemem. Jej wpływ na rodzinę. Na dzieci. Serial porusza również temat helicopter parentingu, który jest współczesną epidemią cywilizacyjną. Do tej pory w dwóch sezonach poznaliśmy większość ojców i matek z Monterey. Ich przyjaźnie. Problemy. Ich wątpliwości. Niespełnione ambicje.

Wataha

Polska po raz kolejny prezentuje nam świetny dramat kryminalny. Akcja serialu rozgrywa się w Bieszczadach. Jest szaro – czarno. Zimno. Ciemno. Głównym bohaterem jest strażnik graniczny. Bohaterem indywidualnym jest Wiktor Rebrow (Leszek Lichota nie został zastąpiony w tej roli). Scenariusz jest bardzo ciekawy i porusza tematy nieczęsto spotykane w kulturze masowej. Wataha zjednuje sobie widza prostotą obrazu, życiem miejscowej ludności i surowością. Pokazuje nam – widzom, że umiejętności przetrwania wciąż mogą być cenne. Serial nie wykorzystuje nowych technologii. Zamiast tego główną rolę odgrywa prostota i pokora. Wataha to fascynujący pomysł z doskonałym scenariuszem i świetną grą aktorską. W serialu występują Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska. Występują w nim również Marek Kalita i Bartłomiej Topa. Serial ma obecnie dwa sezony. Trzeci sezon zadebiutuje 6 grudnia 2019 roku.

Pakt

Polski serial kryminalno-dramatyczny z 2015 roku, w którym występują następujące gwiazdy: Marcin Dorociński i Witold Dębicki. Pakt składa się z dwóch seriali, które są ze sobą nieco powiązane tematycznie. Serial skupia się na polityce, biznesmenach i politykach, a także wzajemnym “kryciu się” i pomaganiu sobie, w zależności od tego, co jest bardziej opłacalne. Głównym bohaterem jest Piotr Grodecki. Jest on dziennikarzem śledczym, który odkrywa informacje, którymi wielu jego kolegów nie chce się dzielić, woląc nie ryzykować życia. Grodeckiego gra Marcin Dorociński. To prawy człowiek, który chce ujawnić ważne sprawy swoim czytelnikom. Pakt to serial o polityce, wielkich pieniądzach i dążeniu do odkrycia prawdy, rozwikłania tajemnicy i zdemaskowania winnych.

Czarnobyl

Miniserial, który pojawi się na antenie w 2019 roku o historii, którą zna prawie każdy. 26 kwietnia 1986 roku doszło do straszliwej tragedii. Był to potężny wybuch w ukraińskiej elektrowni atomowej. Czy serial Czarnobyl to pełna prawda? Nie. Tak. Faktem jest, że 170 z 450 górników zmarło na raka. W pierwszych dniach po katastrofie nie doszło do katastrofy helikoptera. Czym “Czarnobyl” kupuje widza? Nie wiem, czy powinienem wypowiadać się w imieniu wszystkich widzów, ale mogę powiedzieć, że mnie serial “Czarnobyl” urzekł. Miał mocną fabułę, wiernie oddane sceny choroby popromiennej, dużą wiedzę z dziedziny fizyki, wprowadził postacie historycznie związane z tragicznym wydarzeniem.

Zobacz również: 7 seriali sci-fi do obejrzenia, jeśli kochasz “Star Treka”

Euphoria

To jeden z najbardziej szokujących seriali 2019 roku. Co będzie można zobaczyć? Dużo męskiej nagości, nastolatków uzależnionych od narkotyków oraz dziecko sprzedające narkotyki. Przemoc, transseksualizm i inne kontrowersyjne tematy są częścią serialu. Ta produkcja filmowa nie powinna być postrzegana jako wskazówka. Jest to produkcja o życiu współczesnego pokolenia Z. Jest to wizja reżysera na temat pokolenia Z. Widzę w tym serialu dużo ciepła, zrozumienia i potrzeby bliskości. Dzieci, czy nastolatki, tworzą ze sobą silne więzi. Ten serial, wbrew temu co niektórzy sądzą, pokazuje jak ważne jest posiadanie bliskiego przyjaciela w prawdziwym życiu. Serial nie pokazuje najgorszych cech młodych ludzi, ale nie należy go tak odbierać. Jest tu wiele tematów, które są tabu dla starszego pokolenia. Prawdopodobnie nie jest to coś, co wydarzyłoby się w prawdziwym świecie tak intensywnie jak w Euphorii.

Ostre przedmioty

Kryminał czy dramat? Tak, to prawda. Jean-Marc Valee zaadaptował również serial na podstawie powieści Gillian Flynn. W swoim dorobku ma między innymi znakomite Witaj w klubie oraz wspomniane wcześniej Wielkie małe kłamstewka. Głównym wątkiem serialu jest podwójna zbrodnia w Wind Gap, małym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Camille Preaker to reporterka grana w serialu przez Amy Adams. Powraca ona do rodzinnego miasteczka, aby opowiedzieć historię kryminalną. Jednak od początku widzimy, że w serialu mniej chodzi o rozwiązanie zagadki, a bardziej o uporanie się z duchami przeszłości. Camille jest w kompletnej rozsypce psychicznej, gdy poznajemy ją po raz pierwszy. “Leczy” to alkoholem i samookaleczaniem. Opowieść przeplatana jest retrospekcjami z jej przeszłości, aby dać widzowi wgląd w przeszłość Camille. Jest w tym jednak pewne niedopowiedzenie.

Ostre przedmioty to film o małomiasteczkowym życiu na południu. Jest o układzie małych miasteczek, podziałach społeczności i hierarchii, która nie zmienia się od wielu pokoleń. Przeplatane jest to zachwycającymi wnętrzami zabytkowej willi, która jest dumą i radością całej okolicy oraz południowymi tradycjami.

Tabu

Bardzo mroczny i brutalny serial brytyjski. Nie jest to serial do oglądania przez całą rodzinę. Trudno jest zawinić fabule w pierwszym odcinku. Fabuła pierwszego sezonu (który obecnie jest jedynym dostępnym na HBO GO – drugi sezon będzie miał premierę w 2021 roku, ale widać, że czas publikacji się wydłuża) rozgrywa się w Londynie 1814 roku. Brudny. Szary. Zachmurzony. Overcast. Wszyscy myśleli, że James już nie wróci, ale jednak wraca. Zginął w katastrofie statku. I to nie wszystko. Okazuje się, że był jedynym spadkobiercą wymienionym przez zmarłego ojca w testamencie. Wyznaje miłość swojej przyrodniej siostrze. Dowiaduje się, że śmierć ojca nie była przypadkowa, a ziemia, którą dziedziczy jest bardzo cenna z punktu widzenia polityki handlowej.

Sukcesja

To serial, który należy do kategorii obyczajowych. Nie jest to jednak serial o rodzinie z przedmieścia. Jest o żądzy władzy, pieniądzach, polityce korporacyjnej i rodzinnej. Ojciec, potentat medialny i założyciel imperium, jest uwikłany w mniejsze lub bardziej złożone spory na tle korporacyjnym lub rodzinnym z czwórką swoich dzieci z poprzednich małżeństw. Logan, głowa rodziny, jest świadomy, że jego zdrowie podupada i że powinien wyznaczyć następcę. Zwleka z tym, co wywołuje wiele emocji w jego rodzinie i firmie. Jak na dość nudną tematykę (pieniądze i władza, a także życie w wyższych sferach) serial jest całkiem niezły. Świetne dialogi, które są bardzo realne. Rodzinne intrygi, korporacyjne intrygi i bardzo skomplikowane relacje między członkami rodziny wplecione w zwykłe ludzkie sprawy – wszystko to podane w bardzo sympatycznej, ale nie za słodkiej wersji nowojorskich elit.

Biały Lotos

Serial stosunkowo od niedawna dostępny w HBO GO. Do tej pory doczekaliśmy się tylko jednego sezonu. To już kompletna historia. White Lotus to słodko-gorzka opowieść z wieloma wątkami. Traktuje o kryzysie wieku średniego, braku ścieżki życiowej i rasizmie. Na początku poznajemy bohaterów, którzy są na wymarzonych wakacjach na Hawajach. Jest to raj na ziemi. Jednak im bardziej ich poznajemy, tym bardziej dostrzegamy rysy na ich pozornie idealnym życiu. Postacie są wyraziste i niemalże kreskówkowe. Ale poznajemy je też dobrze, bo mają wspólne cechy i zmagają się z problemami, które dotyczą każdego, niezależnie od statusu społecznego. White Lotus ma w sobie dużo czarnego humoru, humoru sytuacyjnego i absurdu. Serial jest świetną satyrą społeczną i obnaża hipokryzję wśród elit. Jest zabawny, a przy tym bardzo ciekawy. Nawet jeśli główni bohaterowie są irytujący, to zdecydowanie wciąga. Z przyjemnością podążamy ich ścieżkami. Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie.

Previous Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej
Next Stylowo i ciepło - Jak się ubrać zimą?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W

Jak długo można składać wniosek o odszkodowanie po wypadku?

Dochodzenie odszkodowania za obrażenia powstałe w wyniku wypadków jest często trudne. Problemem, oprócz trudnych kwestii związanych z ustaleniem sprawcy, może być również przedawnienie. Wiele osób zastanawia się, jak długo trzeba

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Jaki rodzaj nawierzchni wybrać do pokrycia tarasu?

Wiosna to najlepszy czas na zjedzenie pierwszego śniadania i relaks na świeżym powietrzu. Zanim jednak zaczniemy delektować się filiżanką kawy, warto zadbać o wygląd i aranżację naszego tarasu. Powinien on

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź