Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

To oczywiste, że każda kobieta chce mieć gładkie, piękne ciało. Tradycyjne metody usuwania włosów są zazwyczaj wykonywane za pomocą wosku lub jednorazowej maszynki do golenia. Ta metoda nie zawsze jest skuteczna i może pozostawić uporczywe włoski. Mogą pojawić się wrastające włoski i bolesne krostki. Podrażnienia skóry mogą być skutkiem stosowania wosku lub jednorazowej maszynki do golenia. Obie metody mogą powodować podrażnienia skóry i są czasochłonne. Konieczne będzie codzienne sprawdzanie, czy włoski nie odrastają. Istnieje sposób na trwałe pozbycie się owłosienia z ciała. Depilacja laserowa wystarcza na wiele lat. Już po pierwszym zabiegu widać rezultaty!

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg, który trwale usuwa owłosienie. W tego typu depilacji stosuje się dwa rodzaje lasera. Pierwszym z nich jest laser IPL. Mimo, że nie został zaprojektowany do usuwania włosów, to posiada takie właściwości. Drugim jest laser diodowy, który usuwa włosy wraz z cebulką, nie nagrzewając przy tym pobliskich tkanek.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Trwała depilacja laserowa polecana jest dla osób, które chcą usunąć niechciane owłosienie z dowolnej części ciała. Depilacja laserowa może być wykonywana na brzuchu, linii bikini oraz w okolicach intymnych. Ten rodzaj depilacji ma ogromną zaletę: trwa wiecznie. Skóra pozostaje gładka przez całe życie. Na daną okolicę ciała wystarczy wykonać 6-8 zabiegów. Możliwe jest, że nawet po serii trzeba będzie wykonać zabieg uzupełniający. Nie wykonuje się go od razu, ale po roku lub dwóch od zakończenia serii. Usuwane są wtedy włosy, które zostały usunięte podczas tzw. fazy utajonej zabiegów. Istnieją trzy fazy wzrostu włosa: anagen (katagen), telogen (telogen). Laser usuwa jedynie włoski w pierwszej fazie. Tempo, w jakim rosną włosy na ciele nie jest stałe. Dlatego też należy wykonać wiele zabiegów, aby trwale usunąć wszystkie włosy z danego obszaru.

Sprawdź: Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, czy zabieg jest bolesny. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na bolesność zabiegu. Należą do nich m.in. indywidualna odporność na ból, umiejętności osoby wykonującej zabieg oraz rodzaj użytego lasera. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że depilacja laserowa nie powoduje większego bólu niż pasta cukrowa czy depilacja woskiem.

Jak działa depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie włosów może trwać od kilku minut do pół godziny, w zależności od leczonego obszaru. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest konsultacja. Po konsultacji wypełniana jest specjalna karta. Zapoznaje się z przeciwwskazaniami i odpowiada na pytania. W ten sposób specjalista określa, czy w danym przypadku zabieg może być przeprowadzony. W razie wątpliwości wykonywany jest test, czyli usunięcie jednego włosa, następnie badana jest skóra i podejmowana decyzja o dalszym postępowaniu. Właściwy zabieg polega na naświetlaniu fragmentu skóry wiązką światła laserowego. Podczas zabiegu może być odczuwalne mrowienie lub kłucie. Może to być leczone za pomocą żelu chłodzącego lub środka uspokajającego. Po zabiegu może wystąpić pewien obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Może to trwać od kilku godzin do kilku dni.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

To samo dotyczy okresu po zabiegu. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, jak i w solarium. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i ogolona. Przeciwwskazaniami do zabiegu są nowotwory skóry, ciężkie choroby skóry, ciąża i karmienie piersią. Depilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby uczulone na leki fotouczulające lub spożywające zioła o takich właściwościach. Przeciwwskazaniem są również leki antydepresyjne oraz leki na trądzik.

Przeczytaj również: U kogo sprawdzi się laserowe usuwanie rumienia?

Previous Licówki, co warto wiedzieć przed ich założeniem?
Next Top 9 seriali na HBO GO, które musisz zobaczyć

Może to Ci się spodoba

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Korekcja twarzy – zabieg medycyny estetycznej

Jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów w różnego rodzaju klinikach estetycznych jest korekta i modelowanie rysów twarzy. To nic innego jak przywracanie objętości i poprawa konturów twarzy. Przywrócenie im właściwych proporcji.

Studenckie mieszkanie w Lublinie – gdzie najlepiej szukać?

Lublin jest jednym z najpopularniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Niemal 1/5 mieszkańców miasta stanowią studenci. Nic dziwnego, że oferta mieszkaniowa miasta częściowo skierowana jest właśnie na tę grupę odbiorców. Liczba

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź