Outsourcing sprzątania biura zewnętrznej firmie – na czym to polega?

Outsourcing sprzątania biura zewnętrznej firmie – na czym to polega?

Czyste, schludne i uporządkowane biuro to podstawa. Pozytywnie wpływa ono na wizerunek marki, a także tworzy przyjazną przestrzeń do pracy. Zgodnie z przepisami BHP to pracodawca musi dbać o higieniczne warunki w biurze. Może to zrobić na wiele sposobów, np. zatrudniając osobę do sprzątania lub też korzystając z zewnętrznej firmy sprzątającej. To drugie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, a także uważane jest za wygodniejsze i bardziej opłacalne ekonomicznie. W czym może pomóc firma sprzątająca?

Na czym polega outsourcing sprzątania biura?

Outsourcing to nic innego jak wydzielenie i zlecenie zewnętrznym firmom części zadań, które np. do tej pory były wykonywane przez pracowników przedsiębiorstwa. W przypadku sprzątania zewnętrznej firmie powierzane jest więc kompleksowe dbanie o czystość w biurze. Co ważne idea outsourcingu zakłada, że zakres sprzątania, częstotliwość i termin dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Dzięki temu przedsiębiorca wynajmujący firmę sprzątającą nie musi płacić za etat, a jedynie za wykonane zadania.

Jakie są obowiązki zewnętrznej firmy sprzątającej?

Zakres obowiązków zewnętrznej firmy sprzątającej ustalany jest indywidualnie. Można powierzyć jej jedynie sprzątanie biur lub też zlecić inne usługi np. pielęgnacje terenów zielonych. Podstawowe sprzątanie biur w Lublinie obejmuje zazwyczaj:

  • mycie okien i parapetów,
  • wycieranie szafek, regałów,
  • krzeseł, biurek i innych mebli,
  • czyszczenie sprzętów
  • elektronicznych,
  • odkurzanie, mycie podłóg,
  • pranie wykładzin,
  • czyszczenie powierzchni szklanych,
  • utrzymywanie czystości w częściach wspólnych biura takich jak łazienki, kuchnie i aneksy pracownicze, strefy relaksu, korytarze, windy.

W wielu przypadkach firma sprzątająca zajmuje się również zaopatrzeniem biura w niezbędne artykuły higieniczne, czyli papier toaletowy, ręczniki papierowe, odświeżacze powietrza, mydło.

Jakie zalety ma outsourcing sprzątania biura?

Outsourcing ekip sprzątających to przede wszystkim doskonały sposób na utrzymanie sterylnych i higienicznych warunków pracy w biurze. Zewnętrzne firmy, które dysponują specjalistycznymi środkami chemicznymi, urządzeniami i sprzętami, a także doświadczoną kadrą są w stanie szybko i skutecznie zlikwidować nawet bardzo trudne zanieczyszczenia i

zabrudzenia. Profesjonalne firmy sprzątające np. PRZEMEX pochwalić mogą się m.in. myjkami ciśnieniowymi, maszynami do czyszczenia posadzek czy sprzętem do czyszczenia suchym lodem. Wykorzystanie takich urządzeń zwiększa skuteczność sprzątania, a także bezpieczeństwo m.in. biurowej elektroniki oraz mebli. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zewnętrzna firma sprzątająca dysponuje odpowiednią ilością pracowników. Oznacza to, że czystość w biurze zostanie zachowana, nawet jeśli część z nich wybierze się na urlop czy też będzie przebywać na L4.

Zewnętrzna firma sprzątająca to jednak nie tylko gwarancja nieskazitelnej czystości. Outsourcing sprawia, że sprzątanie biur jest tańsze niż w przypadku zatrudnienia pracownika do sprzątania, a co za tym idzie, ponoszenia kosztów takich jak ZUS, ubezpieczenia, podatki. Wielu przedsiębiorców chwali sobie również to, że usługę sprzątania biura może wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym obniżyć wysokość odprowadzanych podatków.

Previous Pielęgnacja trawnika po zimie - Jak zadbać o swój trawnik po zimie?
Next Psycholog w Lublinie – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Może to Ci się spodoba

Kiedy nerwica może być chorobą zawodową?

Według kodeksu pracy (art. 235) choroba zawodowa występuje wtedy, gdy w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić, że jednoznacznie, lub z wysokim prawdopodobieństwem,  jest ona następstwem szkodliwych dla zdrowia czynników,

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Praca w Lublinie – na jakich stronach szukać pracy? Jak napisać dobre CV?

Lublin jest największym ośrodkiem gospodarczym regionu. To duży rynek pracy, otwarty na osoby z różnym wykształceniem i umiejętnościami. Pracowników szukają firmy w branży usługowej, handlowej, budowlanej, transportowej, przedsiębiorstwa w przetwórstwie

Jak działają akcje?

Inwestowanie staje się coraz popularniejsze. Inwestorzy mogą wiele zyskać, ale też sporo stracić, dlatego każda inwestycja powinna być maksymalnie przemyślana. Trzeba też przygotować strategię. Dziś podpowiemy Wam, czym są akcje.

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź