Wpływ alkoholu na organizm

Wpływ alkoholu na organizm

Wielu osobom alkohol kojarzy się z dobrą zabawą i tym, że impreza bez niego nie może się odbyć. Ważne jest, aby zrozumieć skutki, jakie alkohol wywiera na organizm, zanim sięgniesz po kieliszek. Choć na początku może wydawać się niewinny i zabawny, nadmierne spożycie alkoholu może spowodować nieodwracalne szkody. Nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na zachowanie danej osoby i zmniejszyć efektywność układu nerwowego. Co dzieje się z alkoholem w organizmie?

Najczęstsze problemy z alkoholizmem

Mózg reaguje na alkohol i może powodować różne reakcje w zależności od wagi, wieku, szybkości picia i innych cech. Spożywanie alkoholu ma najczęstszy efekt uboczny, którym jest upośledzenie koordynacji ruchowej. Innym efektem ubocznym jest brak kontroli nad sobą i brak racjonalnego myślenia po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Osoby pijące mają problemy z zapamiętywaniem informacji i przyswajaniem nowych informacji, a także z nieostrym widzeniem. Może również dojść do odwodnienia organizmu z powodu niemożności wchłonięcia wystarczającej ilości wody, a w konsekwencji do nadmiernego oddawania moczu po spożyciu alkoholu.

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku – dowiedz się więcej na http://bielsko-biala.terapia24h.pl/

Poważne zmiany i szkody w organizmie

Długotrwałe nadużywanie alkoholu i picie może powodować poważniejsze uszkodzenia ciała. Wątroba często pracuje zbyt ciężko, co w końcu prowadzi do marskości. Liczne zmiany w mózgu mogą prowadzić do utraty pamięci, niezdolności do nabywania nowych umiejętności lub wiedzy oraz zaburzeń percepcji czasu i miejsca. Może to być bardzo niebezpieczne. Ze względu na zmniejszoną masę, układ nerwowy i mięsień sercowy mogą być również dotknięte, powodując sztywność i ból.

Organizm odczuwa również skutki działania alkoholu np.

  • bezsenność,
  • zaczerwienienie skóry, i niebezpieczne mutacje
  • przyrost wagi
  • trudności z chodzeniem
  • niewyraźna mowa
  • Niewyraźne widzenie
  • Wolniejszy czas reakcji
  • Zły nastrój spowodowany zespołem abstynencyjnym (np. częsty kac).

Uzależnienie może być spowodowane częstym piciem alkoholu, zwłaszcza w dużych ilościach. Centrum Trzeźwości oferuje detoksykację, terapię uzależnień, konsultacje psychologiczne oraz opiekę medyczną dla osób przebywających w ośrodku.

Previous Korekcja twarzy - zabieg medycyny estetycznej
Next Marnowanie jedzenia - jak zapobiegać wyrzucaniu jedzenia

Może to Ci się spodoba

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Pielęgnacja i uprawa borówki amerykańskiej

Borówka wysoka, zwana też borówką amerykańską, to krzew owocowy, który wszyscy kochają za pyszne owoce. Ja uwielbiam borówkę i zachęcam do posadzenia jej w swoim ogrodzie. Jak dbać o borówkę

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź