Korekcja twarzy – zabieg medycyny estetycznej

Korekcja twarzy – zabieg medycyny estetycznej

Jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów w różnego rodzaju klinikach estetycznych jest korekta i modelowanie rysów twarzy. To nic innego jak przywracanie objętości i poprawa konturów twarzy. Przywrócenie im właściwych proporcji. Któż z nas nie marzy o idealnie wymodelowanych kościach policzkowych i harmonijnym owalnym kształcie twarzy? Choć wypukłości i krągłości są pożądane, mogą jedynie dodać nam uroku lub atrakcyjności. Są one bardzo łatwe do opanowania. Oto najczęstsze obszary twarzy „do poprawki”:

  • Kości policzkowe (chodzi o to, aby je zaakcentować)
  • Korekta owalu twarzy
  • Bruzdy nosowo-wargowe (aby nie były widoczne)
  • Idealny łuk brwiowy
  • Podniesienie opadających kącików wokół ust

Korekcja twarzy – nieinwazyjna metoda

Ta nieinwazyjna i skuteczna metoda przywraca skórze jej naturalny kształt. Jest to dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia swojej podróży z medycyną estetyczną. Polega ona na umieszczeniu pod skórą specjalnych nici. Może je umieścić tylko wykwalifikowany chirurg! Nici te służą do umocowania skóry i tkanki podskórnej w prawidłowym położeniu. Dzięki tej technice możemy wyeksponować obszary ciała, które do tej pory nie były eksponowane. Zabieg ten nie wymaga użycia implantów ani skalpela. Może być stosowany w celu wymodelowania skroni i zmniejszenia podbródka. Może być również wykorzystany do podniesienia kącików ust i uwypuklenia kości jarzmowych. Nie wymaga operacji i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Nie pozostawia żadnych blizn.

Przeczytaj także: Karboksyterapia – na rozstępy  i cellulit

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg z użyciem nici wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 15 minut.

Korekcja twarzy – inne metody

W klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest większość popularnych zabiegów i opcji implantów. Można skorygować owal twarzy, powiększyć usta, uwydatnić policzki, zmniejszyć podbródek, a także naprawić niechciane zmarszczki.

Implanty do korekcji twarzy

Jest to bardzo często wykonywany zabieg inwazyjny. Polega on na umieszczeniu pod skórą implantu, stałego lub tymczasowego, płynnego, twardniejącego lub stałego. Może być on dostarczony poprzez iniekcję lub inne zabiegi chirurgiczne.

Tradycyjne implanty silikonowe nadal cieszą się dużą popularnością. Klienci coraz częściej wybierają biokompatybilne implanty twardniejące, które są identyczne z ludzką kością, bez konieczności przeprowadzania operacji.

Korekcja twarzy – przeszczep tkanki tłuszczowej

Można również wykonać mikroprzeszczep z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej. Pozwoli to przywrócić pożądane rysy twarzy.

Lipoliza iniekcyjna do korekcji twarzy

To nic innego jak pozbycie się nadmiaru dolnej części policzków, czyli „likwidacja chomika”. Jest to rodzaj liposukcji, który nie wymaga interwencji chirurga. Jest to zastrzyk podskórny, który polega na wstrzyknięciu preparatu usuwającego nagromadzony tłuszcz. Jest bezpieczny i daje doskonałe rezultaty. Może być stosowany miejscowo, zwykle na małych obszarach i generalnie nie ma skutków ubocznych.

Previous Żywotność opon - bezpieczeństwo i starzenie się
Next Wpływ alkoholu na organizm

Może to Ci się spodoba

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Kiedy należy wymienić baterię w iPhone?

Każde urządzenie elektroniczne może w końcu ulec awarii – nawet takie, które działa bez zarzutu od wielu lat – jest to spowodowane zużyciem komponentów, z których składa się urządzenie. Dotyczy

Stylowo i ciepło – Jak się ubrać zimą?

Miłośniczki mody, które są otwarte na nowe pomysły i style, nie zawiodą się na zimowej aurze. Niskie temperatury mogą sprawić, że poświęcimy nasz styl na rzecz wygody. Te dwie kwestie

Marnowanie jedzenia – jak zapobiegać wyrzucaniu jedzenia

W Polsce co roku marnuje się 9 mln ton żywności. Dzieje się tak pomimo faktu, że wiele osób jest bezdomnych lub głoduje, a co roku wyrzuca się duże ilości jedzenia.

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź