Kiedy należy wymienić baterię w iPhone?

Kiedy należy wymienić baterię w iPhone?

Każde urządzenie elektroniczne może w końcu ulec awarii – nawet takie, które działa bez zarzutu od wielu lat – jest to spowodowane zużyciem komponentów, z których składa się urządzenie. Dotyczy to zarówno telefonów komórkowych, jak i laptopów, które są urządzeniami używanymi codziennie. Twój iPhone od jakiegoś czasu działa wolniej. Otwieranie aplikacji zajmuje dużo czasu, a wykonywanie jakichkolwiek czynności na telefonie iPhone zajmuje zbyt wiele czasu. Jeśli Twój iPhone rozładowuje się szybciej niż zwykle i musisz częściej podłączać go do prądu, być może nadszedł czas na nową baterię.

Urządzenia Apple wykorzystują technologię baterii litowo-jonowych, które są najbardziej wydajne na rynku. Dzięki smukłej konstrukcji są lekkie i poręczne. Są to również najbardziej zaawansowane technologicznie i jakościowo baterie na tym rynku. Jednak każda bateria w końcu się zużyje. Baterię do iPhone’a można wymienić po około 2 do 3 latach użytkowania. Producenci gwarantują, że bateria wytrzyma od 500 do 700 cykli pracy przy pełnym naładowaniu.

Jedno ładowanie wystarcza na około 12 godzin pracy. Czas ten będzie krótszy, jeśli będziesz używać iPhone’a do bardziej intensywnych czynności, np. oglądania filmów, grania w gry mobilne czy korzystania z aplikacji, które “pożerają” dużo energii.

Jak mogę dbać o baterię iPhone’a?

Jest wiele sposobów na przedłużenie żywotności baterii iPhone’a. Nie należy jej jednak przeciążać. Oto niektóre z najlepszych sposobów.

  • Nie czekaj z ładowaniem, aż bateria iPhone’a całkowicie się rozładuje i telefon się wyłączy.
  • Unikaj wystawiania telefonu na działanie ekstremalnych warunków pogodowych.
  • Możesz wyłączyć niepotrzebne funkcje (takie jak GPS, bluetooth, czy inne aplikacje działające w tle), które zużywają dużo energii.
  • Nie bój się zostawiać telefonu podłączonego do prądu na noc. Kiedyś stanowiło to problem, ale nowe modele mają wewnętrzne zabezpieczenie przed przeładowaniem.

Sprawdź: Wymiana baterii iPhone X

Kiedy powinieneś wymienić baterię? Pierwsze objawy

Jak rozpoznać, że bateria iPhone’a jest wyczerpana? Pewnie pytasz. Oto objawy, które powinny Cię zaniepokoić i które ostrzegą Cię przed potencjalnym problemem. Niektóre z nich są mniej poważne, ale mogą wpłynąć na komfort korzystania z telefonu. Inne mogą sugerować, że wkrótce będzie potrzebna wymiana baterii lub nawet naprawa w serwisie Apple dla Twojego smartfona.

Szybko rozładowujący się telefon powinien być Twoim pierwszym zmartwieniem. Nawet jeśli korzystasz z niego tylko od czasu do czasu. Czy zdziwiło Cię, że Twój iPhone wyłącza się przy zmianie temperatury? Po wyjściu z ciepłego mieszkania w zimną pogodę iPhone sam się wyłączy. Nie wyłączy się po wyjściu z ciepłego mieszkania. To może być zużyta lub uszkodzona bateria. Innym sygnałem, że oryginalna bateria wymaga wymiany, jest to, że Twój smartfon bardzo się nagrzewa.

Pierwszym sygnałem, że bateria iPhone’a wymaga wymiany, jest to, że zaczyna puchnąć. Dzieje się tak, ponieważ pokrywa baterii ulega uszkodzeniu. Bateria w takim stanie może eksplodować! Najlepiej unikać ryzyka i od razu udać się do serwisu Apple w celu wymiany wadliwej części.

Jaka bateria do iPhone’a jest najlepsza?

Wybór baterii do iPhone’a jest często kwestią dyskusyjną. Oczywiście zależy to od indywidualnych wymagań każdego użytkownika, a także od wymagań konkretnego modelu telefonu (Apple iPhone X lub Apple iPhone 7).

Nie jest niemożliwe, aby wymienić baterię iPhone’a.

Najbardziej oczywiste oznaki, że bateria iPhone’a jest bliska śmierci, to gorący telefon, częste ładowanie, trudności z włączeniem iPhone’a w niskich temperaturach, a także niebezpiecznie “puchnąca” bateria. To nie musi być koniec świata. Można zatrudnić fachowca lub zrobić to samemu. Możesz też unikać przeciążania podzespołów telefonu, co wydłuży ich żywotność.

Previous Rutyna pielęgnacji twarzy
Next Pielęgnacja i uprawa borówki amerykańskiej

Może to Ci się spodoba

Jaki rodzaj nawierzchni wybrać do pokrycia tarasu?

Wiosna to najlepszy czas na zjedzenie pierwszego śniadania i relaks na świeżym powietrzu. Zanim jednak zaczniemy delektować się filiżanką kawy, warto zadbać o wygląd i aranżację naszego tarasu. Powinien on

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź