Jak numerować faktury?

Jak numerować faktury?

Właściwa numeracja faktur odgrywa ważną rolę w przygotowaniu dokumentacji firmowej. Ważne jest, aby przy wystawianiu faktur VAT lub nadawaniu numerów pamiętać o kilku rzeczach. Omówimy je w tym artykule.

  • Jakie przepisy obowiązują w zakresie numeracji faktur?

Przepisy nie wymagają, aby faktury były numerowane w określony sposób. Art. 106e. Faktura powinna zawierać „kolejny numer nadany w ramach jednej lub kilku serii, który jednoznacznie ją identyfikuje”. Nie określa to konkretnego wzoru numeracji. Ważne jest, aby przedsiębiorca zachował prawidłową kolejność wystawianych dokumentów, tak aby można było je numerować według wzoru numer/miesiąc/rok lub numer/oznaczenie wydziału/rok. Ważne jest, aby zachować kolejność numeracji dla kolejnych dokumentów.

Czym zajmuje się księgowy? – czytaj więcej na https://maika.com.pl/a/qzan,czym-zajmuje-sie-ksiegowy

  • O czym warto pamiętać?

Numerowanie faktur wystawianych przez przedsiębiorców powinno odbywać się w taki sposób, aby faktura ją poprzedzająca miała niższy numer. Ważne jest, aby dokumenty były wystawiane chronologicznie, zarówno z punktu widzenia ewidencji dokumentów, jak i ich identyfikacji. Przedsiębiorca musi tworzyć faktury, które są unikalne i niepowtarzalne. Numery te powinny umożliwiać ich jednoznaczną identyfikację. Taki sposób prowadzenia ewidencji pozwala na sprawne przeprowadzanie kontroli przez organy podatkowe.

  • Odliczanie w trakcie roku podatkowego

Przedsiębiorca ma duże pole do wyboru, jeśli chodzi o numerację faktur. Musi jednak zachować kolejność i ciągłość numeracji. Mogą pojawić się pytania o to, jak dostosować się do przepisów i numerować faktury za pomocą nowych programów do fakturowania. Przepisy nie zabraniają zmiany numeracji w trakcie roku podatkowego. Ważne jest, aby zachować chronologiczną kolejność numerów i nie dublować ich. Rzadko zdarza się, aby numery faktur były zmieniane w trakcie roku podatkowego. Może to powodować zamieszanie wśród organów podatkowych i konieczność składania wyjaśnień.

Previous Pielęgnacja i uprawa borówki amerykańskiej
Next Podstawowe i dodatkowe techniki strzyżenia włosów

Może to Ci się spodoba

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Top 9 seriali na HBO GO, które musisz zobaczyć

Wielkie kłamstewka Producentem serialu jest Reese Witherspoon. W obsadzie znalazły się również Nicole Kidman i Meryl Steep. Akcja rozgrywa się w Monterey, pięknym kalifornijskim miasteczku. Wygląda pięknie. Mili ludzie. Przyjaźnie.

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź