Podstawowe i dodatkowe techniki strzyżenia włosów

Podstawowe i dodatkowe techniki strzyżenia włosów

Pozwalają na stworzenie podstawowych linii konturu wewnętrznego i zewnętrznego. Nadają włosom kształt. Należą do nich cieniowanie i palcowanie. Możesz dostosować objętość, teksturę i elementy fryzury. Należą do nich teksturowanie, tekstura i efilowanie.

Pozwól, że opowiem Ci teraz o tych technikach.

Przeczytaj również: Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego

1. Palcowanie

Tak zwana “technika prostego cięcia”. Jest to powszechna technika strzyżenia włosów, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Finger clipping może być używany do przycinania i kształtowania włosów, jak również do prostowania włosów.

Istnieją dwie metody

 • Po stronie grzbietowej – Podczas strzyżenia górnych partii fryzury należy zwrócić uwagę, aby cały włos był strzyżony na jednakową długość. Jest to ważne przy kontrolowaniu długości wcześniej ściętych włosów.
 • Po wewnętrznej stronie dłoni – Podczas strzyżenia i wyrównywania włosów wokół uszu, skroni i na karku.

2. Cieniowanie

Jest to technika strzyżenia włosów, która zmniejsza ich długość, tworząc jednocześnie stopniowany wygląd. Ten styl jest znany z jednolitego zróżnicowania długości włosów, od krótkich do długich. Strzyżenie rozpoczyna się od krótszych włosów na granicy wzrostu (na skroniach i z tyłu głowy) i zwiększa długość włosów w kierunku korony.

 • Tępe cieniowanie
 • Stylizacja włosów z uniesieniem
 • Cieniowanie piór.
 • Przybliż włosy do głowy.

3. Przerzedzanie

Jest to technika przerzedzania włosów na jednej długości, zarówno na mokro, jak i na sucho. Jest częścią tak zwanych technik uzupełniających, które są stosowane w połączeniu z podstawowym strzyżeniem.

Pozwala ona na:

 • Zmniejszenie objętości włosów szorstkich
 • Zmiękczenie fryzury

4. Filcowanie

Jest to przerzedzanie włosów i zmienianie ich długości. Stosuje się go do tworzenia miękkich kombinacji pasm włosów o różnej długości. Dzięki temu dłuższe włosy utrzymują się na krótszych i nadają fryzurze lekkości.

Włosy są łatwiejsze w układaniu i zachowują swój kształt.

Techniki E-Filing:

 • Slip Efiling – Krótkie, proste cięcie, które usuwa małe ilości włosów z pasma, które zostało oddzielone od pionowej separacji.
 • Efilowanie dreadlock (skalowanie) – Drobne, szybkie ruchy czubkami i końcami klasycznych nożyczek fryzjerskich. Mocne ruchy środkiem ostrzy nożyczek degażujących.
 • Cięcie kanałowe – Płynne, zamaszyste ruchy i płytkie cięcie. Pasmo może być przycięte rogiem maszynki lub lekko rozwartymi nożyczkami, aby zmniejszyć objętość.
 • Pikowanie – Jest podobne do dziobania czubkami nożyczek, ale odwrócone. Końce pasm włosów są pikowane, aby usunąć nadmiar ciężaru z krawędzi. Włosy są również usuwane w obrębie trzymanego pasma na długości i u nasady, aby zmniejszyć objętość włosów.
 • Cięcie na końcach pasm – Obejmuje to cięcie w konturowe krawędzie pasma przy użyciu mniejszej lub większej sekcji końcówek. Płytkie cięcie wykonuje się szybko, aby nadać krawędzi lekkość. Głębokie cięcie polega na powolnych, jednostajnych ruchach nożyczek. Powoduje ono nierównomierne przerzedzenie na linii konturu, tworząc dynamiczny ruch włosów i usuwając ciężar z dolnej części fryzury.
Previous Jak numerować faktury?
Next Foliowanie i laminowanie w procesie druku

Może to Ci się spodoba

Jak numerować faktury?

Właściwa numeracja faktur odgrywa ważną rolę w przygotowaniu dokumentacji firmowej. Ważne jest, aby przy wystawianiu faktur VAT lub nadawaniu numerów pamiętać o kilku rzeczach. Omówimy je w tym artykule. Jakie

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Jakie są zasady projektowania jadalni?

Jadalnia to ważna przestrzeń, która powinna znaleźć się w każdym mieszkaniu. Zestaw dopasowanych krzeseł i piękne drewniane stoły tworzą przyjazną przestrzeń dla rodzinnych posiłków. Przestrzeń ta jest często centralnym punktem

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź