World of Warcraft Classic: Krawiec – przewodnik po poziomowaniu

World of Warcraft Classic: Krawiec – przewodnik po poziomowaniu

Krawiectwo jest klasyczną profesją WoW, która skupia się na wytwarzaniu lekkich elementów zbroi, znanych jako zbroje i torby z tkaniny, używając różnych rodzajów surowych ubrań, które spadają z mobów w Azeroth, co sprawia, że krawiectwo jest jedną z niewielu profesji, która nie potrzebuje zebranych zasobów, z wyjątkiem okazjonalnej skóry z obróbki skór.

W tym poradniku dowiemy się jak wykorzystać zalety tej profesji, jak szybko osiągnąć jej poziom oraz jak efektywnie craftować.

1. Profesje, które można połączyć z krawiectwem

Enchanting, podobnie jak Tailoring, nie opiera się na zebranych materiałach, dzięki czemu te dwie profesje łatwo połączyć. Ma to również zaletę w postaci możliwości odczarowywania produktów krawieckich, które zostały wykonane podczas zdobywania poziomu, lub celowo stworzone do odczarowywania,  które wymieniliśmy w sekcji Pozyskiwanie materiałów do czarowania z krawiectwa.

Skórowanie może również działać w pewnym stopniu jako profesja towarzysząca krawiectwu, ponieważ niektóre przepisy krawieckie wymagają skóry.

2. Trenerzy krawiectwa i gdzie ich znaleźć

Możesz nauczyć się krawiectwa u każdego trenera, którego znajdziesz w większości stolic (zazwyczaj w stolicy swojej rasy, np. w Orgrimmarze dla Orków lub Ironforge dla Krasnoludów i Gnomów).

Gdy dotrzesz do miasta, możesz zapytać strażnika miejskiego o drogę. Po zapytaniu o trenera krawiectwa, zostanie on zaznaczony na mapie, dzięki czemu będziesz mógł się do niego udać i nauczyć się krawiectwa, a także nowych przepisów w miarę zdobywania poziomów.

Poniżej znajduje się lista wybranych trenerów krawiectwa, którą przygotowaliśmy dla Ciebie. Trenerzy w stolicach znajdują się w tym samym miejscu, co oznacza, że możesz nauczyć się niższych receptur i umiejętności od niskopoziomowych trenerów stojących obok Rzemieślników.

Dodatkowo, aby nauczyć się krawiectwa rzemieślniczego, musisz porozmawiać z trenerami poszczególnych frakcji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym dziale Rzemieślnik.

Trenerzy krawiectwa sojuszu:

 • Jormund Stonebrow (Ekspert): Ironforge, Wielka Kuźnia (43,29)
 • Me’lynn (Ekspert): Teldrassil, Darnassus (30,51 na szerszej mapie)
 • Timothy Worthington (Mistrz): Bagno Dustwallow, Wyspa Theramore (66,51)
 • Georgio Bolero (Artisan): Miasto Stormwind, Dzielnica Magów (43,73)

Trenerzy krawiectwa Hordy:

 • Magar (Expert): Orgrimmar, The Drag (63,49)
 • Tepa (Ekspert): Thunder Bluff, centralne urwisko (38,26 na szerszej mapie)
 • Daryl Stack (Mistrz): Pogórze Hillsbrad, Młyn Tarren (63,20)
 • Josef Gregorian (Artisan): Podmiasto, Magiczna Dzielnica, wewnętrzny pierścień (70,30)

Neutralni trenerzy krawiectwa:

 • Grarnik Goodstitch (Expert): Stranglethorn Vale, Booty Bay (28,76 na szerszej mapie)
 • Meilosh (Mistrz): Felwood, wewnątrz Timbermaw Hold (65,2 pod mostem)
 • Meilosh potrzebuje, abyś był neutralny lub lepszy z Timbermaw Hold.

3. Jak wykonywać rzemiosło w krawiectwie

Krawcy nie potrzebują żadnych specjalnych narzędzi, takich jak kowadło czy kuźnia, aby wykonywać przedmioty rzemieślnicze. Mogą oni tworzyć wzory, które znają w dowolnym miejscu na Azeroth. Jedyną rzeczą, którą muszą zrobić jest przygotowanie tkanin, które mają, poprzez przetworzenie ich na bełty do craftingu. Na przykład, ekwipunek we wczesnej fazie gry wymaga śruby z lnianego płótna, którą produkujesz z lnianego płótna.

W miarę jak będziesz się uczył nowych wzorów, zauważysz różne kolory w oknie krawiectwa. Kolory te reprezentują wymagany poziom umiejętności:

Pomarańczowy oznacza, że ledwo możesz wykonać ten wzór, a każda udana próba zdecydowanie zwiększy Twoje umiejętności krawieckie;

Żółty oznacza, że możesz normalnie wykonać ten wzór, a każda udana próba zwiększy Twoje umiejętności krawieckie;

Zielony oznacza, że możesz z łatwością wykonać ten wzór, ale twoje próby rzadko kończą się niepowodzeniem, więc każda udana próba może nie zwiększyć twoich umiejętności krawieckich;

Szary oznacza, że możesz wykonać ten wzór bez wysiłku, twoje próby nigdy się nie powiodą, więc nie zwiększy to twojej umiejętności krawieckiej.

4. Jak szybko osiągnąć poziom krawiectwa od 1 do 300?

Po pierwsze, tutaj są wszystkie poziomy umiejętności i wymagane poziomy postaci:

 • Apprentice Level: Można się go nauczyć na poziomie 1, zaczyna się od 1 umiejętności, wzrasta do 75;
 • Poziom Journeyman: Można się go nauczyć na poziomie 10, po osiągnięciu 50 umiejętności, wzrasta do 150;
 • Poziom Expert: Można się go nauczyć na poziomie 20, po osiągnięciu 125 umiejętności, wzrasta do 225;
 • Poziom rzemieślnika: Można się go nauczyć na poziomie 35, po osiągnięciu 200 umiejętności, wzrasta do 300 i to jest najwyższy poziom krawiectwa.

Zgodnie z tym, istnieją dwie metody, aby rozwinąć poziom krawiectwa, pierwsza to kupić lub dostarczyć wszystkie potrzebne materiały i rozwinąć je do najwyższego poziomu. Aby zrobić to za jednym posiedzeniem, musisz mieć co najmniej 35 poziom dla ostatniego kroku i polecam Ci udać się do trenera krawiectwa artystycznego, aby nie musieć przerywać procesu.

Inną metodą jest po prostu rozwijanie krawiectwa w miarę zdobywania kolejnych poziomów, robiąc co się da z zebranych materiałów.

Uwaga – Wzór: Runecloth Gloves i Pattern: Runecloth Bag patterns są sprzedawane przez Qia w Everlook, Winterspring i są to limitowane przedmioty sprzedawcy, które znikają, gdy jakiś inny gracz je kupi, wtedy musisz poczekać 15 minutowy czas respawnu, aby móc je kupić. Jeśli nie chcesz czekać, możesz je znaleźć w Domu Aukcyjnym, ponieważ nie wiążą się one po podniesieniu i mogą być sprzedawane lub wymieniane.

Previous Wpływ kabli głośnikowych i interkonektów na dźwięk
Next Licówki, co warto wiedzieć przed ich założeniem?

Może to Ci się spodoba

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

Jakie są zasady projektowania jadalni?

Jadalnia to ważna przestrzeń, która powinna znaleźć się w każdym mieszkaniu. Zestaw dopasowanych krzeseł i piękne drewniane stoły tworzą przyjazną przestrzeń dla rodzinnych posiłków. Przestrzeń ta jest często centralnym punktem

“Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Top 9 seriali na HBO GO, które musisz zobaczyć

Wielkie kłamstewka Producentem serialu jest Reese Witherspoon. W obsadzie znalazły się również Nicole Kidman i Meryl Steep. Akcja rozgrywa się w Monterey, pięknym kalifornijskim miasteczku. Wygląda pięknie. Mili ludzie. Przyjaźnie.

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Duża łazienka może być nie lada wyzwaniem. Jak ją urządzić?

Warto poświęcić czas na zadbanie o tę przestrzeń. Ponieważ jest ona intymna i osobista, czas spędzony w tym miejscu jest cenny. Ciepła kąpiel wieczorem i poranny prysznic mogą nas obudzić.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź