Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my powinni posiadać wiedzę oraz zdolność przewidywania niebezpieczeństw, a także zagrożeń, unikania ich, a w przypadku ich wystąpienia radzenie sobie z trudną sytuacją.

Powinniśmy nieustannie pogłębiać świadomość tego, jak uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, jak wykształcić w nich umiejętność unikania sytuacji stawania się ofiarą przestępstwa lub proszenia o pomoc w chwili zagrożenia. W dużej mierze od nas zależy, czy nasze dziecko będzie bezpieczne w domu, na podwórku, czy w szkole.

Zabawy dzieci mogą generować różne zagrożenia: czy to w domu czy na podwórku mogą stać się miejscem, gdzie dzieci doznają często obrażeń. Rodzice powinni obserwować zachowanie dziecka oraz bacznie się mu przyglądać, a także dużo z nim rozmawiać.

Pamiętajmy:

•  Przypominajmy dzieciom, że nie wolno bawić się na placach budowy, w pobliżu ulicy, rzeki, jeziora, urwiska czy innych miejsc niebezpiecznych.

•   Uczyńmy wszystko, aby zabawy dzieci były zawsze bezpieczne, uczmy je rozwagi, ale i sami bądźmy przewidujący!

•   Starannie wybierajmy bezpieczną drogę, którą dziecko będzie się poruszało.

•   Zapinajmy dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub specjalnych urządzeniach przytrzymujących i dopilnujmy, aby były prawidłowo przewożone.

•   Zadbajmy o bezpieczeństwo dziecka na rowerze. Mówmy dzieciom o zakładaniu kasku,  pomimo, że nie ma obowiązku jego posiadania – może to uchronić je przed poważnymi uszkodzeniami.

•  Rozmawiajcie Państwo dużo ze swoimi pociechami. Dopytujcie, gdy opowiada o  różnych sytuacjach bądź przychodzi do domu z uszkodzeniami ciała.

•  Uczmy, że w przypadku problemów czy zagrożeń mogą zadzwonić na Policję, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejską czy Straż Pożarną.

 

Previous Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety
Next Agresywny rowerzysta zaatakował przechodnia

Może to Ci się spodoba

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Lublinianie wybierają Salon Optyczny Mazur – Dlaczego Warto?

W dzisiejszych czasach zdrowie wzroku staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza w świecie pełnym komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Dla mieszkańców Lublina wybór odpowiedniego salonu optycznego to kluczowa kwestia, jeśli

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Duża łazienka może być nie lada wyzwaniem. Jak ją urządzić?

Warto poświęcić czas na zadbanie o tę przestrzeń. Ponieważ jest ona intymna i osobista, czas spędzony w tym miejscu jest cenny. Ciepła kąpiel wieczorem i poranny prysznic mogą nas obudzić.

Marnowanie jedzenia – jak zapobiegać wyrzucaniu jedzenia

W Polsce co roku marnuje się 9 mln ton żywności. Dzieje się tak pomimo faktu, że wiele osób jest bezdomnych lub głoduje, a co roku wyrzuca się duże ilości jedzenia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź