W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?

W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?

Zmiana starych płytek ceramicznych na nowe nie zawsze musi wiązać się z koniecznością ich usunięcia. Dzisiaj są sposoby na to, aby zamontować nowe płytki na starych. To sposób, który pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zanim zaczniesz przyklejać nowe płytki do starych Oczywiście taka wymiana płytek nie jest możliwa w każdej sytuacji. Nie ma konieczności usuwania starych płytek tylko pod warunkiem, że są one prawidłowo ułożone. Nowe płytki można montować na starych, które nie są popękane i nie wchłaniają wilgoci.

Zanim więc zaczniesz montować nowe płytki do starych, musi dokładnie ocenić ich stan. O tym, że wilgoć wnika w głąb płytek świadczą głębokie przebarwienia w fudze oraz pokrywająca fugę pleśń. W przypadku, gdy płytki wyglądają w taki właśnie sposób, lepiej jest zrezygnować z przyklejania do nich nowych kafelków. Problem z wnikającą pod płytki wodą sam nie zniknie, będzie się tylko nasilał. Efekt więc może być tylko taki, że płytki odpadną ze ściany czy podłogi. Podobny problem może pojawić się także wtedy, gdy stare płytki nie zostały prawidłowo zamontowane. W przypadku takich problemów lepiej jest więc usunąć stare płytki niż układać nowe na już istniejących.

W jaki sposób przygotować stare płytki do montowania nowych kafelków?

Stare płytki, które niezbyt mocno przylegają do podłoża należy wzmocnić warstwą świeżego kleju do płytek. Należy także zeszlifować szlifierkę starą fugę. Na tak przygotowaną powierzchnię można już układać nowe płytki. Powierzchnia kafelków, do których będą przyklejane te nowe powinna zostać umyta wodą z dodatkiem detergentu. Musi zostać odtłuszczona. Do układania płytek można przystąpić, gdy powierzchnia będzie zupełnie sucha.

Jak kłaść płytki?

Do układania płytek w pomieszczeniach, które są mocno narażone na działanie wilgoci czyli na przykład w łazienkach, można użyć cienkowarstwowej zaprawy murarskiej. Występuje ona także pod nazwą kleju cienkowarstwowego do płytek. W pomieszczeniach, które są bardziej suche (na w kuchni) płytki można montować używając kleju mastyksowego. Odpowiedni klej należy rozrobić zgodnie z zalecaniami producenta. Nakłada się go cienką warstwą przy pomocy packi.

Na początek nie należy nakładać go na zbyt dużą powierzchnię płytek. Do nanoszeniu kleju najlepiej sprawdza się ząbkowana packa. Rowki, które tworzy na powierzchni kleju przyspieszają proces wysychania płytek. Łatwiej też przyklejają się one do podłoża. Klej można nanosić albo na powierzchnię starych płytek albo na nowych. W tym drugim przypadku warstwa kleju nie powinna być zbyt gruba. Ten sposób montażu można wykorzystać niestety tylko w przypadku naklejania kafelków na stare, które zostały zamontowane w prawidłowy sposób, a ich stan jest idealny. Jest to o tyle dobry sposób montażu, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Montując płytkę na warstwie nałożonego kleju należy mocno docisnąć ją do podłoża. Od tej chwili jest kilka sekund na to, aby dokonać ewentualnych poprawek. Zanim  klej zacznie wiązać położenie płytki jeszcze można skorygować. Możesz skorzystać też ze sposobu, mianowicie montować białe płytki do starych beżowych kafelków używając kleju silikonowego. W ten sposób zamontował on płytki w kuchni. Stosowanie kleju silikonowego pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Ale można pomysł ten wykorzystać tylko w przypadku montażu płytek w suchych pomieszczeniach. W przypadku montażu płytek w takich miejscach jak ściana nad wanną czy w kabinie prysznicowej lepiej jest wybrać klasyczną cienkowarstwową zaprawę murarską.

Więcej na https://urzadzamy-mieszaknie.pl/

Previous Stany Zjednoczone rozważają umożliwienie pacjentom odmowy wydania recept na opioidy.
Next Czym przykleić płytki do płytek?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czym przykleić płytki do płytek?

Czy to na ścianie, czy na podłodze, usunięcie istniejącej płytki ceramicznej przed montażem nowej płytki jest czasochłonną, brudną pracą. Wiara, że nowa płytka nie będzie trzymać się starej płytki ceramicznej

Life&Style 0 Comments

Aloes do picia – cenne składniki mineralne dla naszego organizmu

Aloes to rodzina, należąca do sukulentów, która naturalnie występuje w suchym klimacie, jednak może być uprawiany również w Polsce, jednak trzeba się liczyć z tym, że osiągać będzie nawet kilka

Life&Style 0 Comments

Jak odblokować swój smartfon?

Cofnięcie się o kilka lat i przejście na inną sieć nie było łatwe. Uderzyłeś w przeszkodę, ponieważ Twój telefon nie był odblokowany, więc nie tylko musiałeś czekać na proces transferu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź