W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?

W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?

Zmiana starych płytek ceramicznych na nowe nie zawsze musi wiązać się z koniecznością ich usunięcia. Dzisiaj są sposoby na to, aby zamontować nowe płytki na starych. To sposób, który pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zanim zaczniesz przyklejać nowe płytki do starych Oczywiście taka wymiana płytek nie jest możliwa w każdej sytuacji. Nie ma konieczności usuwania starych płytek tylko pod warunkiem, że są one prawidłowo ułożone. Nowe płytki można montować na starych, które nie są popękane i nie wchłaniają wilgoci.

Zanim więc zaczniesz montować nowe płytki do starych, musi dokładnie ocenić ich stan. O tym, że wilgoć wnika w głąb płytek świadczą głębokie przebarwienia w fudze oraz pokrywająca fugę pleśń. W przypadku, gdy płytki wyglądają w taki właśnie sposób, lepiej jest zrezygnować z przyklejania do nich nowych kafelków. Problem z wnikającą pod płytki wodą sam nie zniknie, będzie się tylko nasilał. Efekt więc może być tylko taki, że płytki odpadną ze ściany czy podłogi. Podobny problem może pojawić się także wtedy, gdy stare płytki nie zostały prawidłowo zamontowane. W przypadku takich problemów lepiej jest więc usunąć stare płytki niż układać nowe na już istniejących.

W jaki sposób przygotować stare płytki do montowania nowych kafelków?

Stare płytki, które niezbyt mocno przylegają do podłoża należy wzmocnić warstwą świeżego kleju do płytek. Należy także zeszlifować szlifierkę starą fugę. Na tak przygotowaną powierzchnię można już układać nowe płytki. Powierzchnia kafelków, do których będą przyklejane te nowe powinna zostać umyta wodą z dodatkiem detergentu. Musi zostać odtłuszczona. Do układania płytek można przystąpić, gdy powierzchnia będzie zupełnie sucha.

Jak kłaść płytki?

Do układania płytek w pomieszczeniach, które są mocno narażone na działanie wilgoci czyli na przykład w łazienkach, można użyć cienkowarstwowej zaprawy murarskiej. Występuje ona także pod nazwą kleju cienkowarstwowego do płytek. W pomieszczeniach, które są bardziej suche (na w kuchni) płytki można montować używając kleju mastyksowego. Odpowiedni klej należy rozrobić zgodnie z zalecaniami producenta. Nakłada się go cienką warstwą przy pomocy packi.

Na początek nie należy nakładać go na zbyt dużą powierzchnię płytek. Do nanoszeniu kleju najlepiej sprawdza się ząbkowana packa. Rowki, które tworzy na powierzchni kleju przyspieszają proces wysychania płytek. Łatwiej też przyklejają się one do podłoża. Klej można nanosić albo na powierzchnię starych płytek albo na nowych. W tym drugim przypadku warstwa kleju nie powinna być zbyt gruba. Ten sposób montażu można wykorzystać niestety tylko w przypadku naklejania kafelków na stare, które zostały zamontowane w prawidłowy sposób, a ich stan jest idealny. Jest to o tyle dobry sposób montażu, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Montując płytkę na warstwie nałożonego kleju należy mocno docisnąć ją do podłoża. Od tej chwili jest kilka sekund na to, aby dokonać ewentualnych poprawek. Zanim  klej zacznie wiązać położenie płytki jeszcze można skorygować. Możesz skorzystać też ze sposobu, mianowicie montować białe płytki do starych beżowych kafelków używając kleju silikonowego. W ten sposób zamontował on płytki w kuchni. Stosowanie kleju silikonowego pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Ale można pomysł ten wykorzystać tylko w przypadku montażu płytek w suchych pomieszczeniach. W przypadku montażu płytek w takich miejscach jak ściana nad wanną czy w kabinie prysznicowej lepiej jest wybrać klasyczną cienkowarstwową zaprawę murarską.

Więcej na https://urzadzamy-mieszaknie.pl/

Previous Stany Zjednoczone rozważają umożliwienie pacjentom odmowy wydania recept na opioidy.
Next Czym przykleić płytki do płytek?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jakie okulary do komputera

Okulary to okulary to okulary, prawda? Cóż, niezupełnie. Jeśli chodzi o okulary komputerowe i czytniki, są pewne dość znaczące różnice. Czasem może być trochę ciężko zorientować się, czego potrzebujesz w

Life&Style 0 Comments

Cateringi dietetyczne uratowały mi życie. Dzięki nim jem regularnie i zdrowo

Intensywny tryb życia nie jest dla aktorki przeszkodą w zdrowym odżywianiu. Gwiazda nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, korzysta jednak z cateringu dietetycznego. Twierdzi, że dzięki temu wyrobiła w sobie nawyk regularnego jedzenia pięciu posiłków

Life&Style 0 Comments

Redukcja zmarszczek mimicznych

Kobiety w wieku 25 lat patrzą w lustro z niepokojem. Czy to już się zaczęło? Czy mnie też to dotyczy? Po ćwierćwieczu wchodzimy w fazę starzenia się skóry. Mogą wtedy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź