V MISTRZOSTWA POLICJI W PŁYWANIU LUBLIN 2017

V MISTRZOSTWA POLICJI W PŁYWANIU LUBLIN 2017

Po raz piąty KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Reprezentacja KWP w Lublinie zajęła II miejsce zdobywając łącznie 20 medali- w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych .

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dużego wsparcia przy organizacji udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Tegoroczne V mistrzostwa odbyły się już po raz trzeci na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.  Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 82 policjantów, w tym 20 kobiet. Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Prezydenta Pan Krzysztof Komorski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Pani Marta Wcisło, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz mł. insp. Paweł Paździor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy – Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 17 medali, w tym 8 złotych.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie z dorobkiem 20 medali -w tym 7 złotych , a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Szczecinie.  Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz z KWP w Poznaniu z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca Szczecin.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach,  II KWP w Poznaniu, a nasi reprezentanci zajęli  miejsce III.  Policjantki i policjanci z  KWP w Lublinie  zajęła także II miejsce w sztafecie mix.

Previous ZATRZYMANY ZA POSIADANIE MARIHUANY
Next TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 57-LATKA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

DACHOWANIE VOLKSWAGENA

Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę około 5 nad ranem. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 34 latek kierując w stanie nietrzeźwości

Wiadomości 0 Comments

NIESZCZĘŚLIWY WYPADEK W OŚRODKU HODOWLI ZWIERZĄT

Policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w ośrodku hodowli zwierząt. W wyniku nieszczęśliwego wypadku padło 7 krów porażonych prądem. Wartość strat wyceniono na ponad 50 tys. zł.

Wiadomości 0 Comments

WYKOLEJENIE WAGONÓW TOWAROWYCH W BIŁGORAJU

Wyjaśniamy okoliczności w jakich doszło do wykolejenia dwóch wagonów towarowych na stacji kolejowej w Biłgoraju. Minionej nocy w wyniku wykolejenia uszkodzeniu uległy wagony i torowisko. Jak ustalili policjanci zarówno 29-letni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź