Upojeni alkoholem rodzice „opiekowali się” 5-miesięcznym niemowlęciem

Upojeni alkoholem rodzice „opiekowali się” 5-miesięcznym niemowlęciem

W ramach tzw. „przyjaznych patroli” policjanci wspólnie z pracownikami CIK i MOPR odwiedzili wczoraj jedno z lubelskich mieszkań. Pomimo tego, że słychać było płacz małego dziecka nikt nie chciał otworzyć drzwi. Jak się okazało, rodzice 5-miesiecznego dziecka byli upojeni alkoholem i w dodatku agresywni. Matka miała 2,4 promila, zaś ojciec- 2,8 promila alkoholu w organizmie. Pijani rodzice trzeźwieją teraz w policyjnym areszcie. Dziecko oddano pod opiekę babki.

Wczoraj po godz. 17 przedstawiciele „ przyjaznego patrolu” pojechali pod jeden z adresów w centrum miasta w celu kontroli mieszkającej tam rodziny. Pomimo wielokrotnego pukania do drzwi,  nikt ich nie chciał otworzyć. Przed drzwiami mieszkania usłyszeli dobiegający z wewnątrz płacz małego dziecka.

Poza płaczem nie było słychać głosów innych osób. Ta sytuacja bardzo zaniepokoiła patrol. Rozpytani sąsiedzi oświadczyli, że  dzisiaj nie widzieli rodziców malucha.

Z uwagi na istniejące prawdopodobieństwo, że dziecku może stać się coś złego, o pomoc poproszono straż pożarną.

Dzięki strażakom udało się wejść do mieszkania.  Jak się okazało, na miejscu znajdowało się 5 miesięczne dziecko oraz jego kompletnie pijani rodzice. 35-letnia matka miała 2,4 promila alkoholu w organizmie, z kolei ojciec malucha – 2,8 promila.

Ponadto obydwoje byli agresywni w stosunku do kontrolujących, nie wykonywali poleceń, i awanturowali się.

Z uwagi na powyższe podjęto decyzję o zatrzymaniu pijanych rodziców. Na miejsce przyjechała też załoga karetki pogotowia, która przebadała niemowlę. Jak się okazało, dziecko było zdrowe.

Zarówno 5 miesięczna dziewczynka oraz jej 11-letnia siostra, która pojawiła się w mieszkaniu podczas przeprowadzanej kontroli, zostały oddane pod opiekę babki.

Upojeni alkoholem rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

„Przyjazne patrole” to projekt, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, znajdującym się w sytuacji zagrażającej ich dobru. „Przyjazny patrol” uczestniczy w interwencjach podejmowanych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jego rolą jest także monitorowanie sytuacji dzieci w środowiskach niewydolnych wychowawczo, w rodzinach dysfunkcyjnych z problemami opiekuńczo – wychowawczymi i zagrożonymi przemocą w rodzinie. W skład takiego patroli wchodzą – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, psycholog lub pedagog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

„Przyjazne patrole” organizowane są w piątki, soboty i niedziele w godzinach 16.00 – 00.00, na terenie Lublina. „Przyjazny patrol” pojawia się wszędzie tam, gdzie zagrożone jest dobro dziecka, w szczególności gdy dziecko pozostawione jest bez opieki w domu lub poza nim, gdy jest świadkiem czy też uczestnikiem sytuacji przemocy – w tym przemocy w rodzinie, również gdy dziecko jest uczestnikiem wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego pozostało bez opieki oraz w innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu fizycznemu i psychicznemu dziecka.

Previous Fałszywy policjant zatrzymany
Next Udając głuchoniemego, wyłudzał pieniądze na niepełnosprawne dzieci

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Areszt za posiadanie i sprzedaż znacznej ilości środków odurzających

Trzymiesięczne areszty zastosował sąd wobec trzech mężczyzn zatrzymanych do sprawy posiadania i wprowadzania do sprzedaży znacznej ilości środków odurzających. 22, 26 i 31 -latek zostali zatrzymani w zeszłym tygodniu. Pierwszego

Wiadomości 0 Comments

Strzelał z broni pneumatycznej w okna

Za uszkodzenie mienia odpowie 50-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci z „piątki” ustalili, że mężczyzna z broni pneumatycznej strzelał do okien nowo budowanego domu. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 2600 zł.

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIENIA O WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY POMIĘDZY KWP W LUBLINIE A WSEI

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej podpisał porozumienie określające ramowe zasady wzajemnej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczelnię reprezentowali:

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!