Stany Zjednoczone rozważają umożliwienie pacjentom odmowy wydania recept na opioidy.

Stany Zjednoczone rozważają umożliwienie pacjentom odmowy wydania recept na opioidy.

Cztery stany USA czynią kroki w kierunku zmniejszenia niszczycielskiego wpływu uzależnienia od opioidów, rozważając przepisy, które pozwoliłyby pacjentom zdecydować, czy chcą otrzymać takie środki przeciwbólowe w ramach swojego leczenia. Connecticut i Alaska dołączyły niedawno do Pensylwanii w głosowaniu nad projektem dobrowolnych dyrektyw „nie-opioidowych”, które jasno pokazywałyby lekarzom, że pacjent odmawia przyjęcia jakichkolwiek leków opioidowych, zwłaszcza przed rozpoczęciem opieki medycznej lub w przypadku niezdolności pacjenta do pracy z powodu choroby lub urazu. Wnioskodawcy zauważyli również, że dyrektywy te mogą pomóc pacjentowi, który może wyzdrowieć po otrzymaniu takich leków i ryzykować nawrót choroby.

Dyrektywy nieopioidowe stały się dostępne dla pacjentów z Massachusetts w styczniu. Pacjent, opiekun pacjenta lub pracownik służby zdrowia podpisuje tam formularz, w którym odmawia, na własne życzenie, „zaoferowania lub podania wszelkich leków opioidowych, również w nagłych przypadkach, gdy nie jestem w stanie mówić za siebie”. Dyrektywa wyjaśnia również, że pacjent lub jego przedstawiciel ma jasność co do ryzyka odrzucenia takich leków i zwalnia przepisujących je pracowników służby zdrowia „z wszelkiej odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje”. Zarówno specjaliści ds. leczenia, jak i pacjenci przyznają, że takie dyrektywy nie mogą dotyczyć każdej sytuacji medycznej.

W tym przypadku: Seth Mnookin, adiunkt w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i były uzależniony od heroiny. Kiedy prawie dwa lata temu Mnookin był hospitalizowany z powodu kamicy nerkowej i związanej z nią infekcji, przypomniał sobie, że powiedział lekarzom, że ma problem z nadużywaniem substancji, ale nie otrzymał żadnej porady, jak radzić sobie z bólem poza opioidami ani jak uniknąć nawrotu choroby. Ostatecznie sporządził niezależną kartę, aby śledzić ilość przyjmowanych przez niego leków. „To nie jest coś, co chyba wszyscy zamierzają zrobić”, zauważył. „Nie było wątpliwości, że potrzebuję silnych leków przeciwbólowych. Posiadanie dyrektywy o zakazie stosowania opioidów w tym przypadku prawdopodobnie spowodowałoby całą masę problemów”, powiedział Mnookin. „Ale fakt, że ta dyrektywa jest wprowadzana, oznacza, że istnieje świadomość konieczności prowadzenia większej ilości rozmów, że ludzie poza specjalistą od uzależnień są świadomi historii ludzi.”

Przedstawiciel stanu Pensylwania, Ed Gainey, postrzega dyrektywy jako szansę dla pacjentów na określenie, jaki rodzaj leczenia otrzymają w przypadku hospitalizacji. Gainey, który zaproponował ustawodawstwo swojego stanu, mówi, że „[danie] pacjentom większej kontroli nad ich losem” jest jego kluczem. „Wiele osób jest teraz bardziej świadomych i choć są one bardziej świadome, to dobrze, że dajemy im znać, że mają możliwość rezygnacji i nie otrzymują leków na receptę”.

W nowym badaniu, opublikowanym w tygodniowym raporcie CDC na temat zachorowalności i śmiertelności, podkreślono znaczenie ograniczenia liczby recept na leki opioidowe. Dane zebrane na potrzeby raportu wykazały, że początkowa recepta, na którą wydawano leki opioidowe przez 3 lub mniej dni, zmniejszała prawdopodobieństwo długotrwałego stosowania opioidów. Zgodnie ze sprawozdaniem szanse na długotrwałe uzależnienie od opioidów wzrastały z każdym kolejnym dniem przyjmowania leków.

Po więcej informacji odnośnie lekomanii oraz innych form uzależnień wejdź na http://abcuzaleznien.pl/

Previous Łóżka dziecięce z pojemnikiem - poznaj najciekawsze przykłady
Next W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Lakier fluorowy

Dr Laura Picano twierdzi, że nie wszystkie produkty z lakierami fluorowymi są jednakowe; opracowano różne dodatki mające na celu zwiększenie ich skuteczności. Oto porównanie niektórych z najbardziej popularnych lakierów. Skuteczność

Life&Style 0 Comments

Redukcja zmarszczek mimicznych

Kobiety w wieku 25 lat patrzą w lustro z niepokojem. Czy to już się zaczęło? Czy mnie też to dotyczy? Po ćwierćwieczu wchodzimy w fazę starzenia się skóry. Mogą wtedy

Life&Style 0 Comments

Politura

Jeśli masz drewniane meble, upewnij się, że chronisz ich żywotność i wykorzystujesz naturalne właściwości, nakładając wykończenie polerujące. Odporność i ochrona Główną zaletą, jaką ma politura jest to, że chroni ona

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź