Śmiertelny wypadek na DW-835

Śmiertelny wypadek na DW-835

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w m. Krzczonów na DW-835. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący pojazdem marki Toyota Avensis w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym potrącił kobietę, która nie posiadała elementów odblaskowych. 31-letnia mieszkanka gm. Jabłonna w wyniku zdarzenia poniosła śmierć. Po raz kolejny przypominamy PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem około godz. 20:40 w miejscowości Krzczonów na DW-835. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący pojazdem marki Toyota Avensis jechał od strony Błgoraja w kierunku Lublina. W obszarze niezabudowanym i nieoświetlonym prawym przodem pojazdu potrącił pieszą, która nie posiadała elementów odblaskowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kobieta przebiegała przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym jako przejście dla pieszych, ze strony lewej na prawą względem kierunku ruchu pojazdu. W wyniku zdarzenia 31-letnia mieszkanka gm. Jabłonna poniosła śmierć. Kierujący samochodem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. W związku ze zdarzeniem przez blisko 4 godziny DW-835 była zablokowana, a ruch odbywał się na zorganizowanych przez policjantów objazdach. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Po raz kolejny przypominamy PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Zwracamy się również z apelem, aby nosić odblaski również w terenie zabudowanym.

Previous Śmiertelny wypadek na DK-19
Next Wiózł samochodem 2 kg narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wyrywał kobietom torebki, wkrótce usłyszy zarzuty

Lubelscy kryminalni zatrzymali rozbójnika, który okradał kobiety na terenie Lublina. Napastnik na ulicy wyrywał im torebki, a w niektórych przypadkach używał przemocy. Okazał się nim 21-latek z gm. Konopnica. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

V MISTRZOSTWA POLICJI W PŁYWANIU LUBLIN 2017

Po raz piąty KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami

Wiadomości 0 Comments

Pijana wracała z wesela. Wjechała do rowu

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Stok na drodze K-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!