Redukcja zmarszczek mimicznych

Redukcja zmarszczek mimicznych

Kobiety w wieku 25 lat patrzą w lustro z niepokojem. Czy to już się zaczęło? Czy mnie też to dotyczy? Po ćwierćwieczu wchodzimy w fazę starzenia się skóry. Mogą wtedy pojawić się pierwsze zmarszczki, a także problemy z elastycznością i gładkością skóry. Szukając najlepszego sposobu na ich zwalczenie, możemy wybrać jedną z kilku opcji – bardziej inwazyjną, czyli botoks, oraz bezpieczną, ale równie skuteczną, czyli kosmetykę o rewolucyjnej formule dermokosmetycznej z efektem botoksu.

Problematyczne zmarszczki na twarzy

Zmarszczki wokół ust, w kącikach oczu, na policzkach, pionowa linia na czole… Mogą pojawić się wszędzie na twarzy. Zwykle obserwujemy zmarszczki mimiczne, które są widoczne już między 25 a 30 rokiem życia wokół nosa i ust, na czole i wokół oczu. Są one spowodowane ruchami twarzy, a więc naszymi mimikami. Jest to rezultat intensywnej pracy mięśni, które kurczą się około 15 000 razy dziennie, kiedy jesteś szczęśliwy, smutny, zły lub uśmiechnięty.

Istnieją również zmarszczki związane ze słońcem, które są wynikiem częstej ekspozycji na słońce i szkodliwego wpływu promieniowania UV. Często pojawiają się przebarwienia, co jest kolejnym problemem trudnym do zlikwidowania. Zmarszczki powstają również podczas snu i zależą od tego, jak ułożona jest nasza skóra. Następnie, w trakcie naturalnego procesu starzenia, czyli z czasem, pojawiają się zmarszczki senne.

Te pierwsze, czyli zmarszczki mimiczne, uważane są za największy problem, ponieważ pozbawiają kobiety młodego wyglądu w wieku 25-30 lat. Jak pozbyć się tego problemu? Jak wygładzić zmarszczki mimiczne w okolicach czoła, ust i oczu?

Redukcja zmarszczek – metody inwazyjne i nieinwazyjne

Gładka, elastyczna, wolna od zmarszczek, promienna i młodo wyglądająca – te przymiotniki opisują skórę, o której marzy każda kobieta. Odpowiedzią na te pragnienia jest leczenie zastrzykami z botoksu, czyli toksyny botulinowej typu A, które w ostatnim czasie stało się bardzo powszechne. Zabieg ten gwarantuje wygładzenie zmarszczek, jednak już istniejące zmarszczki mimiczne nie są w ten sposób usuwane. Polega na wstrzykiwaniu substancji w okolice zmarszczek w celu zablokowania sygnałów z nerwów, które są odpowiedzialne za kurczenie się mięśni twarzy. Mięśnie tracą zdolność do kurczenia się. Metoda ta jest inwazyjna; istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, takich jak efekt „zamrożonej twarzy”, rumień, osłabienie mięśni twarzy lub rozprzestrzenienie się botoksu na mięśnie, które znajdują się wokół miejsca wstrzyknięcia substancji.

http://youngpeople.pl/laseroterapia/redukcja-zmarszczek-mimicznych/ju_uom

Czym jest frakcyjna obróbka laserowa?

Zabieg laserem frakcyjnym jest zabiegiem nieinwazyjnym, w którym wykorzystuje się urządzenie do dostarczania wiązki laserowej podzielonej na tysiące mikroskopijnych stref zabiegowych, skierowanych jednocześnie na ułamek skóry, analogicznie do obrazu fotograficznego, który jest wzmacniany lub zmieniany piksel po pikselu.

Leczenie laserem frakcyjnym wypełniło lukę pomiędzy ablacyjnymi i nieablacyjnymi technikami laserowymi stosowanymi w leczeniu skóry uszkodzonej przez słońce i starzejącej się. Podczas gdy zabiegi laserem ablacyjnym działają głównie na naskórku (powierzchniowe komórki skóry) i zabiegi nieablacyjne działają wyłącznie na kolagen skórny (środkowa warstwa skóry), leczenie laserem frakcyjnym działa zarówno na naskórkowej i skórnej warstwy skóry.

Pierwszym wprowadzonym na rynek laserem frakcyjnym było urządzenie Fraxel® [Reliant Technologies obecnie Solta], które emituje nieablatywną długość fali 1550 nm. Obecnie dostępne są urządzenia wykorzystujące technologię frakcyjną, oparte na laserach erb:YAG do zabiegów powierzchniowych i laserach CO2 do głębszych zabiegów ablacyjnych (np. Fraxel Repair [Solta Medical], Active and Deep FX [Lumenis], Quadralase [Candela] i Pearl Fractional [Cutera]).

Previous Najlepszy zegarek do biegania
Next Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Gry dla poczatkujących graczy

Granie w planszówki to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny bądź znajomych. Pozwala zacieśniać więzi, dobrze się bawić i zaznać relaksu oraz nauczyć się czegoś wartościowego w

Life&Style 0 Comments

Jakie są metody leczenia uzależnień?

Zaburzenia uzależniające to grupa zaburzeń, które mogą powodować szkody fizyczne i psychiczne. Otrzymanie leczenia jest niezbędne do przerwania cyklu uzależnienia. Jednakże, jako choroba przewlekła, uzależnienie jest trudne do leczenia i

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki wolnoobrotowe opinie

Wyciskarka wolnoobrotowa staje się coraz bardziej popularnym sprzętem w naszych kuchniach. Wiele osób decyduje się na zakup wygodnej wyciskarki do soków, dzięki której każdego dnia możemy się raczyć zdrowymi i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź