Praca zdalna z domu

Praca zdalna z domu

Praca z domu, bez kontaktu z szefem, bez codziennych wizyt w biurach – brzmi to pewnie jak marzenie, jednak czy w rzeczywistości można powiedzieć, że Freelancer ma idealne życie zawodowe i będzie można mu wyłącznie zazdrościć? W praktyce nie zawsze wygląda to tak pięknie jak brzmi i jeśli ktoś chce taką pracę wykonywać musi mieć ku temu odpowiednie predyspozycje, a jednocześnie powinien również zdawać sobie sprawę z tego., że taka praca wymaga również wielu umiejętności.

Codzienna walka o zlecenia

To co w pracy freelancera może być trudne to przede wszystkim fakt, że freelancer jest tak zwanym wolnym strzelcem, nie ma stałego etatu i konkretnie zleconych zadań. Sam musi poszukiwać zleceń, sam musi decydować o tym jakie zlecenia chce realizować. Codzienna praca najczęściej dla takiej osoby zaczyna się więc od sprawdzenia maila i tam poszukiwania informacji czy jest jakieś nowe zlecenie do wykonania. Jeśli ktoś nie ma zdolności do poszukiwania pracy to trudno będzie mu w pracy freelancera.

Istotna samodzielnego motywowania

W pracy biurowej podlega się regularnemu ocenianiu, ma się określony harmonogram pracy, który będzie trzeba realizować. to zaś sprawia, że taka osoba musi mieć w sobie dużo motywacji wewnętrznej. Nie będzie bowiem zewnętrznej motywacji a to może sprawić, że dana osoba nie będzie w stanie samodzielnie dobrze wykonywać pracy, będzie jej brakować motywacji. Jeśli więc ktoś nie ma w sobie motywacji to trudno mu będzie wykonywać pracę freelancera.

Zatarcie granic między życiem a pracą

W przypadku pracy freelancera warto pamiętać, że taką ważną kwestią jest również to, by nie doszło do zatarcia między pracą a życiem prywatnym a tak się często dzieje, gdy pracuje się w domu. Trzeba więc mieć ściśle określone godziny pracy i najlepiej zorganizować sobie również specjalne miejsce, gdzie pracę będzie się wykonywać. Dzięki temu będzie można oczekiwać, że praca jakoś będzie zorganizowana, nie będzie takiej sytuacji, że będziemy coraz więcej pracować, aż w pewnym momencie okaże się, że normalnego życia już nie ma. To co będzie trudne w życiu freelancera to również zrozumienie po stronie rodziny, która musi zdawać sobie sprawę z tego, że wykonuje się pracę. Niekiedy oczekuje się od osoby pracującej w domu, że będzie również realizować domowe obowiązki, a to właśnie prowadzi do sytuacji, w której zaczyna się zatracać w codziennej pracy na rzecz codziennych domowych obowiązków. To właśnie pierwszy krok do tego, że freelancer nie będzie się dobrze w pracy realizował, będzie więcej zajmował się domem.

Więcej praktycznych porad opartych na pracy freelancerów znajdziesz na http://portalfreelancera.pl/ – Sprawdź sam >>

Previous Praca w sieci - coraz więcej możliwości
Next Noś odblaski, bądź bezpieczny

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca na Lubelszczyźnie czeka – 1 na 5 firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 9,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Strefa Biznesu 0 Comments

Pociągi mają jeździć coraz szybciej

Pociągi będą jeździć coraz szybciej, ale za to po mniejszej ilości linii. PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że w 2012 r. wzrosła średnia prędkość na 1400 km tras, ale równocześnie planują czasowe

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak szybko wysłać paczkę do Anglii?

Przyjmowanie przesyłek do Wielkiej Brytanii to obecnie codzienność placówek pocztowych i firm kurierskich. Ile czasu nasza paczka może podróżować do Anglii, od czego to zależy i jak można maksymalnie termin wysyłki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!