Porady ginekologa dla każdej grupy wiekowej

Porady ginekologa dla każdej grupy wiekowej

Twoja coroczna wizyta u ginekologa nie jest czymś, czym możesz się ekscytować. Jest to jednak jedno z najważniejszych wydarzeń w Twoim kalendarzu, jeśli chodzi o Twoje zdrowie. Aby lepiej przygotować Państwa do corocznej wizyty ginekologicznej, poprosiliśmy doktora Jamesa o radę, w jaki sposób mogą Państwo wykorzystać ją w pełni – na wszystkich etapach swojego życia.

Przygotowanie w okresie dorastania

Kiedy nastolatki i młode kobiety – poniżej 21 roku życia – odwiedzają doktora Jamesa, uważa, że powinny być przygotowane na cykl menstruacyjny i potrzeby w zakresie zdrowia seksualnego.

Czasami dla młodej kobiety, kiedy po raz pierwszy zaczyna mieć [menstruacyjne] cykle, są one bardzo nieregularne, i/lub są bardzo ciężkie i bolesne”, powiedział dr James. „Ona może nie wiedzieć, co jest zbyt nieregularne lub zbyt ciężkie. Możemy pomóc jej poradzić sobie z cyklem i interweniować w razie potrzeby.

Nawet jeśli przyjdą z rodzicami, poprosimy o czas sam na sam z nimi”, powiedział dr James. „To jest ich okazja, by porozmawiać o ich zdrowiu seksualnym, zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową i potrzebach antykoncepcyjnych (jeśli takie istnieją).

Do czego zwrócić się w okresie młodości

Oprócz historii zdrowia seksualnego i cyklu miesiączkowego, jednym z głównych tematów rozmów podczas corocznych spotkań w wieku 20, 30 i 40 lat jest ciąża.

Dr James pyta kobiety, czy są zainteresowane ciążą. „Jeśli nie są, omówię z nimi opcje antykoncepcyjne”, powiedziała. „Jeśli są, przedyskutujemy optymalizację ich zdrowia przed poczęciem, biorąc pod uwagę ich specyficzne problemy zdrowotne. Mogą być badania, które trzeba zrobić i witaminy na początek.”

A jeśli jesteś zainteresowana zajściem w ciążę, ale masz trudności z poczęciem lub nie masz partnera, Twój ginekolog może omówić usługi w zakresie reprodukcji i płodności, w tym planowanie przedporodowe, zapłodnienie in vitro, zarządzanie PCOS i endometriozą, oddawanie jaj i inne.

O czym rozmawiać w czasie perimenopauzy i poza nią?

Kobiety po czterdziestce i pięćdziesiątce, które znajdują się w okresie perimenopauzy – fazie przejściowej tuż przed menopauzą, podczas której występują niektóre z objawów powszechnie związanych z menopauzą – powinny być przygotowane do zajęcia się swoimi cyklami menstruacyjnymi, a także zmianami w organizmie i popędem seksualnym.

„Ponieważ ich cykle się zmieniają, mogą zacząć odczuwać objawy, takie jak przebłyski gorąca, suchość pochwy i zmiany nastroju”, powiedział dr James. „Powinni przedyskutować te objawy z lekarzem, który może być w stanie zaoferować leczenie.”

Czasami podczas corocznej wizyty powinny być również poruszane inne, potencjalnie żenujące tematy.

„Mogą mieć też pytania o libido, którego nie lubią wychowywać”, powiedział dr James. „Inne rzeczy, takie jak nietrzymanie moczu – wyciek z moczu – lub wypadnięcie, gdy ich organy rozrodcze zaczynają wychodzić”. Jeśli jesteś po menopauzie, przygotuj się do dyskusji na temat utrzymania zdrowia i badań przesiewowych w kierunku raka, w tym terminów mammografii, wymazów z papki i skanów gęstości kości.

Co należy zanotować w ciągu całego swojego życia

„Jedyną rzeczą, którą zajmujemy się ze wszystkimi, jest ich cykl menstruacyjny – czy są z nim problemy, czy też wszystko idzie dobrze” – powiedział dr James, zauważając, że wiele razy kobiety nie są przygotowane do dyskusji na temat dat ich ostatniej miesiączki, jej regularności i innych podstawowych informacji o ich ciałach. Powinieneś również czuć się komfortowo omawiając z ginekologiem wszystko, co wiąże się z twoim zdrowiem seksualnym i dobrym samopoczuciem.

„Gabinet twojego ginekologa powinien być bezpiecznym miejscem”, powiedział dr James. „Możesz mówić o wszystkim, co dotyczy twojej historii seksualnej i tożsamości seksualnej. I na pewno, jeśli są jakieś obawy o nadużycia, proszę to powiedzieć swojemu ginekologowi.”

Podczas gdy część tego, co będziecie omawiać podczas corocznej wizyty, może wydawać się żenujące, postarajcie się przezwyciężyć wszelkie bzdury. Szanse są takie, że twój ginekolog widział i słyszał, co zamierzasz im wcześniej powiedzieć. Pozostawanie w ciszy lub ukrywanie informacji może być szkodliwe dla zdrowia. I pamiętaj, że twoja lekarka nie jest po to, by oceniać ciebie i twoje wybory – jest po to, by pomóc ci zachować bezpieczeństwo.

https://ginekologiabeztajemnic.pl/

Previous Akcesoria GSM
Next Uzależnienie od Internetu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak odblokować swój smartfon?

Cofnięcie się o kilka lat i przejście na inną sieć nie było łatwe. Uderzyłeś w przeszkodę, ponieważ Twój telefon nie był odblokowany, więc nie tylko musiałeś czekać na proces transferu,

Life&Style 0 Comments

Jak już wejdę do sklepu, to trudno mnie stamtąd wyciągnąć

Miss Polonia 2016 uwielbia zakupy. W galeriach handlowych jest w stanie spędzić nawet kilka godzin. Stara się jednak podchodzić do zakupów rozsądnie, aby ograniczyć wyrzuty sumienia z powodu kolejnego odzieżowego nabytku.  Izabella

Life&Style 0 Comments

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Większość z nas wie, że nasze szczoteczki do zębów nie mają trwać wiecznie. Ale może być trudno zrozumieć, kiedy nasze ukochane szczoteczki zbliżają się do końca swojego naturalnego życia. Można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź