Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 61-latkę, która odpowie za przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponad 400 paczek nielegalnych papierosów kobieta ukrywała na jednym ze stoisk targowych przy ulicy Pocztowej. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 10 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie realizując ustalenia własne dokonali przeszukania jednego ze stoisk na targowisku przy ulicy Pocztowej. Z informacji mundurowych wynikał, iż 61-latnia właścicielka może tak ukrywać papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponad 400 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 10 tys. złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Previous Śmiertelne potrącenie pieszego
Next Zderzenie osobówek na DK-17

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PODROBIONE PERFUMY I UBRANIA ZABEZPIECZONE PRZEZ POLICJANTÓW

Wczoraj kryminalni z IV komisariatu wspierani przez kolegów z Wydziału Cyberprzestępczości KWP w Lublinie zabezpieczyli podrobione perfumy, kosmetyki oraz ubrania. Funkcjonariusze wczoraj weszli do jednej z kamienic w centrum miasta.

Wiadomości 0 Comments

Amunicja w szkole

Ponad 90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji, łusek wraz z elementem broni pochodzących z czasów drugiej wojny światowej zabezpieczyli wczoraj policjanci na terenie jednej z miejscowych szkół podstawowych. Jak się

Wiadomości 0 Comments

ZDERZENIE DWÓCH CIĘŻARÓWEK. SPRAWCA STRACIŁ UPRAWNIENIA

Wczoraj po południu, na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciężarowym volvo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiej ciężarówce. Z uwagi na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź