Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 61-latkę, która odpowie za przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponad 400 paczek nielegalnych papierosów kobieta ukrywała na jednym ze stoisk targowych przy ulicy Pocztowej. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 10 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie realizując ustalenia własne dokonali przeszukania jednego ze stoisk na targowisku przy ulicy Pocztowej. Z informacji mundurowych wynikał, iż 61-latnia właścicielka może tak ukrywać papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponad 400 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 10 tys. złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Previous Śmiertelne potrącenie pieszego
Next Zderzenie osobówek na DK-17

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZDERZENIE NA ŁUKU DROGI. NIE ŻYJE KIEROWCA BMW

Wczoraj na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba, a dwie doznały obrażeń ciała. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miejscowości Neple, gdzie jadący

Wiadomości 0 Comments

UCHROŃMY SIĘ PRZED „ATAKIEM” OSZUSTÓW! TYLKO WCZORAJ WYŁUDZILI OD TRÓJKI SENIORÓW Z LUBLINA BLISKO 350 TYS. ZŁ. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROZNOŚĆ!

Blisko 350 tys. zł. zł.– taką kwotę w ciągu zaledwie jednego dnia przestępy wyłudzili od mieszkańców Lublina popularną metodą na tzw. „policjanta”. Przestępy jeszcze tego samego dnia pięciokrotnie próbowali wyłudzi

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ujawnili kontrabandę

Blisko 3 tys. paczek papierosów różnych marek oraz prawie 40 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli radzyńscy kryminalni. Kontrabanda znajdowała się na terenie jednej z posesji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź