Policjanci odzyskali skradzione samochody

Policjanci odzyskali skradzione samochody

Funkcjonariusze KWP w Lublinie wspólnie z bialskimi policjantami odzyskali dwa skradzione na terenie woj. wielkopolskiego auta. Policjanci ujawnili też znaczne ilości środków odurzających, z których można byłoby sporządzić ponad 600 porcji dealerskich narkotyków. Dodatkowo na terenie powiatu radzyńskiego ujawnili „dziuplę samochodową”. Do sprawy zatrzymanych zostało 5 osób. W dwóch przypadkach Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W minionym tygodniu Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali na terenie powiatu lubartowskiego oraz ryckiego dwa samochody dostawcze marki Renault Master. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że pojazdy pochodzą z przestępstwa, a podróżujące nimi osoby,  mogą mieć  również związek z kradzieżą samochodów dostawczych do jakiej doszło na początku maja br. na terenie powiatu bialskiego.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia troje mieszkańców woj. wielkopolskiego w wieku 18-44 lat. Przy 44-latku funkcjonariusze ujawnili dodatkowo biały proszek, natomiast przy 33-latku podróżującym drugim busem brunatną substancję. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina i haszysz Policjanci potwierdzili również, że zatrzymane Master-y skradzione zostały na terenie woj. wielkopolskiego. Wartość odzyskanych aut to około 120 tys.

W trakcie wykonywanych w sprawie czynności funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia również 51 oraz 56-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. W czasie przeszukania miejsca zamieszkania 56-latka, policjanci znaleźli znaczne ilości suszu roślinnego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Łącznie z ujawnionych przy mężczyznach środków, można byłoby sporządzić ponad 600 porcji dealerskich narkotyków.

W tym samym czasie funkcjonariusze wspierani przez mundurowych ze Straży Granicznej w Terespolu weszli na teren dwóch posesji w powiecie radzyńskim. Zabezpieczyli tam dwa samochody oraz silniki, co do których istnieje podejrzenie ingerencji w pole numerowe oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość zabezpieczonego tam mienia to około 85 tys. złotych.

Wobec 51 oraz 56-latka Sąd Rejonowy na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 56-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kradzież samochodów dostawczych z terenu powiatu bialskiego, których wartość wyniosła ponad 140 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Previous 16-latek wpadł z narkotykami
Next Co to jest dual sim?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

JESTEM CHYBA W JAKIMŚ LOCHU, NIE MOGĘ SIĘ WYDOSTAĆ!

Tak brzmiało pierwsze zgłoszenie od mieszkańca Lublina, który dziś w nocy wracając do domu wpadł do 7 metrowej studni. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć gdzie jest i w jakich okolicznościach znalazł

Wiadomości 0 Comments

Zawód miłosny?

Dziś rano młody mężczyzna zadzwonił do oficera dyżurnego I komisariatu Policji w Lublinie mówiąc, że chce się zabić z powodu zawodu miłosnego. Żądał aby policjant zadzwonił do matki jego wybranki

Wiadomości 0 Comments

ODPAL MYŚLENIE NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE” – INAUGURACJA PROGRAMU

„Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie” to nazwa programu profilaktycznego, który organizuje Wydział Prewencji KMP w Lublinie. Wczoraj w Specjalnym Ośrodek Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!