Papier ksero

Papier ksero

Papier ksero może wydawać się wyjątkowo nieskomplikowanym produktem, z którego na co dzień korzysta się w ilościach hurtowych. Okazuje się jednak, że w praktyce jest to bardzo zróżnicowane narzędzie i nasze mylne wrażenie związane jest głównie z tym, że po prostu nie mamy potrzeby wykorzystywania różnorodnych papierów do załatwiania codziennych spraw. Korzystamy z tego najbardziej typowego, który się po prostu upowszechnił, a równi dobrze moglibyśmy wykorzystywać papier o chociażby innej gramaturze. Nie uprzedzajmy jednak faktów.

Papier drzewny i bezdrzewny

Zanim przejdziemy do omawiania rodzajów papieru ksero, warto jest wspomnieć o bardzo istotnym czynniku, jakim jest recykling. W kwestii papieru ma on ogromne znaczenie, ponieważ celuloza będąca podstawą papieru pozyskiwana jest z drewna, a nasze gigantyczne zapotrzebowanie na papier mocno odbija się na lasach. Na szczęście papier jest substancją, która w znakomity sposób poddaje się recyklingowi. Nie jest to sposób idealny, więc zazwyczaj po jakimś czasie papier w kolejnym użyciu staje się coraz mniej wyrafinowaną formą papierową, ale z kartki papieru najczęściej można zrobić kolejną kartę papieru. Dlatego warto jest zwracać uwagę na to, czy nasz papier to papier bezdrzewny, czyli taki, do produkcji którego wykorzystano tylko surowiec z recyklingu.

Wszystko co chcesz widzieć o papierze ksero znajdziesz na http://papierdlabiura.pl/ >>

Klasy papieru

Podział papieru na klasy jakościowe jest w bardzo dużej mierze umowny i można spotkać się z ogromną liczbą różnych opisów. Najpopularniejszy z tych sposobów jest popularny tylko dlatego, że w pewnym momencie zaczęli z niego korzystać giganci, a potem byli naśladowani przez innych. Papier według tego podziału dzielimy na:

  • klasa I i II – papier bardzo wytrzymały, znakomity do produkcji banknotów
  • klasa III – typowy papier dla gotowych produktów, takich jak zeszyty czy książki; zwykle bezdrzewny;
  • klasa IV – dobrej jakości papier ksero i papier do różnych drukarek, np. paragonów;
  • klasa V i VI – papier o podniesionej trwałości, ale niskiej jakości estetycznej;
  • klasa VII – papier służący do drukowania gazet codziennych i pakowania.

Gramatura

Ogromne znaczenie w przypadku wykorzystywanego przez nas na co dzień papieru ma jego gramatura. Jest to miara tego, ile papieru jest w papierze, czyli miara ilości surowca w metrze kwadratowym gotowego produktu. Typowy papier ksero ma gramaturę na poziomie 80g/m2, co zapewnia mu wszystkie znane nam właściwości. Lepsze gatunki papieru o wyższej gramaturze są grubsze, cięższe i najczęściej mają wyraźny połysk. Częścią takich papierów są tak zwane papiery fotograficzne, na których drukuje się obrazy wysokiej jakości. W praktyce codziennej pracy zazwyczaj nie ma żadnej potrzeby, by wykorzystywane były tego typu papiery.

Jako ciekawostkę można dodać, że papier określany jest papierem do gramatury 160. Powyżej tego poziomu mówimy o kartonie. Z kolei przekroczenie gramatury 600 oznacza, że do naszych rąk trafiła tektura.

Inne miary

Papier ksero może być opisywany także przez wiele innych miar, na przykład jakość, połysk, czy wytrzymałość spoiny.

Previous Druk plakatów
Next Zatrzymany za znęcanie i groźby wobec rodziny

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Wśród zakładów usługowych w naszym kraju zdecydowanie dominują salony fryzjerskie. Na wyposażeniu każdego salonu fryzjerskiego nie może oczywiście zabraknąć odpowiednich mebli. Gama mebli fryzjerskich, które dzisiaj do wyboru mają osoby,

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Pociągi mają jeździć coraz szybciej

Pociągi będą jeździć coraz szybciej, ale za to po mniejszej ilości linii. PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że w 2012 r. wzrosła średnia prędkość na 1400 km tras, ale równocześnie planują czasowe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź