Otwieramy salon fryzjerski

Otwieramy salon fryzjerski

Otwarcie salonu fryzjerskiego oznacza skompletowanie wszystkich niezbędnych sprzętów i mebli. Niektóre z nich są warunkiem rozpoczęcia działalności  

Lustro

Duże lustro to znak rozpoznawczy każdego salonu fryzjerskiego. Odwiedzający nie tylko obserwuje pracę mistrza, ale także ma okazję zobaczyć swoją nową fryzurę. Lustra wizualnie zwiększają przestrzeń. Oświetlone układem żarówek zapewniają nie tylko dodatkowe oświetlenie, ale także zapewniają komfort fryzjerowi. Ceny są różne, w zależności od materiału ramy, rozmiaru, kształtu lustra.

Krzesła fryzjerskie

Praca z włosami (fryzura, stylizacja) może trwać od 30 minut do godziny, a złożona fryzura dla długich włosów nawet do 2 godzin. Ważne jest, aby klient czuł się komfortowo w tym czasie. Fryzjerzy używają wygodnych miękkich krzeseł z podłokietnikami. Do profesjonalnej pracy mistrza konieczne jest, aby krzesło było stabilne i obracało się oraz miało regulowaną wysokość (89-120 cm). Ze względów higienicznych należy go dobrze wyczyścić (sztuczna skóra).

Podnóżek

Siedzenie w jednej pozycji jest bardzo denerwujące, zmiana pozycji ciała, przeniesienie obciążenia na inne mięśnie, to gwarantuje nam podnóżek. To nie tylko zmniejszy dyskomfort, ale może być ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o ponownym odwiedzeniu naszego salonu przez klienta. Podnóżki są zwykle lekkie, metalowe, nie zajmują dużo miejsca.

Szafka fryzjerska

Szafka zaprojektowana do wygodnego przechowywania i używania produktów do farbowania włosów. Mebel powinien być mobilny, kompaktowy, stabilny, powłoka powierzchni roboczej nie może reagować na agresywne składniki chemiczne farb.

Miejsce pracy mistrza

Zawiera zestaw przedmiotów: lustro, stolik na narzędzia i narzędzia, półki, zapięcia na podkładki, suszarki do włosów. Wszystko powinno być stabilne, wygodne do pracy.

Wózki fryzjerskie

W salonach fryzjerskich jest wiele drobiazgów, narzędzi, produktów do pielęgnacji włosów; wózki fryzjerskie pozwalają rozwiązać problem oszczędzania miejsca. Są lekkie, metalowe lub plastikowe, poruszają się bez wysiłku na kołach.

Infrazon fryzjerski

Infrazon fryzjerski to akcelerator suszarki do włosów – urządzenie służące do przyspieszania chemicznych zabiegów na włosach. Akcelerator suszarki skraca czas zabiegów trwałej ondulacji, wybielania, farbowania lub po prostu nakładania maski dla szybszego i lepszego wchłaniania. Akcelerator suszarki do włosów znacznie skraca czas leczenia fryzjera i klienta. Elektroniczna regulacja parametrów ułatwia zaś fryzjerowi pracę. Najczęściej jest stosowany do trwałej ondulacji, barwienia, czy usuwania siwizny.

Gdzie otworzyć salon?

Najtańsze to te umieszczone w małych przestrzeniach usługowych w Bolkach. Zaletą jest niski koszt reklamy. Wadą dużą ilość pracy, która nie skutkuje dużym zyskiem. Takie salony odwiedzają najczęściej okoliczni mieszkańcy, którzy nie decydują się na kosztowne zabiegi. Możemy też zdecydować się na otwarcie salonu w centrum miasta lub dużych centrach handlowych. Mistrzowie są wykwalifikowani nie tylko jako fryzjer, ale jako fryzjer-stylista, mogą udzielać indywidualnych porad na temat trendów w modzie i stylu.

Więcej na Djokovic.pl

Previous BIŁGORAJ: DZIECI RANNE W WYPADKU, KIEROWCA NIETRZEŹWY
Next Jak wzmocnić stawy kolanowe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WYPADEK NA DRODZE K-63

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj kilka minut po godzinie 20:00 w miejscowości Stasinów na drodze K-63. Na prostym odcinku drogi zderzyły się trzy pojazdy. Z obrażeniami

Wiadomości 0 Comments

„MAJOWY DZIEŃ PROFILAKTYKI”

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej odwiedzili dzieci z „Pogodnego Domu” w Lublinie. Mundurowi przeprowadzili

Wiadomości 0 Comments

SPOTKANIE TECHNIKA KRYMINALISTYKI ZE STUDENTAMI PAŃSTWOWEJ SZKOŁY WYŻSZEJ

Wczoraj technik kryminalistyki – asp. szt. Adam Łukasiak, pełniący na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkał się ze studentami należącymi do Koła Naukowego Studentów Socjologii,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź