O oklejaniu samochodów folią

O oklejaniu samochodów folią

Jak okleić samochód folią? Oklejenie samochodu pozwala szybko zmienić jego kolor. Jednocześnie jest to sposób na zabezpieczenie lakieru. Nic więc dziwnego, że oklejanie samochodów folią z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Szczególnie folią przeznaczoną na lakier samochodowy interesują się osoby, którym zależy na metamorfozie swoich pojazdów.

Jakie są zalety oklejanie folią samochodu?

Zalet tych jest naprawdę całe mnóstwo. Możliwość szybkiej zmiany koloru auta i w dodatku za stosunkowo niewielkie pieniądze (szczególnie jeśli porównamy koszt oklejenia samochodu z jego lakierowaniem) jest jedną z nich. Zaletą jest także to, że folię da się usunąć tak samo szybko, jak została ona naklejona. Wiele osób, które zdecydowało się okleić swój pojazd podjęło tę decyzję po to, aby zabezpieczyć powłokę lakierniczą. Procesowi oklejania wyjątkowo często poddawane są samochody, które mają zerowy przebieg. Warto wiedzieć, że bardzo często przy zakupie nowego auta trzeba dopłacić za wymarzony kolor lakieru o wiele więcej, niż kosztuje oklejenie go folią w ulubionym kolorze. Stosowana do oklejania samochodów folia jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Naprawdę bardzo dobrze zabezpiecza lakier przed blaknięciem na skutek działania emitowanych przez słońce promieni UV. Chroni także lakier przed otarciami i odpryskiwaniem. Wiele osób ma na celu jedynie zabezpieczeni lakieru, a nie zmianę koloru samochodu. Osoby te wybierają więc folię transparentną. Oklejenie auta folią to także sposób na ukrycie pewnych niedoskonałości lakieru. Folia daje praktycznie nieograniczone możliwości zmiany koloru powłoki lakieru. Do wyboru są folie matowe, metalic czy kameleon. Ta ostania folia sprawia, że kolor zmienia się w zależności od kata padania światła. Są także folie, które imitują bardzo różne powierzchnie. Możemy wybrać folię o fakturze carbon.

W jaki sposób okleić samochód?

Oklejenie samochodu nie jest łatwym zadaniem. Osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały z folią, raczej nie powinny decydować się na samodzielne oklejanie swojego samochodu. Efekt, który osiągną będzie daleki od zamierzonego. Jeśli chcemy osiągnąć bardzo dobry efekt, wybierzmy odpowiednią folię i skupmy się na poszukiwaniu renomowanego warsztatu, którego specjalnością jest właśnie ta usługa. Przed przystąpieniem do oklejania samochodu folią należy bardzo dokładnie go umyć oraz odtłuścić lakier. Na rynku dostępne są dwa rodzaje folii: podstawowa i wylewana.

Ta pierwsza folia jest bardziej sztywna, ma grubość około 0,7 mm. Folii tej używa się do oklejania płaskich powierzchni. Folia ta jest mało elastyczna, co na pewno nie ułatwia pracy. Oklejenie wlotów powietrza może być bardzo trudne. Folię podstawową naklejamy na wilgotną powierzchnię. Folia wylewana jest bardziej elastyczna, jest też cieńsza od podstawowej. Jest też bardzo delikatna, należy używać jej bardzo ostrożnie. Nakłada się ją na lakier ogrzany opalarką. Doskonale sprawdza się do oklejania powierzchni o nieregularnych kształtach.

Previous Czym jest odwyk alkoholowy?
Next Wyciskarki wolnoobrotowe opinie

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Limuzyna potrzebna od zaraz, czyli wynajem krótkoterminowy aut premium

Jeśli chodzi o wynajem krótkotrwały samochodów najczęściej korzystamy z tego w sytuacjach nagłych, gdy mamy nagle konieczność transportowania większej ilości osób bądź też w momencie, gdy jest awaria albo wypadek.

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne posiadają całe mnóstwo zalet. Pod względem wydajności wypadają znacznie lepiej niż narzędzia elektryczne. Z kolei ich kompaktowe wymiary sprawiają, że nie zajmują one wiele miejsca. Bez wątpienia dzięki

Motoryzacja 0 Comments

Ubezpieczenie skrojone na miarę potrzeb twojej firmy

Wykup ubezpieczenia OC to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Zakres ochrony przewidziany w tego typu polisie może jednak nie być satysfakcjonujący dla klientów, którzy prowadzą działalność związaną z branżą motoryzacyjną. Ich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź