Napadł na pocztę z bronią gazową i strzelił do pracownicy

Napadł na pocztę z bronią gazową i strzelił do pracownicy

Wczoraj na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 39-letni mężczyzna. Lubelscy kryminalni udowodnili mu dokonanie rozboju z bronią gazową w ręku na pracownicy poczty, do której oddał strzał. Jego łupem padły pieniądze w kwocie prawie 2000 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem w warunkach recydywy.

Do napadu doszło w 2015 roku na terenie dzielnicy LSM. Policjanci pomimo upływu lat nie zapomnieli o zdarzeniu i wrócili do sprawy. Jak wynikało z ustaleń do placówki pocztowej wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik wykorzystał nieobecność klientów oraz ekspedientek, które były na zapleczu. Mężczyzna przeskoczył przez ladę i zabrał pieniądze w kwocie prawie 2000 zł. W momencie kiedy pracownice zobaczyły napastnika i wybiegły za nim, ten wyciągnął broń gazową i oddał strzał w kierunku jednej z nich, po czym wybiegł z placówki i uciekł w nieznanym kierunku. 28-letniej wówczas kobiecie udzielona została pomoc medyczna.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci w wyniku podjętej pracy operacyjnej i analizy zgromadzonych materiałów wytypowali sprawcę. 39-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem w warunkach recydywy.

Dodatkowo wczoraj policjanci udowodnili mu dokonanie trzech kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie Lublina. Mężczyzna dostawał się do środka wybijając szyby siekierą lub młotkiem. Kradł głównie papierosy. Łączne straty sięgają blisko 20 tys. zł.

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara do 15 lat więzienia. W recydywie może być zaostrzona o połowę.

Previous Serwis urządzeń Apple na terenie Lublina
Next Odpowie za oszustwo "na policjanta" na kwotę 100 tys. złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UDERZYŁ W DRZEWA I DACHOWAŁ. JECHAŁ BEZ UPRAWNIEŃ

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Stara Rokitnia. 27-latek z powiatu ryckiego zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewa. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny wypadek w Rogóźnie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem w Rogóźnie. Seat Leon jadący w kierunku Ludwina najprawdopodobniej wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył prawym bokiem w drzewo. W

Wiadomości 0 Comments

Zrywali kobietom łańcuszki

Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże łańcuszków. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 19-lat. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź