Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Wśród zakładów usługowych w naszym kraju zdecydowanie dominują salony fryzjerskie. Na wyposażeniu każdego salonu fryzjerskiego nie może oczywiście zabraknąć odpowiednich mebli. Gama mebli fryzjerskich, które dzisiaj do wyboru mają osoby, które prowadzą lub zamierzają poprowadzić salon fryzjerski jest naprawdę bardzo bogata. Zobaczmy, jakich mebli nie może zabraknąć w dobrym salonie fryzjerskim.

Jakie powinny być meble fryzjerskie?

Ułatwienie pracy fryzjerowi to jedno z najważniejszych zadań, które powinny pełnić dobrze dobrane meble fryzjerskie. Na zakupach koniecznie więc należy zwrócić uwagę, aby wybrane meble były:

ergonomiczne;

funkcjonalne;

estetyczne;

wygodne dla klienta.

Meble fryzjerskie powinny być wykonane z najwyższą starannością z materiałów najwyższej jakości. Powinny z jednej strony ułatwić pracę fryzjerowi, z drugiej zaś strony muszą zadbać o komfortowe samopoczucie klienta. Poza tym wszystkie meble, które znajdą się na wyposażeniu salonu fryzjerskiego powinny się wzajemnie uzupełniać i tworzyć harmonijną, spójną całość. Polecamy artykuł o wyborze mebli fryzjerskich.

Meble, które powinny znaleźć się na wyposażeniu salonu fryzjerskiego

Do mebli najważniejszych w każdym salonie fryzjerskim należą:

konsola fryzjerska. Elementem dobrej konsoli jest lustro. Musi ono nie tylko idealnie odwzorowywać rzeczywistość, ale nie może też zachodzić parą. Konsola fryzjerska musi być też łatwa do utrzymania w czystości. Konsole fryzjerskie dostępne są w różnych stylach, znalezienie konsoli w stylu retro czy w nowoczesnym stylu, to żaden problem;

myjnia fryzjerska. W małym salonie najlepiej sprawdzi się myjnia wolnostojąca. Do salonu o dużej powierzchni dobrym rozwiązaniem jest myjnia zintegrowana z fotelem. Na rynku do wyboru są myjnie, których misy mają bardzo różny, nie tylko biały kolor;

fotel i krzesło fryzjerskie. Zarówno fotel, jak i krzesło fryzjerskie powinny być komfortowe dla klienta. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się modele, w których istnieje możliwość regulacji nie tylko wysokości oparcia i zagłówka, ale także wysokości mebla. Obicie fotela oraz krzesła powinno być wykonane z tkanin najwyższej jakości. Należy też pamiętać o tym, aby były to meble łatwe do utrzymania w czystości. Fotele do salonów fryzjerskich dostępne są na rynku w wielu kolorach. Wybranie takich, które będą idealnie pasować do ogólnej kolorystyki salonu nie jest zadaniem trudnym.

Rozmawiając o fotelach do salonów fryzjerskich nie można pominąć tych, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych klientach. Fotele fryzjerskie dla dzieci mają często kształt na przykład samochodzików. Dzięki pomysłowym kształtom foteli maluchy mniej nudzą się oczekując na swoją kolej, łatwiej też znoszą stres związany z pierwszą wizytą u fryzjera. Na wyposażeniu salonu fryzjerskiego nie może też zabraknąć mebli recepcyjnych. Recepcja jest miejscem, które klient widzi jako pierwsze, jest więc ona wizytówką salonu. Meble w recepcji powinny więc być nie tylko eleganckie, ale także komfortowe. Oprócz lady recepcyjnej musi się znaleźć wygodna sofa oraz fotele dla oczekujących klientów.

Więcej na stronie meblefryzjerskie.edu.pl

Previous Tragiczny wypadek
Next Czołowe zderzenie na DK-19

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarka laserowa – na co zwrócić uwagę?

Możliwość szybkiego drukowania w domu jest niezwykle wygodna, a w firmie to niemal konieczność. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie biura bez drukarki. Coraz częściej stawiamy na modele laserowe, które cechuje szybki

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca na Lubelszczyźnie czeka – 1 na 5 firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 9,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakich mebli potrzebujesz do salonu fryzjerskiego?

W każdym mieście i miasteczku bez problemu znajdziemy salon fryzjerski. Salony fryzjerskie świadczą usługi, które są skierowane do bardzo szerokiego grona klientów. Swoją ofertę kierują do kobiet, mężczyzn i dzieci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź