Limuzyna potrzebna od zaraz, czyli wynajem krótkoterminowy aut premium

Limuzyna potrzebna od zaraz, czyli wynajem krótkoterminowy aut premium

Jeśli chodzi o wynajem krótkotrwały samochodów najczęściej korzystamy z tego w sytuacjach nagłych, gdy mamy nagle konieczność transportowania większej ilości osób bądź też w momencie, gdy jest awaria albo wypadek. Konieczność wypożyczenia nie zawsze ma się wiązać z potrzebami, które są związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Niekiedy będzie chodziło o wizerunek. Przyjmuje się, że krótkoterminowy wynajem to wypożyczenie na okres między dobą a miesiącem. Zaletą korzystania z takiego rozwiązania będzie między innymi to, że firmy specjalizujące się w usługach rent a car często są to przedsiębiorstwa międzynarodowe, które mają swoje siedziby na terenie całej Europy. Można wynająć samochód w jednym miejscu w Europie i oddać go w zupełnie innym czy też korzystać po dotarciu w inne miejsce samolotem.

Firmy, które zajmują się wynajmowaniem samochodów mają w swoich parkach różne modele i kategorie, ale przede wszystkim dominują standardowe miejskie i kompaktowe auta. Klienci, którzy są bardziej wymagający i mają zasobniejsze portfele mogą wybrać również wyższą półkę pojazdów. Jeśli chodzi o wynajem samochodów z klasy premium głównie klientami są tutaj firmy i assistance. Czasami są to najmy na OC sprawcy. Klient indywidualny raczej szuka mniejszych pojazdów. Ale i tutaj są wyjątkowy, jednak zazwyczaj będzie to maksymalnie kilka procent.

Polecamy również: propagandadei.pl

Jeśli chodzi o klientów wybierających samochody premium liczy się przede wszystkim niezawodność i prestiż. Często to menadżerowie wyższego i średniego szczebla, którzy cenią sobie komfort jazdy. Firmy mogą wynajmować samochody premium jako auta zastępcze dla kierowników, dyrektorów czy prezesów, ale wypożyczenie może mieć także sens w innej sytuacji. Przedsiębiorstwo może mieć w swojej dyspozycji flotę, która składa się z pojazdów dostawczych a na rozmowy przybywa wazny kontrahent, więc wtedy można wynająć limuzynę i takim pojazdem odbierać go z lotniska.

Auta takie będą już należały do luksusowych pojazdów a to sprawia, że także koszt ich wynajmu musi być odpowiednio wysoki. Trzeba liczyć się z tym, że wypożyczając takie auto zapłacimy więcej. Dodatkowo większa będzie również opłata, jeśli będziemy się decydować na wynajem pojazdu wyłącznie na jedna dobę. Im dłuższy będzie okres wynajmu tym systematycznie będzie można liczyć na to, że cena dobowa będzie niższa. Z wynajmem krótkoterminowym samochodów premium wiążą się pewne obostrzenia. Firmy raczej nie chcą takiego auta dawać do dyspozycji osobom młodym i stawiają tutaj na wymóg posiadania prawa jazdy minimum 3 lata i dodatkowo przynajmniej wiek 25 lat. Pojazdy droższe nie są zawsze od ręki dostępne, ponieważ będzie ich mniej niż samochodów, które są z niższej kategorii. Można więc zobaczyć jak wygląda obecnie flota niektórych firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów właśnie pod kątem modeli premium. Jeśli chcemy to zobaczyć powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na takie zestawienia, w których wybieramy taki sam okres wynajmu, takie samo auto. Chodzi o to, by ewentualnie przygotowywane w taki sposób porównanie traktować jako rzeczywiście ukazujące ewentualny koszt, który będzie trzeba ponosić.

Trzeba brać pod uwagę, że firmy, które proponują nam wynajem krótkoterminowy zawsze informują klienta potencjalnego, że można otrzymać samochód innej marki niż wybraliśmy przy rezerwacji ze względu na różne nieprzewidziane sytuacje. Musi jednak należeć do tej samej grupy i mieć podobne parametry techniczne, które oczywiście nam jako klientom muszą w 100% odpowiadać.

Previous KTO ROZPOZNAJE TEGO MĘŻCZYZNĘ?
Next UKRADŁ 20 KAW. KTO GO ROZPOZNAJE?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Import aut używanych największy od 2004 roku

W 2016 roku na polski rynek trafiło zza granicy nieco ponad milion używanych samochodów – wynika z danych Instytutu Samar. Import był o 20 proc. większy niż w 2015 roku i największy od momentu

Motoryzacja 0 Comments

Więcej wypadków i kolizji jest przy dobrej pogodzie

Krajowe drogi są coraz bezpieczniejsze – systematycznie spada zarówno liczba wypadków, jak i poszkodowanych w nich osób. Zima jest jednak dla kierowców najtrudniejszym okresem w roku. Największym zagrożeniem, paradoksalnie, są pozornie dobre warunki panujące na

Motoryzacja 0 Comments

Lublin szuka inwestorów. Chce zaangażować się w prace nad prototypem autobusu elektrycznego

Lublin potrzebuje napływu kapitału zewnętrznego. To właśnie inwestorzy z innych obszarów kraju i z zagranicy mają pomóc tworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Miasto chce ich zachęcać m.in. oferując tereny w specjalnej strefie ekonomicznej, pomoc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź