Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – co warto wiedzieć?

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – co warto wiedzieć?

Trądzik to zmora większości młodych ludzi. Część osób przechodzi przez ten okres względnie bezboleśnie, choć zdarzają się przypadki, że następstwem trądziku są zmiany skórne. W takich przypadkach pomóc może laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do takiego zabiegu?

Różni pacjenci, podobne przyczyny

Blizny mogą uprzykrzyć życie każdemu, szczególnie te znajdujące się na twarzy. Wpływają negatywnie na samoocenę i wyglądają mało estetycznie. Dzięki postępowi technologicznemu w zakresie medycyny estetycznej istnieje atrakcyjny sposób na pozbycie się ich za pomocą lasera. W większości klinik używa się do tego lasera ablacyjnego CO2, przeznaczonego do poprawy stanu skóry niemal na całym ciele.

W jaki sposób odbywa się laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Cały proces polega na emitowaniu wiązki lasera frakcyjnego, który jest pochłaniany przez wodę znajdującą się w tkankach ciała oraz w skórze. Ma to na celu stymulację odnowy komórek i ogólną regenerację tych obszarów, nie oddziałując przy tym negatywnie na inne warstwy skórne. Podczas naświetlania laserem odpowiednich miejsc, w skórze wytwarza się również kolagen, będący składnikiem ujędrniającym. Samo urządzenie wytwarzające zdrowotną wiązkę światła, oprócz laserowego usuwania blizn potrądzikowych, może być stosowane także przy walce z cellulitem, rozstępami czy w trakcie wygładzania zmarszczek.

Czym skutkuje zastosowanie lasera?

Choć sam koncept działania na skórę może nie brzmieć nadzwyczaj przyjemnie, to jest jednak najmniej inwazyjny ze wszystkich metod. Istnieją pewne pojawiające się następstwa, o których potencjalny pacjent powinien wiedzieć. Jedna sesja trwa od 10 do maksymalnie 30 minut, a im większa głowica i silniejszy laser, tym większa możliwość wystąpienia zaczerwień czy podrażnień. Są one możliwe do zniwelowania za pomocą klasycznych, zimnych  okładów czy poprzez środki przeciwbólowe. Jest to jednak małe poświęcenie, jeżeli wziąć pod uwagę płynące z naświetlania nadzwyczaj pozytywne rezultaty. Poza kwestiami dyskomfortu, laserowe usuwanie blizn potrądzikowych nie jest wskazane dla osób z między innymi cukrzycą, bielactwem czy będących w ciąży.

W jaki sposób powinno traktować się skórę po zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny, a jego skuteczność zależy od wielu aspektów, takich jak ilość sesji, głębokość blizny czy też jej rozmiar. Wszystkie warunki leczenia ustala lekarz, po obejrzeniu i przebadaniu blizn. Efekty w niektórych przypadkach, w postaci spłycenia i redukcji blizn, są widoczne są już po kilku wizytach w klinice i poddaniu się działaniu lasera. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo po zastosowaniu tego sposobu, nie powinno się używać kosmetyków, w których skład wchodzą retinoidy oraz kwasy owocowe. Zbawiennie działają za to medykamenty na bazie cynku, stymulujące odnowę i regenerację skóry.

Najnowocześniejsze metody w Klinice Murano

Laser ablacyjny CO2 nie jest jednak jedynym rozwiązaniem w przypadku usuwania blizn. Istnieje także innowacyjna metoda, w której stosowany jest nowoczesny laser Discovery Pico. Tego typu zabiegi oferuje Klinika Murano, specjalizująca się we wszelkich zagadnieniach powiązanych ze zdrowiem skóry. Sam laser znajduje się tylko w kilku miejscach w Polsce i jest nowością na rynku.

„Usuwanie blizn potrądzikowych oraz innych blizn w Klinice Murano przy użyciu nowoczesnego lasera Discovery Pico to skuteczny sposób na pozbycie się problemu znamion po trądziku” – wyjaśnia dr n. Med. Paweł Rujna.

Dzięki zastosowaniu dużo silniejszego i bardziej rozwiniętego technologicznie lasera, możliwe jest uzyskanie niemal dwukrotnej skuteczności. Dlatego też Discovery Pico sprawdza się idealnie podczas usuwania tatuaży.

Previous Tłumaczył, że znalazł
Next Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Cateringi dietetyczne uratowały mi życie. Dzięki nim jem regularnie i zdrowo

Intensywny tryb życia nie jest dla aktorki przeszkodą w zdrowym odżywianiu. Gwiazda nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, korzysta jednak z cateringu dietetycznego. Twierdzi, że dzięki temu wyrobiła w sobie nawyk regularnego jedzenia pięciu posiłków

Life&Style 0 Comments

Jak podłączyć smartfon do telewizora?

Popularność telewizorów SMART TV systematycznie rośnie. Telewizory te mają zdecydowanie więcej możliwości niż te tradycyjne. SMART TV to odbiorniki, które umożliwiają nie tylko oglądanie programów telewizyjnych. Można wykorzystać je także

Life&Style 0 Comments

Gry dla poczatkujących graczy

Granie w planszówki to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny bądź znajomych. Pozwala zacieśniać więzi, dobrze się bawić i zaznać relaksu oraz nauczyć się czegoś wartościowego w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź