Jakie są metody leczenia uzależnień?

Jakie są metody leczenia uzależnień?

Zaburzenia uzależniające to grupa zaburzeń, które mogą powodować szkody fizyczne i psychiczne. Otrzymanie leczenia jest niezbędne do przerwania cyklu uzależnienia.

Jednakże, jako choroba przewlekła, uzależnienie jest trudne do leczenia i wymaga stałej opieki.

W Stanach Zjednoczonych około 8,1% ludności, czyli 21,7 mln osób, albo potrzebuje leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji, albo regularnie je otrzymuje, zgodnie z Krajowym Badaniem Używania Narkotyków i Zdrowia.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem w kierunku powrotu do zdrowia jest uznanie, że używanie substancji stało się problemem w życiu człowieka, który zakłóca jakość jego życia. Może to wynikać z upośledzenia w szkole, w pracy, w celach społecznych, rekreacyjnych lub innych ważnych obszarach funkcjonowania.

Gdy dana osoba rozpozna negatywny wpływ danej substancji na jej życie, dostępna jest szeroka gama możliwości leczenia.

Osoba z zaburzeniami uzależniającymi wymaga dostępu do leczenia. Dla większości osób leczenie może trwać do końca życia. Będą oni musieli powstrzymać się od stosowania substancji przez całe życie, co może być trudne. Plany leczenia osób z zaburzeniami uzależnieniowymi często będą się zmieniać w zależności od potrzeb pacjenta.

Możliwości leczenia uzależnień zależą od kilku czynników, w tym rodzaju zaburzeń uzależniających, długości i intensywności stosowania oraz ich wpływu na jednostkę. Lekarz będzie również leczyć lub kierować do leczenia wszelkie fizyczne powikłania, które się rozwinęły, takie jak choroby wątroby u osoby z zaburzeniami używania alkoholu lub problemy z oddychaniem u osób uzależnionych od substancji, które były palone.

Dostępnych jest kilka opcji leczenia, a większość osób doświadczających uzależnienia otrzyma kombinację różnych podejść. Żadna z metod leczenia zaburzeń uzależnieniowych nie sprawdza się w przypadku każdej osoby. Wspólne interwencje mogą obejmować połączenie programów stacjonarnych i ambulatoryjnych, poradnictwa psychologicznego, grup samopomocy i leków.

Detoksykacja

Detoksykacja jest zazwyczaj pierwszym krokiem w leczeniu. Polega on na usunięciu substancji z organizmu i ograniczeniu reakcji odstawczych.

Jeśli dana osoba jest uzależniona od więcej niż jednej substancji, często będzie potrzebowała leków w celu zmniejszenia objawów odstawiennych dla każdego z nich.

Przejdź do poradnika http://stopnarkomanii.pl/ i dowiedz się więcej o tym problemie

Previous Zderzenie osobówek na DK-17
Next Dotacje Unijne dla województwa lubelskiego 2020

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

5 Technologii, które stworzyły dzisiejsze doznania ze smartphone’ów

Istnieje wiele kluczowych technologii, które sprawiają, że nasz telefon jest dziś „urządzeniem z wyboru”. Jak to się stało? Kim byli pionierzy, którzy je stworzyli? Poniżej przedstawiamy kilka spostrzeżeń na temat

Life&Style 0 Comments

Najlepszy zegarek do biegania

Zegarek uruchamiany przez GPS może być narzędziem do zmiany gry, informującym o treningu i śledzącym Twoje mile. Aby znaleźć najlepszy, umieściliśmy 15 zegarków na torze. Skorzystaliśmy z wiedzy i opinii

Life&Style 0 Comments

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Większość z nas wie, że nasze szczoteczki do zębów nie mają trwać wiecznie. Ale może być trudno zrozumieć, kiedy nasze ukochane szczoteczki zbliżają się do końca swojego naturalnego życia. Można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź