Jakie okulary do komputera

Jakie okulary do komputera

Okulary to okulary to okulary, prawda? Cóż, niezupełnie. Jeśli chodzi o okulary komputerowe i czytniki, są pewne dość znaczące różnice. Czasem może być trochę ciężko zorientować się, czego potrzebujesz w danym momencie. Ten krótki przewodnik pomoże ci lepiej zrozumieć opcje okularów, a także kiedy potrzebujesz okularów komputerowych lub kiedy czytniki mogą być lepszą opcją.

Okulary komputerowe: Zmniejszają zmęczenie oczu i zmniejszają blask ekranu

Jeśli spędzasz dużo czasu na komputerze, aby robić rzeczy na swoich urządzeniach elektronicznych, takich jak tablet czy smartfon, może się okazać, że po pewnym czasie Twoje oczy się zmęczą lub zamazują. Dzieje się tak dlatego, że światło pochodzące z tych ekranów sprawia, że Twoje oczy ciężej pracują, aby dostrzec kontrast. Światło to jest często nazywane „niebieskim światłem” i może być bardzo trudne dla Twoich oczu. W rzeczywistości eksperci zalecają, aby zawsze tak często dawać swoim oczom przerwę, np. stosując zasadę 20-20-20 lub po prostu odchodząc na chwilę.

Osoby, które są wrażliwe na światło są zazwyczaj bardziej podatne, ale nawet osoby, które nie mają problemu z wrażliwością na światło będą odczuwać efekty po długotrwałym stosowaniu. Może to prowadzić do migreny, bólu głowy, łzawienia oczu i innych dolegliwości.

Okulary komputerowe mają specjalną antyrefleksyjną powłokę lub odcień, który blokuje niebieskie światło, zmniejszając tym samym obciążenie oczu. Mogą być na receptę lub bez recepty. Wiele typów ma specjalne zabarwienie, które redukuje odblaski przy jednoczesnym zwiększeniu kontrastu. Te precyzyjnie barwione soczewki mogą pomóc w zapobieganiu bólom głowy i migrenie związanej z użytkowaniem komputera.

Czytelnicy: Pełne skupienie się na małym druku

Jeśli czytasz książki drukowane i widzisz, że masz problemy z koncentracją lub Twoje oczy szybko się męczą, to czytelnicy mogą być tym, czego potrzebujesz. Podczas gdy okulary komputerowe radzą sobie z blaskiem ekranu, wszystkie okulary do czytania powiększają wydruk, aby twoje oczy nie musiały tak ciężko pracować, by go przeczytać. Zmęczenie oczu może powodować swędzenie i łzawienie. Może to nawet prowadzić do migreny lub bólu głowy.

Okulary do czytania mogą być receptą, zwłaszcza jeśli masz astygmatyzm lub inny problem z oczami, ale są też okulary z powiększeniem ponadwymiarowym. Dla większości ludzi działają one doskonale. Soczewki są podzielone na kategorie według kilku stopni powiększenia. Musisz tylko znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze. Soczewki te nie mają jednak żadnego rodzaju powłoki, więc nie chronią Twoich oczu przed wyjątkowym blaskiem ekranu komputera. W przypadku zakupu okularów do czytania na receptę, często można uzyskać powłokę antyrefleksyjną dla komputera, a nawet taką, która automatycznie się zaciemnia, gdy są one wystawione na działanie jasnych świateł.

Okulary komputerowe a okulary do czytania

Okulary komputerowe nie są zalecane do czytania, a okulary do czytania nie są zwykle zalecane do korzystania z komputera. Dzieje się tak głównie dlatego, że ekran komputera znajduje się kilka centymetrów od oczu, podczas gdy książka jest zazwyczaj znacznie bliżej. Dodajmy do tego niebieskie światło emitowane przez ekran komputera i mamy dwa środowiska, które są zupełnie inne i używanie okularów w sposób, który nie był przeznaczony do użytku, może prowadzić do nadwyrężenia oczu.

Wybór okularów na receptę z niebieskim, blokującym odcieniem sprawi, że korzystanie z komputera będzie znacznie przyjemniejsze, podczas gdy czytelnicy mogą zmniejszyć obciążenie oczu podczas czytania książek lub dokumentów fizycznych. Jeśli masz wrażliwość na światło, pomocne mogą być okulary z przyciemnianymi soczewkami na receptę, takie jak okulary na migrenę firmy Axon Optics. Mogą być one również podwójne jako okulary do czytania lub okulary komputerowe.

Badanie wzroku jest zazwyczaj pierwszym krokiem w celu określenia, jakiego rodzaju okulary są potrzebne. Pozwoli ono zidentyfikować wszelkie problemy z oczami oraz zapewni dokładne powiększenie, którego potrzebujesz.

Soczewki a leczenie

Jeśli chodzi o sposób działania okularów, to soczewki są tym, co robi różnicę. Zarówno okulary komputerowe, jak i czytniki posiadają soczewki, które są starannie wykonane, aby spełniać określone funkcje.

Soczewki korekcyjne to często soczewki na receptę, choć wiele okularów do czytania nie wymaga recepty. Do tej kategorii zaliczają się również bifokale, progresywne i nieliniowe bifokale, które można otrzymać z czytelnikami na dolnej części soczewki. Okulary komputerowe mogą korygować wzrok za pomocą zwykłej recepty, ze stopniowanym powiększeniem lub bez korekcji wzroku.

Barwienie jest procesem, który jest stosowany do soczewek. Bez względu na to, czy jesteś poddawany zabiegowi barwienia soczewek w przypadku czułości na światło i migrenę, czy też niebieskie soczewki w przypadku komputerowego leczenia soczewek, są one nakładane na soczewki i są odpowiednie do przepisywania, powiększania lub soczewek zwykłych.

http://studiovirgo.pl/a/pche,jak-dobrac-okulary-do-komputera

Previous Uzależnienie od Internetu
Next Dotacje unijne - województwo lubelskie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Prowadzenie zdrowego trybu życia jest łatwe… hmm… naprawdę? Obawiam się, że nie jest. Zadawano mi to pytanie już kilkanaście razy i moja odpowiedź zawsze pozostawała taka, że należy dążyć do

Life&Style 0 Comments

Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu to uzależnienie behawioralne, w którym dana osoba uzależnia się od korzystania z Internetu lub innych urządzeń online, jako nieprzystosowany sposób radzenia sobie ze stresem życiowym. Uzależnienie od

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź