Jakie meble należy kupić do salonu kosmetycznego?

Jakie meble należy kupić do salonu kosmetycznego?

Zakup niezbędnych sprzętów do wykonywania zabiegów na twarz i ciało to nie jedyne wydatki, które czekają na osoby planujące otworzyć salon kosmetyczny. Na wyposażeniu salonu muszą znaleźć się również odpowiednie meble. Meble, które znajdą się w salonie kosmetycznym powinny ułatwiać pracę kosmetyczce. Ale nie można też zapominać o tym, że muszą one być wygodne dla klientów. Jakie więc meble wybrać do salonu kosmetycznego?

Podstawowe meble do salonu kosmetycznego

Meble kosmetyczne powinny być dostosowane do rodzaju zabiegów oferowanych w salonie. Do zabiegów, które wykonywane są w każdym gabinecie kosmetycznym należy manicure. Stąd też do podstawowych mebli w salonie kosmetycznym należy stolik do manicure. W salonie kosmetycznym bardzo dobrze sprawdzają się stoliki do manicure wyposażone w mnóstwo szufladek i dużą liczbę półek. Dzięki temu bez trudu zmieszczą się w nich wszystkie niezbędne do wykonania manicure narzędzie i lakiery do paznokci.

Zobacz: Meble do salonu kosmetycznego – sprawdź >>

Wykonywanie manicure wiąże się z wdychaniem pyłu pochodzącego z piłowanych paznokci. Można tego wdychania uniknąć wybierając stolik, który ma wbudowany pochłaniacz pyłu. Niektóre modele stolików wyposażone zostały dodatkowo w lampę. Na wyposażeniu salonu kosmetycznego powinien znaleźć się także fotel dla klientów. Taki fotel powinien mieć nie tylko stabilną podstawę, ale także możliwość regulacji zarówno wysokości jak i pozycji oparcia. Nie w każdym salonie jest miejsce na wstawienie łóżka kosmetycznego. Jeśli oparcie fotela da się rozłożyć do pozycji leżącej, możliwe będzie wykonywanie także tych zabiegów, do wykonania których niezbędne jest łóżko. W salonie nie może zabraknąć także obrotowego stołka kosmetycznego z oparciem. Aby w czasie pracy można było zająć wygodną pozycję, stołek powinien mieć regulowane oparcie. Na wyposażeniu salonu powinno znaleźć się także łóżko do masażu. Profesjonale łóżka do masażu są odpowiednio wyprofilowane. W zależności od modelu zagłówki oraz wysokość reguluje się ręcznie lub elektrycznie.

Dodatkowe meble do salonu kosmetycznego

Na kompleksowe wyposażenie salonu kosmetycznego składa się naprawdę wiele bardzo różnych mebli. Do tych, które należy zakupić w pierwszej kolejności należą wieszaki na wierzchnie ubrania klientów, którzy przygotowują się do zabiegu. Z uwagi na to, że nie wszystkie rzeczy dadzą się powiesić, w możliwie jak najbliższym sąsiedztwie wieszaka powinien znaleźć się fotel, krzesło, taboret. Aby zapewnić klientom intymność, kupmy także parawan. Urządzając salon należy kupić także biurko. Są zabiegi kosmetyczne, które mogą zostać zrobione dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem. Taki wywiad wygodnie jest przeprowadzać przy biurku. Do mebli, których nie może zabraknąć w salonie kosmetycznym należą także różnego rodzaju szafki, komody i witryny do przechowywania kosmetyków i rzeczy, bez których salon kosmetyczny nie może funkcjonować. Zakup mebli kosmetycznych nie jest trudnym zadaniem. Meble, które znajdą się na wyposażeniu salonu powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Previous Garść informacji o drukarkach laserowych
Next Czy warto kupić telefon LG?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

URATOWANY DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJANTÓW

Szybka reakcja dyżurnego Komisariatu Policji w Bełżycach oraz policjantów uchroniła desperata przed popełnieniem samobójstwa. 28-latek z gm. Bełżyce, próbował utopić się w rzece Wisła w Kazimierzu Dolnym. Mundurowi niemal w

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny w skutkach pożar domu

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Ruda Huta. W jednym z pomieszczeń znalezione zostały częściowo zwęglone zwłoki. Najprawdopodobniej

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIENIA O WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY POMIĘDZY KWP W LUBLINIE A WSEI

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej podpisał porozumienie określające ramowe zasady wzajemnej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczelnię reprezentowali:

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź