Jak zadbać o chromowane elementy samochodu?

Jak zadbać o chromowane elementy samochodu?

Chromowe powłoki są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Jednak jak zadbać o chromowane elementy samochodu?

Powłoki chromowe są błyszczące i barwione na srebrno. Ponadto po chromowaniu części uzyskują właściwości żaroodporne, odporne na zużycie, wysokie mechaniczne, elektromagnetyczne i antykorozyjne. Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu cienkiej warstwy folii tlenkowej, która chroni powierzchnię części.

Podstawy

Jeśli planujesz umieścić samochód w garażu przez długi czas, wszystkie elementy nadwozia pojazdu muszą zostać dokładnie umyte i wysuszone, w przeciwnym razie zestalony i nieusunięty brud doprowadzi do korozji. Podczas mycia samochodu upewnij się, że wilgoć nie dostanie się pod maskę samochodu. Mycie należy przeprowadzać pod ciśnieniem zimnej lub ciepłej wody, zaczynając od najbardziej zanieczyszczonych obszarów – kół, powierzchni skrzydeł, podstaw nadwozia, błotników i podwozia. Nie zaleca się prania urządzenia pod wysokim ciśnieniem wody, ponieważ brud może uszkodzić powierzchnię szkliwa.

Należy zauważyć, że nawet jeśli regularnie myjesz samochód przez cały okres eksploatacji, elementy chromowane prędzej czy później nadal tracą swój blask. Aby chronić swój samochód przed tym, a także przed działaniem brudu, deszczu, piasku, wiatru, możesz użyć specjalnej pasty polerskiej numer sześć lub siedem. Skład takiej pasty obejmuje mieszaninę cienkiego oleju, wosku, ścierniwa, mydła do prania i wody z rozpuszczalnikiem, co pozwala nie tylko polerować, ale także polerować elementy maszyny. Jednocześnie wosk wypełnia pory powłoki chromowej, wygładzając nierówności. Rozpuszczalnik należy stosować w stosunkowo małych dawkach – usunie to plamy tłuszczu i zanieczyszczenia, które pozostaną po praniu.

Sprawdź jakie preparaty pomogą Ci bezpiecznie i skutecznie przywrócić dawny blask Twoich chromów. Więcej na http://ecoparts.pl/akcesoria-i-kosmetyki-samochodowe/lftv/zadbaj-o-chromowane-detale-w-nadwoziu-samochodu-preparaty-ktore-ci-w-tym-pomoga.html >>

Właściwości

Chromowane felgi są teraz bardzo modną częścią samochodu. Osadzanie chromu na powierzchni dysku odbywa się metodą dyfuzji i galwanizacji. W pierwszym przypadku chrom nakłada się jako powłokę malarską i lakierniczą, w drugim – za pomocą reakcji chemicznej, a następnie utrwalenia. Jednak według ostatecznych wyników metoda galwaniczna jest nadal bardziej popularna niż rozproszona. Chromowanie zwiększa odporność na ciepło tarcz kół, które są narażone na działanie wysokich temperatur podczas ruchu samochodu, zwłaszcza podczas hamowania. Chromowana powierzchnia przyczynia się do zwiększenia twardości powłoki tarcz kół, w wyniku czego stają się one bardziej odporne na uderzenia i agresywne warunki na drodze.

Należy jednak pamiętać, że każda powłoka chromowa wymaga szczególnej ostrożności. Przede wszystkim właściciel samochodu musi stosować niezbyt aktywne środki czyszczące, najlepiej bez domieszek acetonu, amoniaku i soli. Do mycia urządzenia używaj tylko miękkiej gąbki i tej samej wody. Powinieneś regularnie myć chromowane elementy samochodu i wycierać felgi do sucha. Wszystkie te zasady są szczególnie istotne w zimie. Na przykład, jeśli felgi zostały zdeformowane, możliwe jest uszkodzenie powłoki chromowej. Aby go chronić, musisz nałożyć warstwę przezroczystego lakieru. I wreszcie kilka praktycznych wskazówek dla entuzjastów samochodów: nie możesz usunąć kurzu i brudu z chromowanych części suchymi twardymi szmatami. Wysuszonego brudu nie należy zwilżać silnym ciśnieniem wody, a dopiero potem zmywać, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia błyszczącej powłoki. Konieczne jest usunięcie płytki nazębnej za pomocą wilgotnej miękkiej gąbki, jednocześnie obficie podlewając maszynę i przesuwając się od góry do dołu na całej powierzchni maszyny.

Previous Oprawa pracy dyplomowej
Next Czym charakteryzuje się zakupoholizm

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Lublin szuka inwestorów. Chce zaangażować się w prace nad prototypem autobusu elektrycznego

Lublin potrzebuje napływu kapitału zewnętrznego. To właśnie inwestorzy z innych obszarów kraju i z zagranicy mają pomóc tworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Miasto chce ich zachęcać m.in. oferując tereny w specjalnej strefie ekonomicznej, pomoc

Motoryzacja 0 Comments

Limuzyna potrzebna od zaraz, czyli wynajem krótkoterminowy aut premium

Jeśli chodzi o wynajem krótkotrwały samochodów najczęściej korzystamy z tego w sytuacjach nagłych, gdy mamy nagle konieczność transportowania większej ilości osób bądź też w momencie, gdy jest awaria albo wypadek.

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne posiadają całe mnóstwo zalet. Pod względem wydajności wypadają znacznie lepiej niż narzędzia elektryczne. Z kolei ich kompaktowe wymiary sprawiają, że nie zajmują one wiele miejsca. Bez wątpienia dzięki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź