Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy powinien być wielofunkcyjny, wygodny i bezpieczny. A także odpowiadać charakterowi twojego dziecka Myślisz, że zorganizowanie idealnego pokoju dziecięcego może zrobić tylko doświadczony projektant? Przygotowaliśmy dla ciebie małą „ściągawkę”, abyś mógł samodzielnie rozwiązać to trudne zadanie.

Nie każdy pokój nadaje się dla dziecka

Tradycyjnie najmniejszy pokój w mieszkaniu, zostaje przeznaczony dla dziecka. To logiczne: mała osoba to mniejsze potrzeby. Jednak wbrew pozorom najmniejszy członek rodziny potrzebuje znacznie więcej miejsca niż sportowy tata z hantlami lub babcia z maszyną do szycia i bujanym fotelem. Pokój dziecięcy to jednocześnie sypialnia, strefa rozrywki, siłownia, sala lekcyjna i garderoba. Ponadto takie pomieszczenie powinno być jasne, ale bez dostępu do balkonu lub loggii. Jeśli w twoim mieszkaniu nie ma pokoju odpowiadającego tym parametrom, wybierz najjaśniejszy i najcichszy pokój.

Podział na strefy

Przeznaczenie pokoju dziecięcego to nie wystrój, ale przede wszystkim funkcjonalność. Muszą tu być trzy strefy: do zajęć i wypoczynku oraz plac zabaw. Obszar do nauki przyda się znacznie szybciej, niż myślisz. Najpierw określ przestrzeń zabaw. Z reguły znajduje się przy oknie. Nie zapomnij o półkach na wszelkiego rodzaju artykuły edukacyjne. Musi być też mała, ale bardzo osobista półka. Nawet małe dziecko ma prawo mieć tajemnice. Dla ciebie zepsuty zegar, cedrowa szyszka z orzechami i szklana kula to tylko rupiecie, a dla dziecka – skarby, które ceni. Pamiętaj, aby pomyśleć o tym, gdzie dziecko mogłoby to wszystko położyć. Plac zabaw to nie tylko pudełko na zabawki i półki z grami planszowymi. Przede wszystkim jest to wolna przestrzeń na podłodze, na której dziecko mogłoby zbudować zamek Lego, położyć kolej, wyciągnąć się na pełną wysokość, bawić się z przyjaciółmi. Można tu również zainstalować kompleks sportowy. Jest to konieczne dla rozwoju fizycznego i ulgi emocjonalnej dziecka.

Powierzchnia do spania

Powierzchnia spania nie powinna być duża. Jeśli w pokoju jest dwoje dzieci, łóżko piętrowe pomoże zaoszczędzić miejsce. Wybierz łóżko ze schowkiem. Zamknięte półki mogą znajdować się pod łóżkiem, na bokach w formie szafki lub w stopniach. Może to być bardzo ciekawa opcja – łóżko samochodowe lub dom. Albo nawet dom z poddaszem użytkowym, oknami i latarniami. Na szczęście nowoczesny przemysł meblarski oferuje niesamowite opcje łóżeczek dziecięcych. Myślisz, że łóżko piętrowe jest przeznaczone tylko dla rodzin z dwójką dzieci? Drugie piętro w postaci poddasza, na które prowadzą boczne schody, to świetne miejsce do gier, a czasem do spania. Standardowe łóżko o długości 180-200 cm posłuży dłużej, a ponadto w razie potrzeby pozwoli rodzicowi położyć się obok dziecka.

Oświetlenie

Pożądane jest, aby pomieszczenie było skierowane w stronę słoneczną. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę oświetlenie wszystkich stref w pokoju dziecinnym: lampkę nocną przy łóżku, światło nad placem zabaw, a także nad biurkiem. Pamiętaj, że wszelkie lampy i abażury są niezwykle delikatne i niebezpieczne. Dlatego należy ustawić górne światło jak najwyżej. Wybieraj plafony, które są nietłukące i najlepiej takie, aby nie można było na nie rzucać małymi zabawkami ani zaczepiać o linę lub ubranie. Dobrą opcją jest coś płaskiego, w kształcie łzy, mocno przykręconego do sufitu.

http://ambmeble.pl/

Previous RTG w stomatologii
Next Trzy najlepsze telewizory dla graczy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki wolnoobrotowe opinie

Wyciskarka wolnoobrotowa staje się coraz bardziej popularnym sprzętem w naszych kuchniach. Wiele osób decyduje się na zakup wygodnej wyciskarki do soków, dzięki której każdego dnia możemy się raczyć zdrowymi i

Life&Style 0 Comments

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Większość z nas wie, że nasze szczoteczki do zębów nie mają trwać wiecznie. Ale może być trudno zrozumieć, kiedy nasze ukochane szczoteczki zbliżają się do końca swojego naturalnego życia. Można

Life&Style 0 Comments

Mam tyle par butów, że nie mieszczą mi się w szafie

Buty to najczęściej kupowany przez modelkę element garderoby. Gwiazda kupuje je nawet, gdy nie potrzebuje nowej pary, a na zakupy wybrała się zupełnie innym celu. Obecnie marzy o pantoflach Yves Saint Laurent z obcasem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź