Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Większość z nas wie, że nasze szczoteczki do zębów nie mają trwać wiecznie. Ale może być trudno zrozumieć, kiedy nasze ukochane szczoteczki zbliżają się do końca swojego naturalnego życia.

Można się zdziwić, że zgodnie z wytycznymi producenta i zaleceniami stomatologa szczoteczka do zębów powinna być wymieniana co 12 do 16 tygodni.

Zdarzają się również przypadki, w których konieczna jest wcześniejsza wymiana szczoteczki do zębów. Jeśli nie wymienisz szczoteczki do zębów lub elektronicznej głowicy szczoteczki, gdy będzie to konieczne, może to wpłynąć na Twoje zdrowie zębów i spowodować rozprzestrzenianie się infekcji.

Jak często należy wymieniać szczoteczki do zębów?

Twoja szczoteczka do zębów jest pierwszą linią obrony przed bakteriami powodującymi choroby dziąseł, próchnicę i nieświeży oddech.

Proste włosie oraz czysty i łatwy w chwytaniu uchwyt najlepiej nadają się do poruszania się po mniejszych przestrzeniach w ustach. Szczoteczka z miękkim włosiem skutecznie usunie stare jedzenie i bakterie, które mogą gromadzić się wokół podstawy zębów. Jeśli stosujesz się do standardowego zalecenia szczotkowania zębów przez 2 minuty dwa razy dziennie, już teraz podejmujesz kroki w celu ochrony zębów przed ubytkami.

Szczotkowanie zębów między każdym posiłkiem i po słodkiej przekąsce jest dodatkowym krokiem, który można podjąć, aby aktywnie zapobiegać próchnicy zębów. Szczotkowanie dwa lub więcej razy dziennie jest nadal uważane za standard w przypadku manualnej szczoteczki do zębów. Przy takim tempie użytkowania, włosie w szczoteczce zacznie wypadać i w ciągu około 3 miesięcy zostanie skręcone lub splątane.

Ośrodki Zapobiegania i Kontroli Chorób zalecają również wymianę szczoteczki do zębów co 3-4 miesiące lub gdy wydaje się ona zużywać.

Gdy włosie szczoteczki zacznie tracić sztywność, szczoteczka jest prawie gotowa na śmieci. Bez włosia, które odkłada na bok jedzenie i płytkę nazębną, Twoja szczoteczka do zębów szybko traci swoją skuteczność.

Jak często należy wymieniać elektryczną główkę szczoteczki do zębów?

Elektryczne głowice szczoteczki do zębów czyszczą powierzchnię zębów szybko obracając się lub wibrując. Te główki szczoteczek nadal posiadają nylonowe włosie, które może się zużywać po regularnym użytkowaniu. Co więcej, włókna te są krótsze, co oznacza, że mogą szybciej strzępić się.

Planuj wymianę głowicy szczoteczki do zębów na swojej elektronicznej szczoteczce do zębów co 12 tygodni, a nawet wcześniej. Zwracaj uwagę na oznaki zużycia włosia, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas pożegnania z główką szczoteczki.

Inne powody do zmiany szczoteczki do zębów

Jeśli ty lub członek twojej rodziny byliście chorzy, warto wymienić zarówno szczoteczkę do zębów, jak i szczoteczkę do zębów wszystkich innych osób w twoim domu. Infekcje wirusowe i bakteryjne, takie jak paciorkowce, są szczególnie niepokojące i stanowią dobry powód do wymiany starej szczoteczki na nową. Szczoteczki dla dzieci można wymieniać częściej niż co 3 miesiące, ponieważ mogą one zacierać się na główce szczoteczki lub gryźć na rączce. Nie zapomnij obserwować swojego dziecka podczas mycia zębów, aby upewnić się, że nie wystawia ono swojej główki szczoteczki na działanie innych powierzchni oprócz zębów.

Jeśli ktoś przez pomyłkę użyje twojej szczoteczki do zębów, pozbądź się jej. Lepiej być bezpiecznym, niż przepraszać, a w ustach każdego z nich znajdują się inne bakterie niż twoja.

Jak dbać o szczoteczkę do zębów

Aby jak najlepiej wykorzystać szczoteczkę do zębów, zadbaj o nią tak, jak o każde narzędzie do pielęgnacji i higieny osobistej. Nie dziel się szczoteczką do zębów z kimś innym, nawet z członkami najbliższej rodziny. Jeśli Twoja szczoteczka do zębów jest przechowywana w kubku lub pojemniku z innymi szczoteczkami, staraj się nie dopuścić do tego, aby główki się dotykały.

Po szczotkowaniu, należy całkowicie przepłukać szczoteczkę wodą z kranu. Nie musisz używać środka dezynfekującego, płynu do płukania jamy ustnej ani gorącej wody, aby ją zdezynfekować. Próba „odkażania” szczoteczki w ten sposób może spowodować rozprzestrzenienie się zarazków z zaufanego źródła. Nie potrzebujesz też specjalnego zamkniętego pojemnika, aby utrzymać szczoteczkę w czystości, gdy nie jest używana. Niektóre z tych pojemników mogą sprzyjać rozwojowi pleśni lub rozprzestrzenianiu się bakterii.

http://rtg-krakow.eu/a/drzf,jak-czesto-mamy-wymieniac-szczoteczke-do-zebow

Previous Jak projektować dobre wizytówki
Next Lakier fluorowy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Mam tyle par butów, że nie mieszczą mi się w szafie

Buty to najczęściej kupowany przez modelkę element garderoby. Gwiazda kupuje je nawet, gdy nie potrzebuje nowej pary, a na zakupy wybrała się zupełnie innym celu. Obecnie marzy o pantoflach Yves Saint Laurent z obcasem

Life&Style 0 Comments

Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu to uzależnienie behawioralne, w którym dana osoba uzależnia się od korzystania z Internetu lub innych urządzeń online, jako nieprzystosowany sposób radzenia sobie ze stresem życiowym. Uzależnienie od

Life&Style 0 Comments

Chiński uproszczony vs chiński tradycyjny – czym się różnią? Kiedy i jakie tłumaczenia zamówić?

Nie bez powodu chiński jest uważany za najtrudniejszy język. Jednak w języku chińskim naprawdę istnieją dwa rodzaje języka: jest to uproszczony chiński i tradycyjny. Fakt, że w naszym rozumieniu jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź