Implanty zębowe: dlaczego warto je wybrać?

Implanty zębowe: dlaczego warto je wybrać?

Implanty zębowe to jeden ze sposobów na uzupełnienie brakujących zębów. Są drogie, ale zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, gdyż mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są bardzo wygodne i estetyczne, a przy tym bardzo mocne.

Dlaczego trzeba uzupełniać luki w uśmiechu?

Wiele osób postrzega utratę zęba tylko jako problem natury estetycznej. Tymczasem jest to znacznie bardziej złożony problem.

Ubytek nawet jednego zęba sprawia, że gorzej gryziemy i żujemy, a to może stać się przyczyną problemów trawiennych. Z czasem dochodzi też do zaniku kości żuchwy lub szczęki. Prowadzi to do zmian gryzu, które są bardzo dla nas niekorzystne. Wiele osób uważa, że nie ma potrzeby uzupełniania zębów trzonowych. To błędne myślenie. Brak zęba trzonowego bardzo postarza, ale przede wszystkim sprawia, że zęby przednie niszczą się znacznie szybciej. Luki w uzębieniu można uzupełniać różnymi metodami. Coraz częściej wybierane są implanty.

Czy każdy może wybrać tę metodę?

Implanty zębów to tytanowe śruby, które są wszczepiane w kość. Tytan jest materiałem bardzo mocny i bardzo dobrze tolerowanym przez organizm. Po osadzeniu śruby w kości, lekarz montuje do niej specjalny łącznik. Na końcu osadza wykonaną z porcelany koronę. Kolor porcelanowej korony można bez trudu dobrać do pozostałego uzębienia pacjenta. Problemem nie jest też dobranie kształtu korony tak, aby jak najbardziej przypominała własne uzębienie pacjenta. W przypadku implantów bardzo ważne jest to, że nie ma potrzeby szlifowania zębów, które sąsiadują z implantem. Wykonany z tytanu korzeń bardzo mocno zrasta się z kością, po okresie rekonwalescencji pacjenci bez obaw mogą gryźć nawet bardzo twarde pokarmy. Plusem implantów zębowych jest także to, że nie dochodzi do zaniku dziąseł i kości.

Czy są przeciwwskazania do wykonania implantów zębowych?

Przeciwwskazań jest bardzo mało. Nie są one wykonywane u osób, które nie ukończyły 18. roku życia z uwagi na to, że kościec u tak młodych osób nie jest jeszcze do końca ukształtowany. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także choroby nowotworowe, AIDS oraz nieuregulowana cukrzyca. Implanty zębowe mogą być za to wykonane u osób, które mają słabe kości oraz u osób, u których doszło do zaniku wyrostków zębodołowych. Do zaniku wyrostków zębodołowych dochodzi u osób, które utraciły uzębienie i przez lata go nie uzupełniły. W tym przypadku zabieg wszczepienia implantów poprzedzony jest odbudową wyrostków.

Dowiedz się więcej o implantach na http://delasens.pl/co-warto-wiedziec-o-implantach-zebow_pzgm.a >>

Co jeszcze warto wiedzieć?

Implanty zębowe to duży wydatek. Dobrze wykonane i właściwie pielęgnowane będą służyć przez całe życie. Implanty mogą zostać wszczepione od razu po usunięciu własnego zęba, ale nie później niż sześć miesięcy po usunięciu. Pełna integracja implantu i kości następuje po 2 tygodniach, a czasem nawet po upływie pół roku. O implanty zębowe dba się tak samo, jak o zęby naturalne. Brakujące zęby to nie tylko problem estetyczny. Luki w uzębieniu można uzupełnić za pomocą mostów, koron czy protez częściowych lub całkowitych. Metodą wybieraną coraz częściej są implanty zębowe.

Previous Poporcjowane narkotyki ukrył w lodówce
Next Serwis urządzeń Apple na terenie Lublina

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepszy zegarek do biegania

Zegarek uruchamiany przez GPS może być narzędziem do zmiany gry, informującym o treningu i śledzącym Twoje mile. Aby znaleźć najlepszy, umieściliśmy 15 zegarków na torze. Skorzystaliśmy z wiedzy i opinii

Life&Style 0 Comments

Mam tyle par butów, że nie mieszczą mi się w szafie

Buty to najczęściej kupowany przez modelkę element garderoby. Gwiazda kupuje je nawet, gdy nie potrzebuje nowej pary, a na zakupy wybrała się zupełnie innym celu. Obecnie marzy o pantoflach Yves Saint Laurent z obcasem

Life&Style 0 Comments

Aloes do picia – cenne składniki mineralne dla naszego organizmu

Aloes to rodzina, należąca do sukulentów, która naturalnie występuje w suchym klimacie, jednak może być uprawiany również w Polsce, jednak trzeba się liczyć z tym, że osiągać będzie nawet kilka

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź