Gry dla poczatkujących graczy

Gry dla poczatkujących graczy

Granie w planszówki to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny bądź znajomych. Pozwala zacieśniać więzi, dobrze się bawić i zaznać relaksu oraz nauczyć się czegoś wartościowego w naturalny i bardzo efektywny sposób – poprzez doskonałą zabawę. Dlatego też warto kupować dzieciom gry planszowe i rozbudzać w nich miłość do grania już od najwcześniejszych lat.

Jak wybierać gry?

Chcąc zapewnić swojemu dziecku doskonałą, rozwijającą rozrywkę w postaci gier planszowych, należy przed zakupem dowiedzieć się, ja wybierać gry, by kupować tylko te wartościowe, dzięki którym maluchy naprawdę skorzystają i czegoś się nauczą. Jest na rynku bowiem sporo gier, które – chociaż z pewnością zapewniają rozrywkę – nie niosą ze sobą wartościowego przekazu. Takie oczywiście również są dobrym sposobem na spędzenie czasu – szczególnie w starszych, doświadczonym gronie – nie niosą ze sobą wartości edukacyjnych. Warto więc zrezygnować z nich w początkowych fazach oswajania malucha z planszówkami, by stawiać na to, co pomoże im lepiej przystosować się do życia w społeczeństwie i sprawi, że wyzwania w szkole staną się dla nich znacznie łatwiejsze do podejmowania i realizowania z sukcesem.

Pierwsze gry dla dzieci powinny być przede wszystkim odpowiednio dostosowane do ich wieku. Wybór gry o dobrym poziomie trudności, który będzie zmuszał do podejmowania wyzwań, a jednocześnie nie zniechęci do starania się, to kluczowa kwestia, od której zależy, czy maluch nie zniechęci się do tego typu sposobu spędzania czasu. Dlatego też zwracaj uwagę na oznaczenia wiekowe znajdujące się na pudełkach, dzięki którem w prosty sposób wybierzesz odpowiednią grę.

Zwracaj również uwagę na tematykę. Dobra gra planszowa nie tylko bawi i uczy, ale również pogłębia zainteresowania bądź rozbudza w pociechach nowe. Jeśli więc twoje dziecko interesuje się zwierzętami, doskonałą pierwszą grą będzie właśnie taka, której tematem przewodnim są zwierzęta. Jeśli twoje dziecko interesują dawne czasy i rycerze, wybierz Carcassone, a jeśli uwielbia bawić się w kupowanie i zarządzanie różnymi rzeczami – pomyśl o Monopoly. Oczywiście gier jest dużo więcej i nie musisz ograniczać się do najpopularniejszych tytułów.

Gry dla dzieci ubawią i uczą – pozwalają maluchom zrozumieć zasady fair play, nauczyć się wykonywania poleceń oraz dowiadywać się nowych rzeczy o świecie. Jest to również doskonałe medium, za pośrednictwem którego pomożesz pociechom w szkole. Jeśli twój maluch nie radzi sobie z matematyką, wybierz grę, której tematem przewodnim jest właśnie ta dziedzina nauki. W odpowiednio bajkowej oprawie i w doskonałym towarzystwie nawet nie zauważysz, gdy maluch zapomni o problemach i może nawet polubi matematykę!

Jakie gry wybierać?

Wiedząc już, w jaki sposób dostosowywać gry do potrzeb maluchów, możesz przejść do kupowania konkretnych produktów. Przede wszystkim warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu inspiracji. Liczne blogi z poradnikami i ocenami planszówek okażą się nieocenione podczas wybierania czegoś odpowiedniego dla twoje dziecka. Dobrze jest również przejrzeć sklepy z zabawkami. Znajdują się na nich intuicyjne filtry, za pomocą których bardzo szybko uda ci się wyselekcjonować jedynie takie produkty, które naprawdę cię interesują. Możesz wybierać ze względu na tematykę, wiek, cenę, popularność i wiele innych! Jeśli jednak preferujesz tradycyjny sposób robienia zakupów, wybierz się do sklepu, najlepiej razem z dzieckiem, by wiedzieć, co spodoba mu się już wizualnie, dzięki temu łatwiej będzie ci rozstrzygnąć, która z gier będzie lepsza.

Istnieje sporo gier, które sprawdzą się w przypadku większości dzieci, niosąc ze sobą uniwersalne wartości edukacyjne. Należą do nich takie planszówki jak Dixit i 5 sekund. Pierwsza z nich jest silnie nastawiona na rozwój wyobraźni, zmuszając maluchy do tworzenia fabularnych historii i umiejętnego opowiadania o nich. Druga zaś uczy szybkiego myślenia i poszerza zasób słownika oraz pozwala dowiedzieć się czegoś o świecie – w rozgrywce chodzi zaś o to, by w ciągu pięciu sekund podać trzy odpowiedni do zadanego pytania. Gra nie jest trudna, jednak szybko upływający czas sprawia, że staje się wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, dzięki czemu możesz bawić się z dzieckiem i samodzielnie czerpać przyjemność z rozgrywki.

Jeśli lubisz grać z rodziną, ale spędzasz czas przy planszówkach również ze znajomymi, dobrze jest kupować gry z gatunku towarzyskich – są to specjalne gry, których mechanika i tematyka pozwalają zainteresować ludzi o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Ich mechanika jest z reguły prosta, a w rozgrywce może brać udział wielu graczy. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie jeśli masz dużą rodzinę bądź sporą grupę znajomych. Wiele gier bowiem pozwala na grę w grupach od dwóch do czterech graczy, a jak wiadomo – na imprezach bardzo często jest więcej osób i dobrze zadbać o wszystkich. Pamiętaj jednak, by bez względu na to, jaka gra cię interesuje, zawsze wybierać jedynie oryginalne produkty najwyższej jakości.

 

Previous Lubelskie podróże kulinarne, czyli co i gdzie zjeść w Lublinie i okolicach
Next Strzelając z wiatrówki zranił 19-latkę

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Mam tyle par butów, że nie mieszczą mi się w szafie

Buty to najczęściej kupowany przez modelkę element garderoby. Gwiazda kupuje je nawet, gdy nie potrzebuje nowej pary, a na zakupy wybrała się zupełnie innym celu. Obecnie marzy o pantoflach Yves Saint Laurent z obcasem

Life&Style 0 Comments

Aloes do picia – cenne składniki mineralne dla naszego organizmu

Aloes to rodzina, należąca do sukulentów, która naturalnie występuje w suchym klimacie, jednak może być uprawiany również w Polsce, jednak trzeba się liczyć z tym, że osiągać będzie nawet kilka

Life&Style 0 Comments

Czym charakteryzuje się zakupoholizm

Czy twoją ulubioną rozrywką jest wycieczka do centrum handlowego? Czy koszty karty kredytowej są regularnie wyższe niż się spodziewałeś? Być może to niekontrolowane pragnienie kupowania. Nowa choroba We współczesnym społeczeństwie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź