Garść informacji o drukarkach laserowych

Garść informacji o drukarkach laserowych

Drukarki należą dzisiaj do urządzeń, z których korzysta mnóstwo osób. To urządzenia, które dostępne są na rynku w bardzo różnych rodzajach. W efekcie można z nich korzystać zarówno w domu, jak i w biurze. Najprościej dostępne w sklepach drukarki można podzielić na atramentowe oraz laserowe. Cena pierwszych drukarek laserowych była bardzo wysoka, korzystały więc z nich tylko duże firmy. Z czasem ich cena stała się na tyle niska, że na ich zakup stać już nie tylko korporacje, ale także małe firmy, a nawet osoby prywatne. Na początku laserowe drukarki zapewniały tylko druk monochromatyczny; dzisiaj dostępne są także takie, które umożliwiają również uzyskanie kolorowych wydruków.

Działanie drukarek laserowych

Konstruktorzy, którzy zaprojektowali pierwszą drukarkę laserową oparli się na doświadczeniach konstruktorów kserokopiarek. Drukarka laserowa działa więc zupełnie inaczej niż atramentowa. Jednym z elementów, z których zbudowane jest to urządzenie jest wałek. Jego przygotowanie jest jedną z pierwszych czynności, które należy wykonać przystępując do drukowania z pomocą laserowej drukarki.

Sprawdź: Jaka drukarka laserowa do 700 zl? >>>

Bardzo istotnym składnikiem wałka w drukarce laserowej jest fotoreceptor. Wykorzystuje się w tym celu materiały światłoczułe i fotoprzewodzące. Jako fotoreceptor bardzo często wykorzystywany jest krzem. Pojemnik z tonerem to kolejny element, który wyróżnia drukarki laserowe od atramentowych. Aby można było rozpocząć druk na drukarce laserowej, musi zostać naelektryzowany wałek. Niektórzy producenci drukarek laserowych oferują drukarki, a których wałek ma ładunek dodatni. Z kolei inni mają w ofercie urządzenia, w których wałek ma ładunek ujemny. Z uwagi na to, że wałek naładowany dodatnio jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, większość producentów odeszła od stosowania wałków, które ładują się ujemnie. Na obszarach wałka, które punktowo są rozładowane powstaje utajniony obraz. Dzieje się tak, gdy wałek zostaje naświetlony światłem emitowanym przez laser. Warto wiedzieć, że nie we wszystkich drukarkach laserowych wykorzystywane jest światło lasera. Są również i takie, w których wałek naświetlany jest przez listwę diodową. Toner ma ładunek dodatni, jego drobinki przyczepiają się do tych obszarów wałka, które mają ujemny ładunek. Druk, który powstaje na papierze jest trwały; cząsteczki tonera są na papierze utrwalane przez fuser, który emituje wysoką temperaturę.

Czarno-białe drukarki laserowe: rodzaje

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się drukarki laserowe monochromatyczne. Drukarki te dzielą się na dwa typy. Na rynku możemy spotkać więc:drukarki write-black;drukarki write-white. Drukarki write-black wykorzystują technologię, która umożliwia naświetlanie miejsc, na których ma pojawi się druk. Z kolei drukarki typu write-white naświetlają miejsca, które muszą pozostać puste. W wydrukach z pierwszych drukarek czerń ma wyjątkową głębie, drobne detale lepiej odwzorowują drukarki write-white. Wydruki z obu typów drukarek są bardzo wysokiej jakości.

Previous Jak wzmocnić stawy kolanowe?
Next Jakie meble należy kupić do salonu kosmetycznego?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak pech to pech

Wczoraj policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z mieszkań na osiedlu Czuby Północne. Świadkowie widzieli mężczyzn wchodzących przez okno. Kiedy na miejsce pojechali policjanci stwierdzili, że drzwi są zamknięte,

Wiadomości 0 Comments

25 LATEK SKOCZYŁ Z 11 PIĘTRA, W JEGO MIESZKANIU ODNALEZIONO ZWŁOKI MŁODEJ KOBIETY

25 letni mężczyzna wyskoczył z 11 piętra jednego z mieszkań przy ul. Bursztynowej w Lublinie. Wewnątrz mieszkania odnalezione zostały zwłoki młodej kobiety. Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Przyczyna i

Wiadomości 0 Comments

Kto rozpoznaje wandala

Poszukujemy wandala, który wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Zachowanie mężczyzny zostało zarejestrowane przez monitoring. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. (81)535-48-00 lub 997. Zapewniamy anonimowość!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź