Dotacje Unijne dla województwa lubelskiego 2020

Dotacje Unijne dla województwa lubelskiego 2020

Regionalne programy operacyjne przygotowywane są po to, by wspierać przedsiębiorców w zakresie realizacji inwestycji o lokalnym charakterze. Inaczej niż Program Innowacyjna Gospodarka, regionalne programy operacyjne będą wspierać inwestycje z wartością poniżej 8 mln złotych.

W przypadku projektów, które realizowane są na terenie lubelskiego przedsiębiorcy maja szansę korzystać ze wsparcia udzielanego w ramach I osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dla projektów, które realizowane są przez mikroprzedsiębiorców przygotowywane są nowe programy. Aplikowanie o środki z UE do konkretnego działania będzie uzależnione również od tego jak długo prowadzona jest dana działalność. Jeśli ktoś jest mikroprzedsiebiorcom prowadzącym działalność dłużej niż 24 miesiące to dostaje możliwości, by aplikować o środki dla siebie.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotacje w ramach działania 1,2 ubiegać się może mikroprzedsiębiorstwo, które będzie realizowało projekt na terenie województwa i prowadzi działalność dłużej niż  2 lata przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie w instytucji odpowiedzialnej za nabór projektów. Na co można otrzymać dotację?

Dla przedsiebiorcow oczywiście bardzo istotne będzie między innymi to na co będzie można otrzymać dotację. Przede wszystkim mają one służyć realizacji inwestycji, które będą dawały okazję do unowocześnienia oferty produktowej oraz technologicznej mikroprzedsiębiorstw. Realizując inwestycje przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o zwrot części wydatków, które są ponoszone między innymi na zakup wyposażenia, które jest konieczne do tego, by prowadzona i rozwijana była działalność gospodarcza. Dotyczy to również modernizacji środków produkcji, co w konsekwencji będzie dawało również okazję zwiększyć zdolności inwestycyjne.

Istotne będzie również to, by wszystko funkcjonowało w ramach innowacyjności przedsiębiorstw. Innym typem projektów, które mogą otrzymać również dofinansowanie ze środków unijnych będą inwestycje, które związane są z zastosowaniem i wykorzystywaniem technologii informatycznych a także komunikacyjnych w procesach związanych  zaradzaniem przedsiębiorstwem. Szasnę w tym zakresie mają między innymi również takie projekty, które polegają na tym, że prowadzona jest działalność zmierzająca do tego, by urozmaicić zakład produkcyjny i rozbudować jego działalność, dzięki czemu firma będzie mogła wprowadzać nowe produkty oraz usługi.

Szukasz pomocy w pozyskaniu dotacji ? Wejdź na http://rpolubelskie.pl/  >>

To faktycznie kluczowa sprawa, która w dłuższej perspektywie będzie dzięki temu mogła się rozwijać i będzie miała również szersze możliwości, by pracować nad większym gronem klientów. Można więc zauważyć, że jeśli chodzi o te działania jakie związane są z dofinasowaniem z UE to możemy zauważyć, że właśnie dążenie jest przede wszystkim takie, by pieniądze trafialy do tych podmiotów, które dbają o swój rozwój i szukają możliwości, dzięki którym będą mogli wznosić swoją działalność na wyższy poziom. Temu również służyć mają środki jakie UE będzie przekazywać dla przedsiębiorców.

Previous Jakie są metody leczenia uzależnień?
Next Czym jest odwyk alkoholowy?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy szukają oszczędności. Zamiast zwalniać, będą zmieniać procesy zakupowe

Spadające bezrobocie, podwyżki płac i narastające problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że w Polsce kształtuje się rynek pracownika. Przedsiębiorstwa nie mogą optymalizować kosztów związanych z zatrudnieniem, dlatego muszą szukać oszczędności gdzie indziej. Duży potencjał

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakich mebli potrzebujesz do salonu fryzjerskiego?

W każdym mieście i miasteczku bez problemu znajdziemy salon fryzjerski. Salony fryzjerskie świadczą usługi, które są skierowane do bardzo szerokiego grona klientów. Swoją ofertę kierują do kobiet, mężczyzn i dzieci

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca na Lubelszczyźnie czeka – 1 na 5 firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 9,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź