Czym przykleić płytki do płytek?

Czym przykleić płytki do płytek?

Czy to na ścianie, czy na podłodze, usunięcie istniejącej płytki ceramicznej przed montażem nowej płytki jest czasochłonną, brudną pracą. Wiara, że nowa płytka nie będzie trzymać się starej płytki ceramicznej powoduje, że wielu właścicieli domów myśli, że jedynym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na nowej pracy płytek jest usunięcie starej płytki sami. Jednakże, możliwe jest ułożenie nowej płytki ceramicznej nad istniejącą płytką, jeśli odpowiednio przygotować powierzchnię istniejących płytek. Prace przygotowawcze niezbędne do tego, aby istniejąca płytka była gotowa do przyjęcia nowej płytki są znacznie łatwiejsze niż usunięcie istniejącej płytki, a to daje takie same trwałe rezultaty.

1 Zastanów się, jak będzie wyglądać ukończona praca z kafelkami, aby określić, czy konieczne będzie wprowadzenie jakichkolwiek zmian w pomieszczeniu. Układanie płytek na istniejącej podłodze lub ścianie dodaje około ¼ do ½ cala wysokości lub szerokości gotowego produktu. Aby dostosować się do tej dodatkowej głębokości, konieczna może być modyfikacja armatury ściennej, drzwi i elementów wykończeniowych.

2 Pęknięte, połamane lub luźne płytki należy usunąć młotkiem i dłutem, a następnie zastąpić je nową płytką. Aby wymienić uszkodzoną płytkę, posmarować grzbiet nowej płytki masłem z mastyksem i mocno go wcisnąć. Konieczne jest, aby istniejąca podłoga z płytek stanowiła równą, solidną podstawę dla nowej płytki. Luźny zaczyn również należy usunąć.

3 Umyć dokładnie istniejącą płytkę w celu usunięcia tłuszczu, oleju lub osadu wosku, które mogą uniemożliwić prawidłowe przyleganie nowej płytki.

4 Zeszlifować istniejącą płytkę za pomocą szlifierki taśmowej i grubego papieru ściernego. Upewnij się, że zgrubniesz całą powierzchnię istniejących płytek, aby nie były one już błyszczące.

5 Spłukać wyszlifowaną płytkę ciepłą wodą w celu usunięcia pyłu.

6 Na istniejące płytki należy nanieść warstwę silnego kleju, takiego jak cement portlandzki lub klej zalecany przez nowego producenta płytek. Posadzkę należy układać tak, jak zwykle. Spodnie nowe płytki należy zamaskować masłem, układając je na podłożu cementowym, aby zapewnić odpowiednią przyczepność.

https://urzadzamy-mieszaknie.pl/a,zzkt

Previous W jaki sposób przykleić nowe płytki na stare?
Next Najlepszy zegarek do biegania

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Redukcja zmarszczek mimicznych

Kobiety w wieku 25 lat patrzą w lustro z niepokojem. Czy to już się zaczęło? Czy mnie też to dotyczy? Po ćwierćwieczu wchodzimy w fazę starzenia się skóry. Mogą wtedy

Life&Style 0 Comments

Gry dla poczatkujących graczy

Granie w planszówki to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny bądź znajomych. Pozwala zacieśniać więzi, dobrze się bawić i zaznać relaksu oraz nauczyć się czegoś wartościowego w

Life&Style 0 Comments

Jakie są metody leczenia uzależnień?

Zaburzenia uzależniające to grupa zaburzeń, które mogą powodować szkody fizyczne i psychiczne. Otrzymanie leczenia jest niezbędne do przerwania cyklu uzależnienia. Jednakże, jako choroba przewlekła, uzależnienie jest trudne do leczenia i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź