Czym jest odwyk alkoholowy?

Czym jest odwyk alkoholowy?

Rehabilitacja alkoholowa to proces, który ma miejsce, gdy osoba, która nadużyła alkoholu lub nadużyła go w nadmierny sposób, zaprzestaje jego używania w celu zachowania stałej abstynencji. Proces leczenia obejmuje detoksykację, rehabilitację i utrzymanie trzeźwości. Każdy etap ma decydujące znaczenie dla zachowania trzeźwości przez dłuższy okres czasu. W rehabilitacji alkoholowej można stosować leki, jednak nie zaleca się, aby pacjent polegał na lekach. Zdecydowanie zaleca się opracowanie kompleksowej strategii i planu profilaktyki nawrotów choroby w celu utrzymania stałej trzeźwości. W niniejszym artykule wyjaśniamy, co to jest rehabilitacja alkoholowa i czego można się spodziewać podczas procesu rehabilitacji, więc kontynuuj lekturę.

Cele rehabilitacji alkoholowej

  1. Zakończenie nadużywania alkoholu
  2. Poprawa ogólnego stanu zdrowia
  3. Leczenie podstawowych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym
  4. Integracja ze społeczeństwem w celu prowadzenia produktywnego życia

Istnieje kilka celów związanych z odwykiem alkoholowym. Jednym z pierwszych i najważniejszych celów rehabilitacji alkoholowej jest zaprzestanie nadużywania alkoholu. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wprowadzenie zmian osobistych i międzyludzkich w celu powstrzymania się od picia alkoholu. Następnym celem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia, co jest celem, który można osiągnąć po zakończeniu picia alkoholu. Rehabilitacja alkoholowa ma na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia po pomyślnym zakończeniu nadużywania alkoholu.

Czytaj więcej o leczeniu alkoholizmu TUTAJ

Kolejnym celem rehabilitacji alkoholowej jest leczenie zaburzeń psychicznych i problemów psychicznych. Często, gdy alkohol jest nadużywany przez dłuższy czas, pacjent ma traumę psychiczną lub zaburzenia psychiczne, które wynikają z nadużywania lub wcześniejszych zdarzeń. W przypadku zaprzestania używania i wstąpienia do ośrodka rehabilitacyjnego problemy te mogą spowodować potencjalny nawrót choroby lub dalsze zachcianki. Rehabilitacja alkoholowa ma na celu leczenie tych problemów psychologicznych w celu zapewnienia sobie szansy na zachowanie trzeźwości w przyszłości.

Ostatnim celem rehabilitacji alkoholowej jest związana z tym intergracja społeczna: zaspokojenie potrzeb zatrudnienia i edukacji, ograniczenie zachowań przestępczych i rozwiązanie problemów prawnych oraz poprawa sytuacji osobistej. Cele te mają na celu zapewnienie pacjentowi pozytywnej przyszłości i ustawienie go na sukces poza programem.

Co się dzieje podczas odwyku alkoholowego?

Istnieje sześć podstawowych faz rehabilitacji alkoholowej.  Odwyk alkoholowy trwa na ogół około 28-30 dni, chociaż programy mogą trwać od 3 do 6 tygodni.  Każdy etap opiera się na wcześniejszych etapach.  Zakończenie rehabilitacji alkoholowej jest zdecydowanie zalecane i prowadzi do bardziej udanych wyników i rzadszych nawrotów choroby. Jak więc rozwija się proces i co dzieje się podczas leczenia odwykowego po spożyciu alkoholu?

  1. Ocena uzależnienia od alkoholu – Po rozpoczęciu rehabilitacji alkoholowej, personel oceni Twoją osobistą sytuację. Musi wiedzieć o Twoim poziomie fizycznej i psychicznej zależności od alkoholu, aby stworzyć program, który jest dla Ciebie wyjątkowy. Badanie i ocena uzależnienia od alkoholu obejmuje prawdopodobnie test narkotykowy, badanie psychologiczne oraz ocenę sytuacji osobistej. Celem jest tutaj zrozumienie zakresu nadużywania alkoholu i stworzenie programu, który pozwoli Ci osiągnąć sukces.
  2. Medyczna detoksykacja z alkoholu – Proces detoksykacji rozpocznie się 3-5 godzin po ostatnim napoju, ale często nie będzie wymagał więcej niż nadzoru medycznego. W skrajnych przypadkach mogą być konieczne leki, zwłaszcza jeśli pijesz zbyt długo lub miałeś napady drgawek lub drżenia delerium podczas wcześniejszego wycofywania alkoholu. Jednak w większości przypadków personel medyczny będzie musiał jedynie monitorować Cię w celu zapewnienia bezpieczeństwa, gdy alkohol opuszcza Twój system.
  3. Leczenie psychologicznego alkoholizmu – Jest to jeden z najważniejszych etapów rehabilitacji alkoholowej, ponieważ zaczyna dawać podstawy do przyszłej trzeźwości. Celem leczenia psychologicznego problemów alkoholowych jest analiza i zmiana twojego stanu psychicznego i emocjonalnego w kierunku pozytywnych, zdrowych stanów. Psychoterapia nie tylko zajmuje się dawnymi wzorcami, urazami i zachowaniami, ale może poprawić jakość życia i pomóc zapobiec nawrotom choroby.
  4. Famakoterapia – leki na uzależnienie od alkoholu pojawiają się i stają się cennymi narzędziami stosowanymi podczas rehabilitacji alkoholowej. Niektóre leki pomagają ustabilizować nastrój, podczas gdy inne odpowiadają na zachcianki alkoholowe. Jeszcze inne leki powodują, że w przypadku picia alkoholu zachorujesz. Te rodzaje terapii farmaceutycznych będą oceniane i przepisywane indywidualnie i będą wdrażane wraz z leczeniem psychospołecznym.
  5. Edukacja – Edukacja o cyklu uzależnień jest ważna podczas rehabilitacji alkoholowej, ponieważ ma ona na celu dostarczenie informacji o alkoholizmie i nadużywaniu alkoholu. Więcej informacji na temat wzorzystego i uwarunkowanego mózgu może pomóc w zatrzymaniu cyklu nadużywania alkoholu.
  6. Usługi wspomagające – Usługi wspomagające rehabilitację alkoholową mają na celu umożliwienie pacjentowi szukania usług poza leczeniem, aby utrzymać abstynencję od alkoholu i rozpocząć tworzenie sieci osób wspomagających, które będą miały wpływ na życie pacjenta. Usługi pomocnicze mogą obejmować edukację, zatrudnienie/szkolenia zawodowe, pomoc mieszkaniową i usługi w zakresie umiejętności życiowych.

Co się dzieje po odwyku alkoholowym?

Po odwyku alkoholowym, w większości przypadków jest się pozostawionym samemu sobie, aby kontynuować drogę powrotu do zdrowia.  Rehabilitacja alkoholowa zachęca do kontynuowania poradnictwa w zakresie alkoholizmu w miesiącach i roku, które następują po zakończeniu rehabilitacji.  W rzeczywistości, jest niezwykle ważne, abyś nadal szukał usług, które pozwolą ci utrzymać stałą trzeźwość. Może to obejmować Alkoholików Anonimowych, wyzdrowienie SMART lub inną grupę społeczną lub kościelną, której możesz być częścią i zacząć tworzyć pozytywną grupę wsparcia. Istnieją również nabożeństwa, jak na przykład trzeźwe domy, które mogą dać ci bezpieczne środowisko do życia podczas wchodzenia z powrotem do normalnej sfery życia codziennego.

 

Previous Dotacje Unijne dla województwa lubelskiego 2020
Next O oklejaniu samochodów folią

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NIELEGALNY TOWAR W MAZDZIE

Ponad 600 paczek papierosów bez akcyzy ujawnili podczas rutynowej kontroli janowscy policjanci. Nielegalny towar przewoził w pojeździe marki Mazda 53-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem, grozi mu

Wiadomości 0 Comments

Tymczasowy areszt dla 20-latka za posiadanie narkotyków

Sąd zastosował tymczasowy areszt dla 20-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Młody mężczyzna wpadł ze środkami odurzającymi na ul. Koralowej w Lublinie. Ukryte w zaroślach narkotyki ujawnili kryminalni z IV

Wiadomości 0 Comments

Trzy najlepsze telewizory dla graczy

Czy telewizor może rywalizować z najlepszymi monitorami w walce o serca graczy? Nawet, jeśli do niedawna wydawało się to niemożliwe, dziś nie mamy już co do tego wątpliwości. Co więcej,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź