Co to jest dual sim?

Co to jest dual sim?

Wśród telefonów komórkowych oferowanych na rynku coraz częściej pojawiają się modele, które mają wejście Dual SIM. Ta zyskująca na popularności funkcja pojawia się zarówno w telefonach flagowych, jak i w tych z niżej półki cenowej. W związku z tym wiele osób zadaje pytanie: czym jest wejście Dual SIM i na jakiej zasadzie ono działa?

Zalety urządzeń z funkcją Dual SIM docenimy najbardziej wtedy, gdy obok telefonu prywatnego musimy na co dzień nosić telefon służbowy. Dzięki temu rozwiązaniu na jednym telefonie możemy mieć dwa numery.

Czym jest Dual SIM?

System Dual SIM inaczej nazywany jest system hybrydowym. Smartfon, w którym dostępna jest taka funkcja posiada dwa wejścia na kartę SIM. W niektórych modelach (na przykład marki Huawei czy Xiaomi) jeden slot jest dzielony z wejściem przeznaczonym na kartę pamięci microSD.

Passive: jeden z rodzajów Dual SIM

Passive to najstarszy typ Dual SIM. Rozwiązanie to polega na tym, że w telefonie mogą znajdować się dwie karty SIM, ale aktywna będzie tylko jedna z nich. Jeżeli zamierzamy dokonać zmiany karty w celu wykonywania i odbierania połączeń, to niezbędne jest włącznie odpowiednich opcji. Od takiego rozwiązania coraz częściej się odchodzi. Z takim trybem spotkamy się już raczej tylko w modelach telefonów sprzed kilku lat.

Dual SIM Standby

To typ, który obecnie wykorzystywany jest najczęściej. Zdecydowana większość obecnie dostępnych na rynku smartfonów ma właśnie typ Dual SIM standby. Rozwiązanie to polega na tym, że obie karty korzystają z tej samej anteny GSM. Dezaktywacja jednej karty następuje w chwili, gdy jedna z nich jest zajęta. Mimo więc że obie karty są w gotowości, nie można jednocześnie z nich korzystać.

Dual SIM Active

Typem najnowszym Dual SIM jest właśnie Active. Wiele osób jest nawet zdania, iż jest to typ zdecydowanie najlepszy. Rozwiązanie to jest jednak na chwilę obecną stosowane stosunkowo rzadko. Z reguły jest to opcja dostępna tylko w urządzeniach z górnej półki cenowej. System Dual SIM Active polega na tym, że w smartfona wbudowane zostały oddzielne anteny GSM, w efekcie obie karty mogą być cały czas aktywne. Możliwe jest wykonanie połączenia z jednej karty i bezproblemowe przełączenie się między kartami i zawieszenie prowadzonej rozmowy. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe; to ono pozwala tak naprawdę w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje funkcja Dual SIM.

Czy warto zainwestować w zakup telefonu z funkcją Dual SIM?

Są osoby, którym posiadanie telefonu z funkcją Dual SIM może bardzo się przydać. Posiadanie kilku telefonów na pewno nie jest rozwiązaniem komfortowym. Najczęściej użytkownikami telefonów z funkcją Dual SIM są osoby, którym do celów służbowych potrzebny jest drugi telefon. Decydując się na zakup smartfona z funkcją Dual SIM warto dopytać, jaki tryb dany model obsługuje. W przypadku, gdy jest to tryb passive czy standby, może się okazać, że urządzenie nie zawsze będzie działało tak, jakbyśmy tego sobie życzyli.

Opcja Dual SIM zyskuje na popularności. W efekcie może tryb Active pojawi się także w tańszych smartfonach.

Więcej na stronie smartfonydualsim.pl

Previous Policjanci odzyskali skradzione samochody
Next Segragatory - wygodne gromadzenie i porządkowanie dokumentów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejny oszust zatrzymany i aresztowany

W ręce lubelskich policjantów wpadł 31-letni mieszkaniec Lublina, który uczestniczył w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej od seniorów pieniądze metodą na funkcjonariusza. Mężczyzna wspólnie z trzema zatrzymanymi wcześniej osobami oszukał łącznie

Wiadomości 0 Comments

PODCZAS PRAC ZIEMNYCH NATKNĄŁ SIĘ NA POCISK ARTYLERYJSKI

Pocisk artyleryjski pochodzący z czasów wojennych działań odkryto podczas prac ziemnych na terenie posesji w m. Huszczka Duża. Niewybuchu do czasu przyjazdu wojskowych saperów pilnowali policjanci z posterunku w Skierbieszowie.

Wiadomości 0 Comments

Czołowe zderzenie na DK-19

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego na DK-19. W m. Strzeszkowice Duże kierujący samochodem marki Volkswagen Golf zderzył się czołowo z pojazdem dostawczym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobówką,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź