Branża wypożyczalni aut – jak nowe trendy generują ciągły wzrost?

Branża wypożyczalni aut – jak nowe trendy generują ciągły wzrost?

Branża wypożyczalni samochodów to gałąź sektora usługowego, która wciąż się rozwija. Specjaliści przewidują, że w ciągu kilku najbliższych lat prawdopodobnie nawet podwoi swoją wartość rynkową. Skąd bierze się tak dynamiczny rozwój?

Na całym świecie wypożyczalnie samochodów odnotowują wzrost popularności, a z ich usług coraz częściej korzystają nie tylko firmy czy zamożni biznesmeni, ale również na przykład turyści. Branża reprezentowana przez firmy takie jak http://www.007londonescorts.com/ zawdzięcza swój rozwój przede wszystkim ciągłemu postępowi technologicznemu. Jakie są prognozy na najbliższe lata i czego można spodziewać się w kwestii trendów panujących na rynku wypożyczalni?

Ciągły wzrost

Według badań agencji Lucintel, w najbliższych latach branżę wypożyczalni samochodów czeka dalszy ciągły wzrost. Jak przewidują eksperci, CAGR, czyli skumulowany roczny wskaźnik wzrostu branży, wzrośnie w ciągu nadchodzących czterech lat o 5,6% (źródło: http://www.prnewswire.com/news-releases/the-global-car-rental-industry-2016-2021-trends-forecast-and-opportunity-analysis-300278275.html). Wzrost ten dotyczyć będzie wszystkich „podkategorii” wypożyczalni, niezależnie od miejsca, w którym działają (np. lotniska) czy sposobu, w jakim dokonuje się w nich zamówień (online i offline).

Przyczyny sukcesu

Specjaliści rynkowi podają kilka przyczyn tak stabilnego wzrostu. Jedna z najważniejszych to rozwój branży turystycznej – większa liczba podróżujących przekłada się na wyższe zainteresowanie wypożyczalniami aut. Innym czynnikiem wymienianym przez specjalistów z Lucintel jest wzrost ogólnoświatowych przychodów, na skutek którego coraz więcej osób może pozwolić sobie na skorzystanie z wypożyczalni. Kolejną istotną kwestią jest postępująca globalizacja działań prowadzonych przez korporacje, które korzystają z wypożyczalni w przypadku np. organizacji konferencji biznesowych.

Technologiczne nowinki

Omawiając przyczyny wzrostu popularności wypożyczalni, nie należy lekceważyć postępu technologicznego, który sprawia, że korzystanie z takich usług jest coraz wygodniejsze. Eksperci przewidują, że nowoczesne wypożyczalnie będą rozwijać cyfrową obsługę klienta, dzięki czemu wynajem auta stanie się szybki i bezproblemowy. Przewiduje się również, że wraz z rozwojem technologi samochodów autonomicznych, standardem stanie się możliwość wypożyczenia auta poruszającego się samodzielnie. Ponadto coraz większy nacisk kładzie się na „zielone” technologie, zatem proekologiczne samochody, np. elektryczne, mogą okazać się istotnym dodatkiem do flot oferowanych pojazdów.

Dzięki temu, że wypożyczalnie aut stają się coraz bardziej przyjazne dla klienta, branża nie przestaje się rozwijać. Sprzyja temu postęp technologiczny oraz rosnąca popularność turystyki.

Previous POLICJANT Z LUBLINA PIERWSZY W TEŚCIE WIEDZY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "POLICJANT ROKU RUCHU DROGOWEGO"
Next CZOŁOWE ZDERZENIE

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne posiadają całe mnóstwo zalet. Pod względem wydajności wypadają znacznie lepiej niż narzędzia elektryczne. Z kolei ich kompaktowe wymiary sprawiają, że nie zajmują one wiele miejsca. Bez wątpienia dzięki

Motoryzacja 0 Comments

Jak zadbać o chromowane elementy samochodu?

Chromowe powłoki są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Jednak jak zadbać o chromowane elementy samochodu? Powłoki chromowe są błyszczące i barwione na srebrno. Ponadto po chromowaniu części uzyskują właściwości żaroodporne, odporne na

Motoryzacja 0 Comments

Więcej wypadków i kolizji jest przy dobrej pogodzie

Krajowe drogi są coraz bezpieczniejsze – systematycznie spada zarówno liczba wypadków, jak i poszkodowanych w nich osób. Zima jest jednak dla kierowców najtrudniejszym okresem w roku. Największym zagrożeniem, paradoksalnie, są pozornie dobre warunki panujące na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź