Baseny

Baseny

Kto choć raz nie marzył o tym, aby posiadać basen tylko dla siebie? Taki prywatny zbiornik wodny to idealny sposób na ochłodę w upalne, letnie dni. Niestety w Polsce pogoda bywa kapryśna, w związku z czym nigdy nie wiadomo, ile dni słonecznych trafi się w danym roku. We Włoszech czy Hiszpanii idealna pogoda przez całe lato to zjawisko normalne, dlatego nie brakuje tam obiektów z przydomowymi basenami. Jednak brak basenu na stałe wcale nie musi oznaczać, że trzeba całkowicie porzucić pomysł osobistego „kąpieliska” w ogrodzie. Jakie baseny można zamontować przy domu?

W lecie miejskie pływalnie bywają mocno zatłoczone, zwłaszcza w gorące dni. Nie zawsze jest to komfortowe dla użytkowników, którzy woleliby ochłodzić się w spokojniejszych warunkach. W Polsce zdecydowanie się na basen murowany w ogrodzie to raczej kiepski pomysł, zważywszy na ciągle zmieniającą się pogodę. Jednak w przypadku basenów istnieją rozwiązania, które nie wymagają prac budowlanych i ingerencji w teren posesji. Producenci oferują bowiem tzw. baseny rozkładane.

Basen rozkładany – jak wybrać? 

Koszt budowy basenu murowanego to nawet 40 tysięcy złotych. Do tego dochodzą wydatki na jego utrzymanie. Jeśli ktoś marzy o prywatnym basenie, ale nie chce wydawać tak dużych kwot, powinien zastanowić się nad zakupem basenu rozkładanego. Do wyboru są różne modele o odmiennych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie i rodziny, a także dopasowany do dostępnego miejsca w ogrodzie. Czym się kierować podczas wyboru basenu rozkładanego?

  • Basen rozkładany może przyjąć formę basenu rozporowego albo stelażowego. W basenie rozporowym dmuchany jest jedynie kołnierz, natomiast basen ten swój kształt uzyskuje dzięki ciśnieniu wywieranemu na ściany podczas jego napełniania. W związku z czym basen rozporowy jest zawsze okrągły. Baseny stelażowe to wzmocnione konstrukcje o różnych kształtach. Mogą być głębsze i pojemniejsze od basenów rozporowych. Są też bardziej stabilne.
  • Jeśli ktoś potrzebuje basenu dla dzieci, powinien zdecydować się na basen dmuchany. To alternatywa dla pojemniejszych basenów rozporowych i stelażowych. Basen dmuchany jest płytki, tani, a do tego woda szybko się w nim nagrzewa. Nie nadaje się jednak dla dorosłych ze względu na swoje niewielkie wymiary.
  • Wielkość basenu to bardzo ważna kwestia. Zanim kupi się basen, warto dokładnie zorientować się, ile przestrzeni jest dostępne w ogrodzie. Wokół basenu powinien być zachowany przynajmniej jeden metr pustej przestrzeni.
  • O basen ciągle należy dbać. Nawet jeśli posiada się pompę filtracyjną. Nie tylko trzeba wybierać z wody fragmenty gałęzi, liście czy inne zanieczyszczenia, ale także sprawdzać stan wody. Aby nie zzieleniała i nie zakwitła, niekiedy będzie konieczne użycie chemikaliów, np. tabletek do chlorowania wody.

Ranking basenów

Wśród basenów rozkładanych prym wiodą dwie firmy: Bestway i Intex. To właśnie ich wyroby cieszą się największym zainteresowaniem miłośników wodnego relaksu. Bestway to firma powstała w 1994 roku i specjalizująca się w produkcji nadmuchiwanych produktów sportowych i rekreacyjnych. Zakłady produkcyjne znajdują się w Chinach. W ich ofercie znaleźć można takie popularne modele basenów jak Hydrium, Power Steel czy Steel Pro. Intex także jest niezwykle rozpoznawalną marką w sektorze produktów pompowanych. Oferuje zarówno baseny rozporowe, jak i stelażowe.

Basen ogrodowy to idealne miejsce do ochłody i relaksu. Dziś każdy może mieć basen tylko dla siebie: wystarczy kupić basen rozporowy lub stelażowy. Dla dzieci idealny będzie dmuchany basenik. Ranking basenów jednoznacznie wskazuje, że najpopularniejsze w Polsce są produkty Bestway oraz Intex. Zanim jednak kupi się basen, warto zdać sobie sprawę, że to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. O wodę trzeba dbać, czasami jedynie przy użyciu siatki na kiju, czasami jednak przy pomocy środków chemicznych.

Previous Ukradła torebkę z przymierzalni
Next Samochodowy wandal zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Zmiany w przepisach o bezpieczeństwie imprez masowych

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ułatwi organizację meczów. Kompatybilne systemy elektroniczne będą musieli zapewnić organizatorzy tylko trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych. Skrócony zostanie też termin na zgłoszenie imprezy – z 30

Biedronka ufundowała stypendia dla młodych sportowców. Na ten cel trafi 150 tys. zł

Dwunastu młodych sportowców otrzymało stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki. Na ten cel przeznaczono 150 tys. zł. Partnerem projektu jest Jeronimo Martins Polska. To kolejna inicjatywa właściciela sieci Biedronka wspierająca młodych sportowców.

Następne lata mogą być jeszcze lepsze dla finansów polskiej Ekstraklasy

Jest kilka symptomów, które wskazują, że ten rok będzie dla polskiej Ekstraklasy jeszcze lepszy niż ubiegły – przekonuje Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy. Z raportu EY wynika, że w 2015 roku przychody klubów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź