Baseny

Baseny

Kto choć raz nie marzył o tym, aby posiadać basen tylko dla siebie? Taki prywatny zbiornik wodny to idealny sposób na ochłodę w upalne, letnie dni. Niestety w Polsce pogoda bywa kapryśna, w związku z czym nigdy nie wiadomo, ile dni słonecznych trafi się w danym roku. We Włoszech czy Hiszpanii idealna pogoda przez całe lato to zjawisko normalne, dlatego nie brakuje tam obiektów z przydomowymi basenami. Jednak brak basenu na stałe wcale nie musi oznaczać, że trzeba całkowicie porzucić pomysł osobistego „kąpieliska” w ogrodzie. Jakie baseny można zamontować przy domu?

W lecie miejskie pływalnie bywają mocno zatłoczone, zwłaszcza w gorące dni. Nie zawsze jest to komfortowe dla użytkowników, którzy woleliby ochłodzić się w spokojniejszych warunkach. W Polsce zdecydowanie się na basen murowany w ogrodzie to raczej kiepski pomysł, zważywszy na ciągle zmieniającą się pogodę. Jednak w przypadku basenów istnieją rozwiązania, które nie wymagają prac budowlanych i ingerencji w teren posesji. Producenci oferują bowiem tzw. baseny rozkładane.

Basen rozkładany – jak wybrać? 

Koszt budowy basenu murowanego to nawet 40 tysięcy złotych. Do tego dochodzą wydatki na jego utrzymanie. Jeśli ktoś marzy o prywatnym basenie, ale nie chce wydawać tak dużych kwot, powinien zastanowić się nad zakupem basenu rozkładanego. Do wyboru są różne modele o odmiennych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie i rodziny, a także dopasowany do dostępnego miejsca w ogrodzie. Czym się kierować podczas wyboru basenu rozkładanego?

  • Basen rozkładany może przyjąć formę basenu rozporowego albo stelażowego. W basenie rozporowym dmuchany jest jedynie kołnierz, natomiast basen ten swój kształt uzyskuje dzięki ciśnieniu wywieranemu na ściany podczas jego napełniania. W związku z czym basen rozporowy jest zawsze okrągły. Baseny stelażowe to wzmocnione konstrukcje o różnych kształtach. Mogą być głębsze i pojemniejsze od basenów rozporowych. Są też bardziej stabilne.
  • Jeśli ktoś potrzebuje basenu dla dzieci, powinien zdecydować się na basen dmuchany. To alternatywa dla pojemniejszych basenów rozporowych i stelażowych. Basen dmuchany jest płytki, tani, a do tego woda szybko się w nim nagrzewa. Nie nadaje się jednak dla dorosłych ze względu na swoje niewielkie wymiary.
  • Wielkość basenu to bardzo ważna kwestia. Zanim kupi się basen, warto dokładnie zorientować się, ile przestrzeni jest dostępne w ogrodzie. Wokół basenu powinien być zachowany przynajmniej jeden metr pustej przestrzeni.
  • O basen ciągle należy dbać. Nawet jeśli posiada się pompę filtracyjną. Nie tylko trzeba wybierać z wody fragmenty gałęzi, liście czy inne zanieczyszczenia, ale także sprawdzać stan wody. Aby nie zzieleniała i nie zakwitła, niekiedy będzie konieczne użycie chemikaliów, np. tabletek do chlorowania wody.

Ranking basenów

Wśród basenów rozkładanych prym wiodą dwie firmy: Bestway i Intex. To właśnie ich wyroby cieszą się największym zainteresowaniem miłośników wodnego relaksu. Bestway to firma powstała w 1994 roku i specjalizująca się w produkcji nadmuchiwanych produktów sportowych i rekreacyjnych. Zakłady produkcyjne znajdują się w Chinach. W ich ofercie znaleźć można takie popularne modele basenów jak Hydrium, Power Steel czy Steel Pro. Intex także jest niezwykle rozpoznawalną marką w sektorze produktów pompowanych. Oferuje zarówno baseny rozporowe, jak i stelażowe.

Basen ogrodowy to idealne miejsce do ochłody i relaksu. Dziś każdy może mieć basen tylko dla siebie: wystarczy kupić basen rozporowy lub stelażowy. Dla dzieci idealny będzie dmuchany basenik. Ranking basenów jednoznacznie wskazuje, że najpopularniejsze w Polsce są produkty Bestway oraz Intex. Zanim jednak kupi się basen, warto zdać sobie sprawę, że to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. O wodę trzeba dbać, czasami jedynie przy użyciu siatki na kiju, czasami jednak przy pomocy środków chemicznych.

Previous Ukradła torebkę z przymierzalni
Next Samochodowy wandal zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Zmiany w przepisach o bezpieczeństwie imprez masowych

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ułatwi organizację meczów. Kompatybilne systemy elektroniczne będą musieli zapewnić organizatorzy tylko trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych. Skrócony zostanie też termin na zgłoszenie imprezy – z 30

Do uprawiania sportu chcą zmobilizować podwładnych pracodawcy

Polacy w wieku produkcyjnym stronią od aktywności fizycznej – wynika z raportu „Aktywność sportowa Polaków” opublikowanego przez TNS. 20 proc. osób w przedziale wiekowym 25–29 lat w ogóle nie uprawia sportu, a najgorzej sytuacja przedstawia się

Biedronka ufundowała stypendia dla młodych sportowców. Na ten cel trafi 150 tys. zł

Dwunastu młodych sportowców otrzymało stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki. Na ten cel przeznaczono 150 tys. zł. Partnerem projektu jest Jeronimo Martins Polska. To kolejna inicjatywa właściciela sieci Biedronka wspierająca młodych sportowców.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź