5 Technologii, które stworzyły dzisiejsze doznania ze smartphone’ów

5 Technologii, które stworzyły dzisiejsze doznania ze smartphone’ów

Istnieje wiele kluczowych technologii, które sprawiają, że nasz telefon jest dziś „urządzeniem z wyboru”. Jak to się stało? Kim byli pionierzy, którzy je stworzyli? Poniżej przedstawiamy kilka spostrzeżeń na temat ewolucji smartfonów, które obecnie często uważamy za oczywiste.

  1. Kamery

Ta funkcja przekształciła Twój smartfon w aparat fotograficzny. Cyfrowe aparaty fotograficzne poszły w ciemno, aby nigdy więcej ich nie używać. Jest to zdecydowanie najbardziej zdumiewający przełom technologiczny w branży telefonicznej.

  1. Ładowanie bezprzewodowe

Ładowanie bezprzewodowe jest jedną z najważniejszych cech najnowszych modeli telefonów. Sama sieć bezprzewodowa nie była wystarczająca, ale firmy opracowały techniki „szybkiego ładowania”, które skróciły czas ładowania o 2X-3X. Wraz ze zbliżeniem standardów widać, że w przyszłości na większości urządzeń dostępne będzie znacznie więcej technologii bezprzewodowego ładowania i szybkiego ładowania.

  1. Bezszwowa wędrówka

W początkowym okresie funkcjonowania telefonów piwnicznych trudno było przenieść się poza dany obszar lokalny, nie mówiąc już o wykonywaniu i odbieraniu połączeń w dowolnym miejscu na świecie. Nasze telefony mają zdolność do płynnego przekraczania dostawców sieci i granic geograficznych – usługa, którą po prostu bierzemy za pewnik, mimo znaczącej infrastruktury, która była wymagana w tle, aby to się stało w pierwszej kolejności.

Naprawiamy każdy rodzaj urządzeń mobilnych, telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Aby zarezerwować naprawę teraz, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 08 8342 0008.

  1. Karty SIM

Wszechobecna karta SIM jest tym, co nadaje niemal każdemu telefonowi unikalną tożsamość praktycznie każdej sieci. Apple było kluczem do zmniejszenia rozmiarów kart SIM za pomocą kart Micro-SIM wprowadzonych w oryginalnym iPadzie. iPhone 4 (2010) był pierwszym smartfonem, który korzystał z kart micro-SIM, a iPhone 5 (2012) był pierwszym urządzeniem, które korzystało z nano-SIM.

  1. Skanery odcisków palców

Pierwsze telefony komórkowe ze skanerem odcisków palców to Toshiba G500 i G900 w 2007 roku. W 2012 roku firma Apple przejęła AuthenTec, czytnik linii papilarnych i firmę zarządzającą tożsamością. W miarę rozwoju tej technologii powstały telefony, w których zastosowano ultradźwiękowe skanowanie linii papilarnych przy użyciu technologii o nazwie Qualcomm, która umożliwia dokładniejsze i potencjalnie „na ekranie” rozpoznawanie linii papilarnych.

Więcej wiadomości ze świata smartfonów znajdziesz na https://smartfonydualsim.pl/

Previous Najlepsze telefony 2020 roku - ranking
Next Łóżka dziecięce z pojemnikiem - poznaj najciekawsze przykłady

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki wolnoobrotowe opinie

Wyciskarka wolnoobrotowa staje się coraz bardziej popularnym sprzętem w naszych kuchniach. Wiele osób decyduje się na zakup wygodnej wyciskarki do soków, dzięki której każdego dnia możemy się raczyć zdrowymi i

Life&Style 0 Comments

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Większość z nas wie, że nasze szczoteczki do zębów nie mają trwać wiecznie. Ale może być trudno zrozumieć, kiedy nasze ukochane szczoteczki zbliżają się do końca swojego naturalnego życia. Można

Life&Style 0 Comments

Gadżety telefoniczne idealne dla każdego miłośnika techniki

Twój telefon komórkowy jest w zasięgu ręki przez cały dzień – dlaczego nie zrobić go tak zabawnym (i funkcjonalnym!) jak to możliwe? PopSockets PopSockets to okrągłe, składane uchwyty, które można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź