Tłumaczenia chemiczne. Tłumaczenie kart charakterystyki.

Tłumaczenia chemiczne. Tłumaczenie kart charakterystyki.

Przemysł chemiczny jest ważnym sektorem gospodarki i jest silnie zorientowany na wzrost. Niech inne gałęzie przemysłu polegają na produkcji substancji chemicznych, w tym między innymi przemysł tworzyw sztucznych, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne i producenci materiałów budowlanych.

Zdobądź wycenę za tłumaczenie Twojego tekstu z dziedziny chemii specjalistycznej

W ostatnich latach firmy chemiczne czerpią korzyści z coraz większego udziału eksportu swoich produktów.

Dobrzy tłumacze są zatem potrzebni i poszukiwani w specjalistycznej dziedzinie chemii. Wiele średnich przedsiębiorstw z tej branży potrzebuje specjalistów ds. tłumaczeń specjalnie dla kart charakterystyki swoich produktów.

Karty charakterystyki substancji (MSDS), karty charakterystyki (SDS) lub karty charakterystyki produktu (PSDS) są ważnym źródłem informacji o substancjach i mieszaninach dla odpowiednich nabywców w łańcuchu dostaw. Zawierają one wszystkie wymagane dane dotyczące związków chemicznych i produktów, jak również instrukcje postępowania, które służą ochronie zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika i środowiska.

Od 2013 r., w oparciu o rozporządzenie REACH, UE nakazuje, aby karty charakterystyki były udostępniane użytkownikom i nabywcom substancji i produktów chemicznych. Te MSDS (Material Safety Data Sheets) muszą zatem być profesjonalnie przetłumaczone, ponieważ służą do przekazywania ważnych informacji w ramach łańcucha dostaw. Użytkownicy przemysłowi i handlowi są uprawnieni do otrzymania kart charakterystyki i są zobowiązani do przekazywania ich dalszym użytkownikom.

Prawidłowe i profesjonalne tłumaczenia tych specjalistycznych tekstów z dziedziny chemii są bardzo ważne, ponieważ jest to bardzo trudna dziedzina wiedzy. Błędy i niejasności mogą powodować znaczne straty ekonomiczne oraz szkody dla zdrowia i środowiska.

Tylko kompetentni i wyspecjalizowani, wykwalifikowani tłumacze, którzy mają wystarczające doświadczenie i fachową wiedzę z dziedziny chemii, powinni być tu wybierani.

Jeśli są Państwo zainteresowani i wymagają profesjonalnych tłumaczeń w tej dziedzinie zachęcamy wejść na doradztwochemiczne.pl

Previous Narzędzia do naprawy samochodu?
Next Akcesoria i narzędzia dentystyczne, w które każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 1Comments

InBank debiutuje na polskim rynku

Na polskim rynku działa wiele zagranicznych banków. Jedną z nowych instytucji, która dopiero co rozpoczęła działalność na terenie naszego kraju jest InBank. Jak wygląda oferta tego banku? Czy posiada produkty,

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarka laserowa – na co zwrócić uwagę?

Możliwość szybkiego drukowania w domu jest niezwykle wygodna, a w firmie to niemal konieczność. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie biura bez drukarki. Coraz częściej stawiamy na modele laserowe, które cechuje szybki

Strefa Biznesu 0 Comments

Dotacje Unijne dla województwa lubelskiego 2020

Regionalne programy operacyjne przygotowywane są po to, by wspierać przedsiębiorców w zakresie realizacji inwestycji o lokalnym charakterze. Inaczej niż Program Innowacyjna Gospodarka, regionalne programy operacyjne będą wspierać inwestycje z wartością

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź